Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Glazbeno audiofilski pojmovi

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 13:07
baxa, taj članak je odličan i bio je jedini korisni članak te vrste koji sam pročitao do jučer kada je aquarius dao dva odlična linka na još dva vrlo dobro napisana teksta tog tipa.
Na vrh
Crescendo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Crescendo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 13:29
Zašto se uvijek mora komplicirati oko jednostavnih stvari

Timbar je ono po čemu prepoznajemo nečiji glaz instrumen i općenito zvuk. Tehnički to je odnos osnovnog tona i harmonika ili alikvota.
Naravno i sintetski zvukovi imaju timbar, ali u hi-fiju on nam nije toliko važan kao timbar živih instrumenata. Zašto? Zato što otprilike znamo kako bi trebao zvučati klavir, violina, ljudski glas i to nam je referenca za procjenu ispravnosti timbra, dok kod sintetiziranih zvukova nitko pa ni onaj ko je snimio CD ne zna kako to zapravo zvuči.
Stvar vezana uz rezoluciju. Sistem sa dobrom rezolucijom ne mora imati i dobar timbar. Rezolucija odnosno razlučivost više bi se odnosila na detalje tranzijentne prirode. Za vjeran timbar važna je i rezolucija ali ako ju ne prati i frekvencijska izbalansiranost-linearnost timbar je uglavnom iskrivljen
Two channels good, five channels baaad !
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 13:32
Originalno postano od strane člana: Crescendo Crescendo napisao:

Vrlo jednostavno: zato što stvari baš i nisu jednostavne. Jednostavne su ako se površno razmišlja :).
Na vrh
Crescendo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Crescendo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 13:44

Ma vrlo je jednostavno.

Timbar je timbar. Ako je pogođe pogođen je. Priznajem i pravo da neko na uštrb timbra voli svjetliji ili tamniji zvuk, bolji stage nauštrb srednjetonskog područja i slične audiofilske spike, ali ako sistem ima bolji timbar od drugog to je činjenica i ne može se ju opovrgnuti
Two channels good, five channels baaad !
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 14:47
Originalno postano od strane člana: Crescendo Crescendo napisao:

Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Vrlo jednostavno: zato što stvari baš i nisu jednostavne. Jednostavne su ako se površno razmišlja :).

Vrlo jednostavno: bojim se da nam intenzivno razmišljanje i beskrajno debatiranje o raznim stvarima  neće iste drugima nimalo razjasniti jer je sve svodi na krajnje osobnu percepciju uvijek prožetu određenim emocijama. Popol, nemaš li ponekad osjećaj da te analiza vodi upravo u suprotnom smjeru tj. sve ti manje biva jasno, a proporcionalno tome raste osjećaj nezadovoljstva. Shvaćam da si filozof po vakaciji, ali uhvatiš li sebe ikad da uživaš u nečemu i da te baš briga zbog čega je to zaista tako.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 15:04
Da Popoli previše razmišljaš,nemoj me krivo shvatit ali trebaš se malo opustit,evo ja neznam ni šta je timbar i tekstura nit me zanima,mene zanima sam ono šta čujem svojim ušima i dali mi se to sviđa ili ne.
Nisam nikad bio na jazz koncertu,koncertu ozbiljne glazbe pravom rock koncertu pa ni neznam kako zapravo neki instrumenti trebaju zvučat ali zato znam kad mi se nešto dopada mom uhu i to mi je samo važno.Ta vijerna reprodukcija mi je teška glupost pa nas više od pola nezna kako zapravo treba zvučat neka snimka ili instrument.Kako češ znat ako nisi bio u studiju kad se to snimalo,a i večina koncerata se izvodi preko razglasa koji naravo opet unose neku koloraciju zato je to meni sve bez veze.Volim slušat glazbu ,volim mijenjat komponente ,isprobavat i družit se s audiofilima ali filozofirat oko ovakvih stvari bez veze,aj živili

Editirao goran st - 31.siječanj.2009 u 15:05
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 15:13
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Da Popoli previše razmišljaš,nemoj me krivo shvatit ali trebaš se malo opustit,evo ja neznam ni šta je timbar i tekstura nit me zanima,mene zanima sam ono šta čujem svojim ušima i dali mi se to sviđa ili ne.
Nisam nikad bio na jazz koncertu,koncertu ozbiljne glazbe pravom rock koncertu pa ni neznam kako zapravo neki instrumenti trebaju zvučat ali zato znam kad mi se nešto dopada mom uhu i to mi je samo važno.Ta vijerna reprodukcija mi je teška glupost pa nas više od pola nezna kako zapravo treba zvučat neka snimka ili instrument.Kako češ znat ako nisi bio u studiju kad se to snimalo,a i večina koncerata se izvodi preko razglasa koji naravo opet unose neku koloraciju zato je to meni sve bez veze.Volim slušat glazbu ,volim mijenjat komponente ,isprobavat i družit se s audiofilima ali filozofirat oko ovakvih stvari bez veze,aj živili

kratko i jasno, i samo još nešto splićo ne koristi riječ filozofirat gdje joj nije mjesto  
iMeteoropat
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 15:22
Pa normalno: u se, na se i poda se. Ionako danas jesmo, sutra nismo.
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 15:27
Ma Popul samo pokušava prodrijet u naše mozgove,bude on napisao knjigu za koju godinu "Audiofilski um"
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2009 u 15:58
Originalno postano od strane člana: Lest Lest napisao:

Ma Popul samo pokušava prodrijet u naše mozgove,bude on napisao knjigu za koju godinu "Audiofilski um"

Kritika audiofilskog uma, molićulijepo. Hajend će biti kategorički imperativ dedukcije transcendentalnih kategorija istog
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,719 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje