Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kazetofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 41>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 12:23
Istina. Ali kako točno?
Kada dođem isprobat deck, obavezno uzmem nekoliko svojih kazeta (orginala i kopija), od kojih barem jedan debela (120 min) haha, pa da čujem jel zavija, kako vrti i općenito jel zvuk mutan, čist, bla bla.
Već sam bio prije naletio na svakakve "ispravne", "vrhunski očuvane", "friško servisirane" komade, koji nisu bili u stanju reproducirati niti 45minutne kazete, bez zavijanja, ili izbacivanja. Ili su glave bile u takvom stanju da je više šumilo nego sviralo.
No ako je sve OK, ja uzemem, a za nekoliko mjeseci evo veselja. Počinje cviliti mehanizam, kazete izbacuju, zavijaju, zvuk postaje mutan i prigušen itd. Uostalom uvijek sam i uzimao ful jeftine (150-300 kn), pa mi pravo budi.
Ne kužim se baš dovoljno da bi bio u stanju 100% znati ispravnost za dulje vrijeme, a sumljam da bi mi itko dopustio da otvaram deck i prčkam unutra.

Ovaj Onkyo mi je zanimljiv baš zato jer je dupli (premda navodno takvi imaju lošiju mehaniku), pa ak mi rikne jedan deck, imam drugi zlatni_zub . A i ovaj reverse je OK, barem nemoram stalno okretat kazetu, premda pretpostavljam da se u takvim slučajevima mehanika brže troši. Danas ga idem pogledat, pa ću vidjet.
Za vikend do Karlovca vidjet Aiwu. Pa kako tu vidim da je ona bolji izbor, možda bolje da nju uzmem.

Na vrh
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 12:28
Evo vidim da ovdje u oglasniku ima Nakamichi 580. Malo je skuplji od ova dva, ali možda se isplati. Vidim da je dvoglavi i dvomotorni, ali i težak. A koliko znam Nakamichi su pojam za kaziće, 
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 13:53
Možda da ipak kupiš nešto novo, ispod čekića!

Na vrh
hash View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hash Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 13:53
A ima i ja jedan Akai GX75. Doduše nije radio već neko vrijeme pa ni sam neznam u kojem je stanju. Pobao bi al nemem više kazetlinaglup. Ak te zanima javi na PM.
Na vrh
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 14:19
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Možda da ipak kupiš nešto novo, ispod čekića!

Gledao i to, ali jedino što sam našao je neki Technics za cca 4.500,00 kn, što mi je puno previše za tako nešto. 
Na vrh
izizek View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj izizek Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.svibanj.2017 u 15:13
Jel može link na taj Technics za 4500 kuna molim Vas,

hvala
Na vrh
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2017 u 09:04
Baš sam tražim, ali ne mogu više naći. Budem pogledao doma, mislim da mi je ostalo u povijesti pregleda u browseru, pa ga onda stavim.
Nisam sad siguran, ali moguće da sam vidio na amazonu.
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2017 u 16:45
Jel mi može netko pomoći oko savjeta?
Posjedujem technics rs b965 deck, koji nedavno servisiran štase tiče mehanike. Kod TKD SA X I SA XS modela zadnje generacije s kraja 90 ih radi problem. Kod se zaustavi kazeta, u trenutku vađena na eject mehanizam je malo uhvati, što se primjeti tek kad je pogledam odmah nakon vađenja. Ko sony, maxell, basf traka ne radi taj problem. Napomena trake na kojima se javlja problem su prethodno bile već sažvakane, u lošijem stanju.
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 10:43
Originalno postano od strane člana: Duple Duple napisao:

Jel mi može netko pomoći oko savjeta?
Posjedujem technics rs b965 deck, koji nedavno servisiran štase tiče mehanike. Kod TKD SA X I SA XS modela zadnje generacije s kraja 90 ih radi problem. Kod se zaustavi kazeta, u trenutku vađena na eject mehanizam je malo uhvati, što se primjeti tek kad je pogledam odmah nakon vađenja. Ko sony, maxell, basf traka ne radi taj problem. Napomena trake na kojima se javlja problem su prethodno bile već sažvakane, u lošijem stanju.

Pa eto... sam si odgovorio na kraju.... trebaju se baciti jer sazvakane kazete se ne koriste. Plus toga upotrebom sazvakanih kazeta ubrzano se desava zaprljanje glava.
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 11:07
Kupi nove trake i riješen problem

Usput ako netko ima kakav dobar deck a želi ga se riješiti
naravno uz naknadu neka se javi na pm
zden
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 41>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS