Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaOpera Seconda by Goran

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 50>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 15:55
Neznam kako zvuče te tvoje Kappe, ali slušali smo nedavno Jangove starije i veće modele, radi se o otvorenom, linearnom i pomalo suhom zvučniku sa popriličnim potencijalom.

Nekako ne vjerujem da ćeš dobiti više rezolucije, balans bi ti mogao okrenuti na toplije i poradi većeg zvučnika biti će sigurno realnija tjelesnost, no otom potom čut ćeš i naravno izvjestit ćeš auditorij!

Editirao Kalle242 - 30.ožujak.2009 u 16:09
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 16:52
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Neznam kako zvuče te tvoje Kappe, ali slušali smo nedavno Jangove starije i veće modele, radi se o otvorenom, linearnom i pomalo suhom zvučniku sa popriličnim potencijalom.

Nekako ne vjerujem da ćeš dobiti više rezolucije, balans bi ti mogao okrenuti na toplije i poradi većeg zvučnika biti će sigurno realnija tjelesnost, no otom potom čut ćeš i naravno izvjestit ćeš auditorij!
Možeš mi malo pojasnit pojam "suho"

MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 18:52
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Možeš mi malo pojasnit pojam "suho"

suho...suprotno od sočno..saftno...masno

Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 19:43

Jedino što mene brine je bas,dali če se zvučnik uklopit u moj prostor.

Gorane, te Seconde su dobri zvucnici. Slusao sam ih svojedobno na prezentaciji u Rijeci. Mislim da sam svracao 3 ili 4 dana, toliko su dobri bili. Kad su stigli nisu bili do kraja usvirni, ali su nakon tjedan dana prekrasno svirali. Jedna od boljih prezentacija u Rijeci, a mozemo je zahvaliti Monetu.

Gotovo sam siguran da neces imati previse basa. Vjerojatno ces ga imati tocno koliko treba...  Naravno, samo ako je "sazrijevanje" bilo potpuno... 
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 20:03
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Jedino što mene brine je bas,dali če se zvučnik uklopit u moj prostor.

Gorane, te Seconde su dobri zvucnici. Slusao sam ih svojedobno na prezentaciji u Rijeci. Mislim da sam svracao 3 ili 4 dana, toliko su dobri bili. Kad su stigli nisu bili do kraja usvirni, ali su nakon tjedan dana prekrasno svirali. Jedna od boljih prezentacija u Rijeci, a mozemo je zahvaliti Monetu.

Gotovo sam siguran da neces imati previse basa. Vjerojatno ces ga imati tocno koliko treba...  Naravno, samo ako je "sazrijevanje" bilo potpuno... 
A tu je uvik subič ak pofali.
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 20:34
Topliji zvuk definitivno od ostalih zvučnika koje sam slušao.Meni su te Opere bile malo pre tamne za moj gušt,no pretpostavljam da je tome pridonjela i kombinacija sa Unicom.
Odličan bas!
Na vrh
october View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 20:39
Sjecam se prezentacije u Ri.
Bio sam odusevljen glazbom koja je dopirala iz Monetovog gramofona, mislim project, a slusali smo kraftwerk, sto uopce ne konzumiram ali fenomenalno.

Svi su imali osmijeh na licu.

Zvuk "topal".

Prostor je bio katastrofa neka pregrađena prostorija od cca 20 kv, sa plafonom od 100m u shopping centru, ali opere su cantale.
Na vrh
Digital Dream View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 21:25
Pozdrav,

posjedujem navedene zvučnike već godinu dana i mogu slobodno napisati da će ostati u sobi duži niz godina.
Uparene su sa Unison Unico pojačalom koje je hibridno i s obzirom da su to iste firme sinergija je savršena.
Preporuka kompanije Opera su Kimber kablovi,a opet preporuka Kimbera je 4TC i Hero interkonekt za ovu kombinaciju.Kimber je zvukovno neutralan.
Soba mi je 28 m2 , položaj zvučnika u prostoru je za njih vrlo bitan,zvuk visokih je mekan i topao ,bas savršeno definiran i kontroliran, vokali su vrlo prirodni.Nećeš požaliti.Zvučnik doslovno za svaku vrstu glazbe.

Također sam imao i navedenog Denona nekoliko mjeseci uparenog sa njima no mogu reći da je zvuk bio puno "oštriji" i nisam baš bio zadovoljan.
Visoki su i srednji kod Denona naglašeni,a Opere su više neutralni zvučnici,čak malo otvoreniji pa bi moglo kao i kod mene malo "vrištati" što bi s vremenom moglo smetati.
No second hand ponuda je dobra pa ti preporučam za slijedeću investiciju planirati Unica.On će izvući maksimum iz tih zvučnika i lampama dati "ono nešto".
Predložio bih ti Cardas ili Van Den Hul kablove ako ostaneš na toj kombinaciji da malo smire stvar.

Pozdrav
-Opera Seconda MKII SE
-Unison Research Triode25
-Pioneer N-70A
-interkonekt:Audioquest Niagara
-zvučnički:Kimber 12TC
-strujni:Wireworld Electra 5.2,Wireworld Electra 7
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 21:32
Originalno postano od strane člana: Digital Dream Digital Dream napisao:

Pozdrav,

posjedujem navedene zvučnike već godinu dana i mogu slobodno napisati da će ostati u sobi duži niz godina.
Uparene su sa Unison Unico pojačalom koje je hibridno i s obzirom da su to iste firme sinergija je savršena.
Preporuka kompanije Opera su Kimber kablovi,a opet preporuka Kimbera je 4TC i Hero interkonekt za ovu kombinaciju.Kimber je zvukovno neutralan.
Soba mi je 28 m2 , položaj zvučnika u prostoru je za njih vrlo bitan,zvuk visokih je mekan i topao ,bas savršeno definiran i kontroliran, vokali su vrlo prirodni.Nećeš požaliti.Zvučnik doslovno za svaku vrstu glazbe.

Također sam imao i navedenog Denona nekoliko mjeseci uparenog sa njima no mogu reći da je zvuk bio puno "oštriji" i nisam baš bio zadovoljan.
Visoki su i srednji kod Denona naglašeni,a Opere su više neutralni zvučnici,čak malo otvoreniji pa bi moglo kao i kod mene malo "vrištati" što bi s vremenom moglo smetati.
No second hand ponuda je dobra pa ti preporučam za slijedeću investiciju planirati Unica.On će izvući maksimum iz tih zvučnika i lampama dati "ono nešto".
Predložio bih ti Cardas ili Van Den Hul kablove ako ostaneš na toj kombinaciji da malo smire stvar.

Pozdrav

istina da na unico i opere fenomenalno pašu kimber kablovi..međutim nije mi jasno baš da su opere otvoreni i da im ne paše otvorenije pojačalo sve opere koje sam ja slušao su toplog i slatkastog karaktera te su poželjni kablovi tipa kimber,nordost i otvorenija elektronika
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Digital Dream View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2009 u 21:41
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Originalno postano od strane člana: Digital Dream Digital Dream napisao:

Pozdrav,

Pozdrav

istina da na unico i opere fenomenalno pašu kimber kablovi..međutim nije mi jasno baš da su opere otvoreni i da im ne paše otvorenije pojačalo sve opere koje sam ja slušao su toplog i slatkastog karaktera te su poželjni kablovi tipa kimber,nordost i otvorenija elektronika

U toj mojoj bivšoj kombinaciji je vjerojatno i CD player Denon bio uzrok tog vrištavog i pomalo nervoznog zvuka sistema.Imao sam još i Kimberove kablove.
Ti si ih možda slušao sa Unicom ili kakvim hibridnim pojačom pa su ti ostavili takav dojam mekoće kakve u biti inače i jesu.Tu si u pravu potpuno.
Sa Unicom je zaista mekan zvuk,a opet prepun detalja,bez i malo zamora za duže slušanje.

-Opera Seconda MKII SE
-Unison Research Triode25
-Pioneer N-70A
-interkonekt:Audioquest Niagara
-zvučnički:Kimber 12TC
-strujni:Wireworld Electra 5.2,Wireworld Electra 7
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 50>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.