Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY strujni kabel by tatamata

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 30>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 13:45
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Ovaj gumeni ne izgleda loše... 

Moj glas ide za ovaj ...

Davnih dana sam ih nakupovao i prezadovoljan sam. Kabel se lako montira, kontakti i dalje čvrsto drže nakon bezbroj zamjena kabela.
 Pod pretpostavkom da su kroz godine zadržali kvalitetu, bezrezervna preporuka.

Btw. neka nekog ne zavaraju pinovi od svijenog lima (ili tako nečeg). Meni su se u nekoliko navrata pokazali bolji od onih "punih", a koji se znaju naći na ponekim skupljim industrijskim konektorima, mislim i na tom skupljem Kopp-u.

A imaju oni u programu i ženski EURO utikač.Bilo bi i to zgodno isprobati, samo što onda nećete imati "audiofilski" kabel

Eh, je lipša ta siva, ali ja san iša na ovu drugu jer siva:

Kunststoff-Schutzkontakt-Stecker mit Knickschutz grau

Kunststoff-Schutzkontakt-Stecker, IP 20, 16 A, 250 V~ (zentrale Einführung), kleines Modell, bruchfest, für Kabelquerschnitt bis 3 x 1,5 mm², mit Knickschutz, grau

Artikel Nr.: 177804007
EAN: 4008222363237

dok ova crna gumirana:

Schutzkontakt-Vollgummistecker mit Knickschutztülle

Schutzkontakt-Vollgummistecker, IP 44, 16 A, 250 V~ schwere Ausführung, bruchfest, schlagfest, mit Knickschutztülle, für Kabelquerschnitt bis 3 x 2,5 mm², schwarz

Artikel Nr.: 179516009
EAN: 4008224158343

šta je u ovom slučaju bitno... Inače, imaju 4 vrste crnih gumiranih, 2 'obične' i 2 'profi', ova na našem site-u je 'obična' sa jednom vrstom zaštite spoja...

A ove, šta ti kažeš da ima, IEC utičnice za kabel nisan naša na KOPP site-u...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 13:53
Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

tatamata... čestitke, jesi li razmišljao o korištenju posrebrenih teflonom izoliranih vodiča umjesto ovih punog bakra i PVC izolacije, dobiješ ako ništa drugo fleksibilniji proizvod u završnici, radio sam dosta s njim i vrlo je zahvalan, to su ti vodiči :

Gdje si nabavio te vodiče?

u lokalnoj trgovini el. materijalom, nalazio sam presjeke od 0,75 - 4mm2
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 14:46
 Doomsday,

Ide i u ovaj koji sam linkao 3x2,5mm² bez problema. Ide i deblji.

A što se tiče IEC utičnice ... Ne znam, ja je imam/vidim u jednom Koppovom katalogu.

Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 14:47

Čestitam, iz svega priloženog vjerujem da su dobiveni rezultati vrijedni uloženog truda.

Obzirom da sam se u proteklom vremenu, malo poigrao sa strujašima i u svemu tome opredijelio za jednu koja je u mojem sistemu donijela osjetno poboljšanje, ne mogu da ne izrazim znatiželju za usporedbom sa ovim uratkom.

P.S. Vidim da se u međuvremenu nekima sluh osjetno poboljšao, obzirom da su se sa vrlo pozitivnim stavovima uključili u diskusiju.  

Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 15:03
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Doomsday,

Ide i u ovaj koji sam linkao 3x2,5mm² bez problema. Ide i deblji.

A što se tiče IEC utičnice ... Ne znam, ja je imam/vidim u jednom Koppovom katalogu.

Hmmm... Ako bi moga' nać "Artikel Nr.:..." u tom katalogu i postat ga ovde, možda bi ga uspija pronać online... Ovako, do sada nisan naletija na IEC...

EDIT: a to šta ide i deblji, paaaa, ja san sa 220V malo paničar, ako proizvođač navede, ja slušan ka' Sveto Pismo...

Editirao Doomsday - 26.rujan.2009 u 15:04
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 15:32
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Hmmm... Ako bi moga' nać "Artikel Nr.:..." u tom katalogu i postat ga ovde, možda bi ga uspija pronać online... Ovako, do sada nisan naletija na IEC...

Evo, direktno iz kataloga (pitaj boga koja godina), pa traži.
 Ako nema nemoj mene ništa pitat.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 15:47
OK, to ima, ali nisan 100% siguranda je 'to to'...

Prevod u katalogu je kriminalan, to je utičnica za grijaća tijela, ilitiga grijalice... I mislin da nije identična sa ovima za komp...

Evo high res. slika, ako ne'ko može tako reć' više o njoj...

http://tinyurl.com/ya3mc2e

Meni se nekako čini da to nije to... A možda i može... Ma neman pojma...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 15:58
 Što's ti neki sumnjičav čovjek. Kupi, stavi na kabel i uštekaj. Mam' ćeš vidit jel to to, i jel može  
 Btw. nisam ga isprobao, i zapravo ne radi se o preporuci. Tim više jer sam jednom prilikom kupio neki sličan (oblik i materijal) i pokazao se kao loš. Je*i ga
Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 16:35
Originalno postano od strane člana: domany domany napisao:

Bravo, to je ono što sam ovih dana tražio!
Očekujemo prve slušne dojmove
Gdje si našao:
3 puta po 2 metra OFC izoliranog licnastog  strujnog kabela od 2,5   mm2,
(mislim na OFC) i koliko košta?

Hvala na trudu!

OFC licnaste bakrene vodiče je prilično teško naći. Kada mi je Tatamata rekao kakav kabel misli raditi i da vodići MORAJU biti od OFC licnastog bakra, "bacio" sam se na traženje OFC licnastih strujnih vodiča, ali rezultat je bio poražavajući. Kabel je gotovo nemoguće nabaviti. "Okrenuo" sam sve žive i nežive intrenet stranice da bi našao vodiče sa podatkom da je su bakrene licne OFC. Ali rezultat je bio "nula".

Na kraju je Tatamata pitao svog prijatelja električara da li ima negdje u zalihama licnaste OFC strujne vodiče. Na Tatamatinu i moju sreću, čovjek je imao takve vodiče, pa smo uzeli od njega.

Varijanta B (prilično skuplja) je Suprin strujni kabel (2 metra oko 180 kn). Iz kabela treba izvuči vodiče i njih koristiti za strujaš.

Furutechovi konektori koje je naveo Tatamata su se pokazali kao "best buy", jer nisu ultra skupi, a kvalitetno su napravljeni i konekcija sa vodičem je vrhunska.

P.S. Ako netko ima info gdje se može nabaviti OFC licnasti strujni vodiči od 2.5mm2 neka napiše.

Editirao Dapo - 26.rujan.2009 u 16:38
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Gradient rules!
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2009 u 18:36
Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Za one koji imaju ebay account.Od ovih sam i sam kupovao.Sve stiglo za cca 14 dana.

http://cgi.ebay.de/IEC-1-Set-Europe-Schuko-Gold-Plated-Power-Plug_W0QQitemZ220479194774QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3355958696&_trksid=p3286.c0.m14

Adrian, kupio si kinesku kopiju Oyaidea. Original Oyaidea u SH nema ispod 80 eura po komadu.

O  kineskim kopijama možeš pročitati OVDJE!

Dapo,nisam ih kupio.Uzeo sam neke druge stvari(AQ rca konektori),za koje su forumaši,a i neki ljudi za koje znam da su prodavali AQ,rekli da su 99% originalne.
Ne vjerujem da su puno lošiji od Kopp-ovih,koje BTW imam na svom strujašu.Čudim se(i radujem istovremeno)  kako priča o strujnim kabelima nije zglajzala u pogrešnom pravcu.Opet  sa druge strane,Api je dobro rekao, 80Eur za IEC konektor je totalni overkill.

Editirao adrian - 26.rujan.2009 u 18:37
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 30>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio