Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

raritetni CD playeri

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 31>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 10:52
@dvv. sve stoji kako si napisao,no prijatelj mi prodaje Tv i Hifi,te iz prve ruke,od njega znam,recimo za tv da se često kvare i da recimo Sony snimači sa hdd-om svaki se pokvario,koji je prodan.Tv  Sony vrlo rijetko imaju kvar,iako ih se proizvodi na više mjesta.Ovo iznosim čisto empirijski  iz te radnje.Vrlo pouzdani proizvodi su recimo LG tv,gdje nije imao reklamaciju,a i to nešto govori.
Nosce te ipsum
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 10:56
Addendum

Zaboravih par bitnih stvari.

Neko reče da je šteta što nam Philips nije ostavio neku bitniju audio zaostavštinu. To nije tačno.

Pomenuo sam njihove uređaje, koji su normalno imali problema oko prodaje, jer u glavama potrošača u svetu, Philips je narodna firma koja pravi sijalice (a to im i jeste u punom imenu - Philips gloeilampen b.v.). Samim tim, malo ko će se odlučiti da izleti velike pare, baš kao što je i recimo Volkswagen pukao sa Phaeton-om, za toliku lovu, svi hoće da vide trokraku zvezdu. Drugim rečima, protiv njih je radila tržišna percepcija potrošača.

Daleko bitnije, Philips je početkom 80-ih uredno pokupovao pola Nemačke (Grundig, Loewe Opta, Saba, itd), sa akcentom na firmu Grundig. I stvorio seriju Fine Arts, koja je sve samo nije naivna. To su uglavnom mrak uređaji. Ako vam neko pnudi Fine Arts 9000 CD čitač, nemojte ni da razmišljate, zgrabite ga dok možete.

Šire gledano, potsetio bih da u onom čuvenom članku objavljenom u IEEE u vezi nastanka, kvantizacije i rešavanja problema TIM-a, postoje dva potpisa. Prvi, onaj koji smo svi zapamtili, jeste Matti Otala, a drugi je Jan Lohstrih.

Pa podtekst za OBOJICU: Philips Laboratories.

Opaki su oni.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 11:02
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

@dvv. sve stoji kako si napisao,no prijatelj mi prodaje Tv i Hifi,te iz prve ruke,od njega znam,recimo za tv da se često kvare i da recimo Sony snimači sa hdd-om svaki se pokvario,koji je prodan.Tv  Sony vrlo rijetko imaju kvar,iako ih se proizvodi na više mjesta.Ovo iznosim čisto empirijski  iz te radnje.Vrlo pouzdani proizvodi su recimo LG tv,gdje nije imao reklamaciju,a i to nešto govori.

Za Philips ne znam, iskreno, uopšte ni ne pratim taj deo tržišta, ja sam se totalno očistio i de-televizovao, odgledam samo poneki film ili seriju, i naravno, DVD. Dakle, ne mogu ni da potvrdim, ni da negiram.

Za LG sam i ja čuo od drugara po prodvanicama da je trenutno najjači igrač, obzirom na najbolji odnos cena/kvalitet, odnosno uloženo/dobijeno.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 11:11
Je, taj Otala je kuzio stvari ...

Intercontinental migration of dominant technologies
Otala, M. 
Inst. for Strategic Studies, Tampere Univ. of Technol., Finland;
Electron Devices Meeting, 1998. IEDM '98
Publication Date: 6-9 Dec. 1998
On page(s): 9 - 13
Meeting Date: 12/06/1998 - 12/09/1998
Abstract:
Watch industry, the mainstay of the Swiss economy, migrated in 1972 to 1976 through USA to Japan, only to continue its route towards Hong Kong and Singapore. The worlds leading manufacturing nation of cameras and optics, Germany, lost them, during 1974 to 1980, to Japan, as well as their fine mechanics industry to the Far East. These migrations were very rapid, only a couple of years between the beginning of the process and the total collapse in the previous home country. The world technology scene changes constantly and the intercontinental migration is very fast, especially in the new emerging technologies. USA having been the leading power in supersonic military aircraft, Europe developed the first supersonic civil air transport, the Concorde. Originally an American invention, the computer industry has now migrated to the Far East, notably to Taiwan. The new massive applications of mobile communications are today in the hands of the Finns and the Swedes, and the Germans and the French hold the mass use of chip card applications. Will they be able to maintain their leading positions in these new, emerging technologies? What will be the next dominant technologies, and who will hold them? What is being left to the US?

Na vrh
alex67 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alex67 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 13:30
Pomenuo sam njihove uređaje, koji su normalno imali problema oko prodaje, jer u glavama potrošača u svetu, Philips je narodna firma koja pravi sijalice (a to im i jeste u punom imenu - Philips gloeilampen b.v.). Samim tim, malo ko će se odlučiti da izleti velike pare, baš kao što je i recimo Volkswagen pukao sa Phaeton-om, za toliku lovu, svi hoće da vide trokraku zvezdu. Drugim rečima, protiv njih je radila tržišna percepcija potrošača.

Ovde se ne slazem . Ako je Marantz koristeci znanje Philips-a doterao da bude priznat u audio vodama kao jedan od boljih proizvodjaca audio tehnike , nije bilo nikakvog razloga da to i Philips ne uradi. Imidz o onome sto prodajes stvaras sam. O neozbiljnosti prilikom projektovanja SACD serije plejera necu ni da pricam - zaratili su skoro sa svima kojima su isporucivali transporte i procesorske ploce zahvaljujuci mnogobrojnim problemima koji su se kod ovih javljali( Krell , MF , Micromega ,Marantz itd) . Kada mi je posle isteka garantnog roka vrisnuo SA 963 , odgovor servisera je bio - baci ga u kantu . To je ono sto ih kopa u zemlju .Da ne ispadne da sam mrzitelj Philips-a jos uvek imam 2 njihova CD-a . Jednotavno mi ih je zao , mogli su mnogo , mnogo vise nego sto su uradili.

Drugi primer koji si naveo je bas Sony - ovoj firmi su dekovi uvek bila sporedna stvar ali su skupili znanje , pare , volju da naprave vrlo pristojnu seriju i kompletiraju ES liniju i sebe predstavili kao ozbiljnu firmu ( o tome da li su dosegli nivo Tandberga , Studera , Alpine , Nakamichi-ja , nije ni bitno velikom krugu potrosaca).To covek jednostavno mora da ceni .

PS

9009 fine arts je jos trazeniji i ozbiljnije uradjen. Zadnji koji sam video na ebay je promenio vlasnika za nekih 550 eura.

Editirao alex67 - 05.srpanj.2009 u 14:02
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 14:12
Mda, Philips je napravio System 2000 iz tada profi U-matic-a. Jedini sistem koji je snimao na obje strane vrpce, kao i njihove audio kazete koje su postale siroka zamjena za nezgrapne kolutase.
Stvar je malo popravio, doduse kratkotrajno, Sony sa svojim VIDEO8 sistemom i nasljednicima Hi8 i DIGITAL8. U zlatno doba 80% kamera je koristilo taj sistem.
Ah, tehnologija ide naprijed ali ne bas uvijek u pozitivu :)))
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 15:40
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Jasna je nakana sviju nas,Philips je nedvojbeno gigant firma sa pametnim ljudima,ali nama je žao što nisu malo i audiofilima udijelili ezoterije.
Pa jesu, kroz druge proizvođače koji su koristili njihovu tehnologiju.

To je kao da je nekome krivo što Texas instruments nije dao audiofilima malo ezoterije. Jesu. Njihove komponente se koriste u najprestižnijim audio uređajima.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 15:45
Philipsu je Marantz bio odušak za konzumnu audio elektroniku raznih klasa, na kraju Studer i mnogi drugi proizvođači profesionalne audio tehnike koju se može okarakterizirati kao vrhunsku koriste Philips elemente u svojim proizvodima, a popis je puno duži i u broadcastu i high endu.

Sam Philips to nije previše zanimalo a i što želite ezoteričnije od LHH. Rijetki uređaji u svakom smislu, nije li to ezoterija po definiciji?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 16:31
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Pa jesu, kroz druge proizvođače koji su koristili njihovu tehnologiju.

To je kao da je nekome krivo što Texas instruments nije dao audiofilima malo ezoterije. Jesu. Njihove komponente se koriste u najprestižnijim audio uređajima.

Upravo tako!

Kada sam otvorio moj ganc novi Grundig DVD čitač, pogledam unutra, a bar 50% delova su od Philips-a. Iako je napravljen u Philips-ovoj južnokorejskoj filijali, rad unutra je dve svetlosne godine ispred sličnih u klasi iz Kine. Urađeno, brate.

Editirao dvv. - 05.srpanj.2009 u 16:35
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2009 u 16:47
Evo jedne vrlo pregledne stranice sa lijepo opisanom poviješću različitih formata. Puno zanimljivih i sada već zaboravljenih stvari.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 31>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...