Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kazetofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 41>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 12:26
Največi ptoblem je gdje danas nabavit solidnu kazetu, od 90 ih ne viđam chrome i metal, a samo njih sam koristio. Normal mi nikad nisu legle. Ako ima ko šta prodaje maxellice xl2s ili sony ux s, dajte kontakt.
Thanks.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 13:33
Bilo je na Ebay-u svakojakih, nju old stok, zapakiranih. Ne znam kako je sad, al vjerojatno ih se nađe i dalje.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 13:35
Originalno postano od strane člana: Duple Duple napisao:

Največi ptoblem je gdje danas nabavit solidnu kazetu, od 90 ih ne viđam chrome i metal, a samo njih sam koristio. Normal mi nikad nisu legle. Ako ima ko šta prodaje maxellice xl2s ili sony ux s, dajte kontakt.
Thanks.

Imaš PM za 10komada
zden
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 14:57
Skupe su kazete.

Zadnje chromice koje sam nabavljao su TDK CDing 90min 77E/20 kom, TDK SAX 60min 83E/14 kom.

Najjeftinije su bile SONY UX 60min , 13 kn/kom (Njuskalo,ogranicena kolicina)

Poprilicno ali biti ce i skuplje,za bolje pozicije i brandove.

Metal je vec,bar meni, preskup.

Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 01:31
Imao sam par starijeg datuma neotpakovane, no razočaranje. Na nekima nisan mogao uštelit bias ni level u kalibraciji, pojeo ih zub vremena, no opet one zadnje prije nego su velike firme prestale proizvodit su jako pale po kvaliteti. Maxellica xl2s i sony ux pro su mi bile najzahvalnije bile.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 09:08
Koje su ti kazete bile problematicne?

Da li je traka naizgled bila ravna i OK ili kriva ?

Da li se magnetski sloj poceo guliti/ostavljati cestice po glavi za reprodukciju  (takve su pojave ljudi prijavljivali za starije,doduse reel-to-reel trake?

Inace ovih dana dolazim do svog "starog blaga", nekih cca 600 kazeta snimanih u periodu 90ih, i mene zanima kako se drze nakon svih ovih godina.

Na uzorku koji sam dosad pregledao najvise su me iznenadile jeftine TDK FE trake,apsolutno su iste kao kad su snimane. Normalke tipa TDK D, Sony HF su OK.
Chrom (Koristio sam vecinom TDK SA i TDK SA X)  na kojima je peak isao do +3 db su OK, tamo gdje je peak isao (nepaznjom kod snimanja) vise ima primjetne distorzije.

Neke original Jugotonove imaju mehanickih problema, no to je stvar ocito loseg mehanizma jeftinih kucista.

Generalno, snimci kazeta su iznenadujuce postojani...

Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 09:34
Jesu, prilično. Ukoliko kazete ne držiš kvatro stađoni jedno 10 godina u autu.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 10:25
Ovo su bile BASF CHROME SUPER, traka nova otpakovana iz celofana al užas, level skroz nizak, bias šeta, u odnosu na maxelicu xl2s na koju san deset puta presnimavao smeče. To šta je kazeta neotpakovana nova,nije nikakva garancija.
Normalke ne koristim pa za njih zbilja ne znam. Tdk mametal mi se dobro drže, sony ux s su bile dobre, no zadnje su
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 10:26
...Malesia proizvodnja koma loše.
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 10:32
Ako imaš štagod za bacit od tih 600 komada, šalji rado uzimam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 41>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
Klub 28.10.2017 Wilson Audio...
Forum: Audio komponente