Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Alternativni kutak

Odgovori Odgovori Stranica  123 44>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Alternativni kutak
    Objavljeno: 26.siječanj.2014 u 18:48
Nico Stai

Park L.A.

-One October Song-

http://www.youtube.com/watch?v=OaB3ZoJZlTY
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2013 u 20:56
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

DALI je netko bio sinoć u Močvari na koncertu Ozric Testiclesa?

Yeb'ga, da sam znao da su ozric testicles u močvari, išao bih. Bio sam kad su prošli put bili (isto u močvari) i bješe stvarno dobro. Kako je jučer bilo?
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2013 u 13:49
DALI je netko bio sinoć u Močvari na koncertu Ozric Testiclesa?
Automatski bias
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2013 u 19:08
Mislim da te sada razumijem . Ako te doista sada razumijem, onda mi je prošli post totalno fulan jer sam mislio da govoriš nešto drugo.
Na vrh
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2013 u 18:59
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: zika zika napisao:

HiFi sustav kao alatka za uživanje u izvođenju nasuprot izvođenju kao alatu za uživanje u HiFi sustavu...

Zapravo nisam siguran da se tu uopće radi o toj relaciji i da je ona relevantna za ovo o čemu govorim. U mnogo muzike o kojoj pričam samo izvođenje (pri čemu se gotovo "prirodno" - i neopravdano - implicira njegov ontološki primat u odnosu na reprodukciju i njegova imanentna "vrijednost") nije uopće relevantno.

Više se radi o karakteru same muzike/zvuka, negoli o relaciji izvedba-reprodukcija.

Ja i dalje mislim da smo se razum(ij)eli ali je greška u tome što se ja ne izražavam, očito, dovoljno zorno...
Uživajmo obojica... ;)
Ipak da pokušam:
„HiFi sustav kao alatka za uživanje u musici alternative nasuprot izvođenju dobro poznate music-e kao alatu za uživanje u HiFi sustavu...“
Neću više, obećavam...

Editirao zika - 15.veljača.2013 u 19:01
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2013 u 17:54
Originalno postano od strane člana: zika zika napisao:

HiFi sustav kao alatka za uživanje u izvođenju nasuprot izvođenju kao alatu za uživanje u HiFi sustavu...

Zapravo nisam siguran da se tu uopće radi o toj relaciji i da je ona relevantna za ovo o čemu govorim. U mnogo muzike o kojoj pričam samo izvođenje (pri čemu se gotovo "prirodno" - i neopravdano - implicira njegov ontološki primat u odnosu na reprodukciju i njegova imanentna "vrijednost") nije uopće relevantno.

Više se radi o karakteru same muzike/zvuka, negoli o relaciji izvedba-reprodukcija.

Editirao popol_vuh - 15.veljača.2013 u 17:55
Na vrh
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2013 u 16:44

Ovih dana slušam i čitam o dosta tzv. "eksperimentalne" muzike i jasno sam shvatio ono što sam i prije nejasno naslućivao. Hi-fi je najbitniji upravo za ovakvu muziku. Ne za klasiku, ne za jazz, ne za pop. Zašto? Zato što se klasična/jazz/pop muzika može shvatiti i uhvatiti čak i ako čujemo nepotpun timbar, ništa od stagea, dinamiku koju na klasici čujemo i na PC zvučnicima. Naravno, emocionalno neće biti isto, ali je svakako shvatljiva muzika i na PC zvučnicima. S druge strane, muzika koja ne samo da "ovisi" o frekvencijama i fizičkosti zvuka, prisutnosti u prostoru - već upravo jest te kategorije više-manje bez ostatka, nužno treba Hi-Fi da bi uopće bila ona sama. U slučaju klasike/jazza/popa, hi-fi je zapravo samo rast onoga što je već tu i shvatljivo i na ne-hi-fiu. U slučaju umjetnosti zvuka, ne radi se o hi-fiu kao rastu, već hi-fiu kao bitnoj kategoriji. Umjetnost zvuka je nepostojeća i neshvatljiva bez hi-fia. Tamo gdje muzika jest zvuk sa svojim inherentnim karakteristikama, sama ta muzika nestaje kada nestaje taj zvuk. Nema instrumenta koji se reproducira, jednako onako kako nema melodija, ritmova, harmonija ili ičega sličnog - sve elementi koji su "prepoznatljivi" i bez hi-fia.

**Naravno, ne treba napominjati da ne govorim o mogućnosti muzike da bude sredstvo evaluacije hi-fia.

Editirao zika - 15.veljača.2013 u 16:44
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2013 u 13:13
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Hifi kao ideja, hobi, to ne. Hifi u smislu "hifi uređaji" možda, moguće.

Hi-fi kao uređaji, na to sam i mislio. Hi-fi sustav. Hi-fi kao ideja i hobi je ionako samosvršan i nema veze sa ikakvom muzikom.

Ovo što sam gore napisao je izašlo iz vrlo pragmatične stvari. Ona se sastoji u tome da na svojim PC zvučnicima (koji nisu totalni šrot, štoviše, mislim da zvuče dosta bolje od većine jeftinih novijih mini-linija i kućnih kina koje sam čuo) naprosto ne mogu iskusiti takvu muziku, čak i kada ju prethodno dobro znam. Na hi-fiu se iskustvo dešava bez problema. Stvar postaje jasna prije svega iskustveno i ne sastoji se u osluškivanju, nego u iskustvu takve muzike.

Editirao popol_vuh - 15.veljača.2013 u 13:16
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2013 u 13:03

Hi-fi je najbitniji upravo za ovakvu muziku.

Hifi kao ideja, hobi, to ne. Hifi u smislu "hifi uređaji" možda, moguće.

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2013 u 12:40
Ovih dana slušam i čitam o dosta tzv. "eksperimentalne" muzike i jasno sam shvatio ono što sam i prije nejasno naslućivao. Hi-fi je najbitniji upravo za ovakvu muziku. Ne za klasiku, ne za jazz, ne za pop. Zašto? Zato što se klasična/jazz/pop muzika može shvatiti i uhvatiti čak i ako čujemo nepotpun timbar, ništa od stagea, dinamiku koju na klasici čujemo i na PC zvučnicima. Naravno, emocionalno neće biti isto, ali je svakako shvatljiva muzika i na PC zvučnicima. S druge strane, muzika koja ne samo da "ovisi" o frekvencijama i fizičkosti zvuka, prisutnosti u prostoru - već upravo jest te kategorije više-manje bez ostatka, nužno treba Hi-Fi da bi uopće bila ona sama. U slučaju klasike/jazza/popa, hi-fi je zapravo samo rast onoga što je već tu i shvatljivo i na ne-hi-fiu. U slučaju umjetnosti zvuka, ne radi se o hi-fiu kao rastu, već hi-fiu kao bitnoj kategoriji. Umjetnost zvuka je nepostojeća i neshvatljiva bez hi-fia. Tamo gdje muzika jest zvuk sa svojim inherentnim karakteristikama, sama ta muzika nestaje kada nestaje taj zvuk. Nema instrumenta koji se reproducira, jednako onako kako nema melodija, ritmova, harmonija ili ičega sličnog - sve elementi koji su "prepoznatljivi" i bez hi-fia.

**Naravno, ne treba napominjati da ne govorim o mogućnosti muzike da bude sredstvo evaluacije hi-fia.

Editirao popol_vuh - 15.veljača.2013 u 12:41
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 44>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,758 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike