Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sansui kutak

Odgovori Odgovori Stranica  <1 381382383
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 22:26
Obadva su balansirana, Sansui je brzi, Krell je strujno jaci pa kome kaj vise odgovara...mig
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 22:51
To majstore! Svaka ti dala.
haha
Laku noć.
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2019 u 01:12
Ajde prije pisanja o tzv. uzemnjenju, procitati malo pravila, hint: termin 'uzemljenje' ce vas navesti na ktivi put, ono sto treba potraziti je 'zastita od dodirnog napona'.
Cisto da bude jasnije, krivi tretman ove teme moze zavrsiti tako da kod prve oluje kod udara groma bilo gdje na putu od trafostanice do vas kompletno sprzite svu svoju hifu, a potencijalno netko i nastrada ako je u tom trenu bio blizu potencijala zemlje.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2019 u 07:59
Obojica smo u krivoj temi. Ti zbog klasičnog promašaja, a ja zbog ponovnog čuđenja da na audiofilskom forumu skoro nitko od audiofila nikad nije čuo pravog Krella. Upravo čudesno.

Tvoj gornji post ću kopirati u temu o odvojnom trafu pa pliz napiši podrobnije kad ti se bude dalo. Zahvaljujem.

Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2019 u 19:41
Originalno postano od strane člana: Krešica Krešica napisao:

Kak je ovo Sansui kutak, vjerojatno spada ovdje iako nije pojačalo proteza
Nedavno se dokopah ovog gramofona, koji će odlično poslužiti dok složim novu pilu. Moj prvi direct drive, i jedan od zadnjih MicroSeikijevih uradaka za druge naručitelje, SR 838

Prekrasan gramofon! Meni najdrazi gramofon u cijeloj gami Sansui gramofona. Vrlo kvalitetno napravljen, kuciste sendvic vrlo tvrde plastike, pa neka smola pa onda iverica tvdo presana... A kad je ovako jos sacuvan, milina za oci, ali bogme kada ga se i pravilno podesi, i za usi!
Imam i ja jednog doma... dobio sam ga sa ruckom u losem stanju, ali imao sam dvije original NOS rucke pa sam jednu ugradio u njega.

Jed‌ini vintage gramofon, kojeg bi volija imati vise od ovog Sansuia SR 838 jest Yamaha GT2000...

BTW, Sansui je imao suradnju sa Mico Seiki kod SR222mk5, navodno je rucka na tom gramofonu proizvedena od strane MicroSeiki...

A prije nekoliko dana nabavio sam iz Japana jedan SR636, kojeg mislim koristiti u sistemu 2, no sta me je odusevilo, nacin na koji su japanci pakirali ga!

Prvo je dosao u ogromnoj kutiji, sa posebno ojacanim kantunima, sav u cudu, pitao sam se pa sta ce im tolika kutijetina, kad izenadjenje je uslijedilo kod otvaranja.

Naime u kutiji ispod gramofona je samo poklopac od gramofona umotan u onaj puckajuci najlon....

A ovi kartonski valjci su odstojnici za kartonski poklopac da pritisak ne bi bija na rucki i motoru. U bijelom kartonskom valjku je protuuteg...

A rucku su posebno zastitili i fixirali

i ovo je bilo na dnu, ovo je gramofonski pijat

I sve to skupa je bilo u kartonskoj kutiji sa stjenkama od viseslojnog kartona.... Ma pad avijona bi paket prezivija! Cista petica za pakiranje!

Editirao Kale.v.2.0 - 16.siječanj.2019 u 19:48
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2019 u 21:31
Originalno postano od strane člana: Krešica Krešica napisao:

Kak je ovo Sansui kutak, vjerojatno spada ovdje iako nije pojačalo proteza
Nedavno se dokopah ovog gramofona, koji će odlično poslužiti dok složim novu pilu. Moj prvi direct drive, i jedan od zadnjih MicroSeikijevih uradaka za druge naručitelje, SR 838

izgleda super...
 a kod japanaca je sve tip-top... a najviše me fascinira kako čuvaju stvari... 
jedino je malo nezgodno što osim računa koji bude u kutiji napišu vrijednost i na kutiju pa carina odmah skuži :-)

Editirao andy_0702 - 16.siječanj.2019 u 21:31
Na vrh
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 08:52
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

jedino je malo nezgodno što osim računa koji bude u kutiji napišu vrijednost i na kutiju pa carina odmah skuži :-)

proteza

Nedavno se prodavao jedan na marketu za cca 3500 kuna. Moj je došao u originalnoj kutiji sa stiroporima i vrećicama. Imam i origigi headshell sa Sansui rebrandiranom AT 12 zvučnicom. Ali s obzirom da sam si dugo želio Denon DL 110, ovo je bila prilika. i za AT magnesium headshell.
Evo još dve fotkice
smijeh

Na vrh
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 08:56
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

A prije nekoliko dana nabavio sam iz Japana jedan SR636...

Pa ovo na fotkama izgleda kao 838 glup
Ok, guglo sam, razlika je samo u quartz locku i tanjuru, cool .

Editirao Krešica - 17.siječanj.2019 u 08:59
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 381382383
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pomoć - zvučnici preporuka