Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaBerkeley-Tenor-Marten setup

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 24>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 17:44
Originalno postano od strane člana: baka baka napisao:

mislim da je i ova stvarčica relativno zanemarena kada se već pričao novitetima iz DAC proizvodnje ?

Embla

Bladelius Design Group  

Što imaš za reči o tome?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 17:55
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Momci, iako je jako zanimljivo ovo sa cilijama itd, niste se dotakli nečega što ja vidim kao apsurd u ovoj temi. Kako ja stvari volim gledati poprilično pojednostavljeno i elementarno, opet bih postavo isto pitanje:

Ako je uho evolucijom naviklo baratati sa kontinuiranim analognim podražajima (bez obzira na naknadnu pretvorbu u digitalne koji na kraju putuju do moždanih receptora) kako je onda moguće da neka digitalija koja ne sadrži valjda niti 10 % informacije analogne istovrsne pobude bude overkill informacija za obradu ljudskom uhu? To mi sa stajališta zdravog razuma ne drži vodu.

Ne drzi vodu. Srecom, ima nas jos koji "zdravo" koristimo razum.

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 18:37
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Ne bi se štel miješati i temu sam samo preletio pa se ispričavam ako "bubnem", međutim čini mi se da Helicon radi nešto za što nisam siguran je li ispravno...

Oprostit ces mi popol sto sam ovaj tvoj uvod istrgnuo iz konteksta, i u biti ga zloupotrebio, no ponukao me da napisem nesto sto me tisti.

Helicone, poznajemo se, sreli smo se jednom u starom Klubu. Uvijek si mi bio covjek na mjestu, prijazan, pametan, dobro i zanimljivo pises, da se s tobom razgovarati o raznim temama. No u zadnje vrijeme si nekoliko puta uspio uzburkati forum svojim provokacijama. Malo dizanja temperature u diskusijama dobro dodje, ali ovo tvoje jahanje "sam protiv svih" ne bi proslo ni u losem westernu. Pametujes cijelom forumu. Ljudi koji su ti dugogodisnji prijatelji na forumu, a i izvan njega, i za koje znam da ih cijenis, govore ti da nisi u pravu, no uzalud... Zao mi te gledati kako se koprcas u blatu koje si sam proizveo. Kad i uocis da nisi u pravu, iz dispeta to ne zelis priznati, nego podizes jos vecu prasinu da se od nje vise nista ne vidi. Pa izgubio si, covjece, gotovo sav kredibilitet. Vec dva ili tri puta si toliko zakuzio forum da je svima od toga slabo, ali izgleda ne posustajes... U principu su ovakve provokacije stetne po forum. Ne znam zbog cega to radis, ali ako nas zelis uvjeriti u 'svoju istinu', mislim da si izabrao pogresan put.

Nije mi bas bilo drago ovo napisati, no napisao sam u dobroj namjeri. A znam da ce te pogoditi i vjerojatno rasrditi. No, ja bih na forumu opet zelio sretati onog starog Helicona.

Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 18:49

Ne bi se štel miješati i temu sam samo preletio pa se ispričavam ako "bubnem"

U pravu si, bubnuo si...nemoj se miješati
Na vrh
baka View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 19:37
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Bladelius Design Group  

Što imaš za reči o tome?
[/QUOTE]

Šta da kažem . Slušao sam u vrhunski setupiranom sustavu i moram reći da sam ostao bez rijeći .  Inaće nisam bio baš pobornik takvih noviteta ali nakon što sam to vidio i čuo uživo, za 1-2 godine to i takve slične stvarčice će biti vjerojatno u jako puno domova .

"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             
Na vrh
Helicon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 20:16
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Oprostit ces mi popol sto sam ovaj tvoj uvod istrgnuo iz konteksta, i u biti ga zloupotrebio, no ponukao me da napisem nesto sto me tisti.

Helicone, poznajemo se, sreli smo se jednom u starom Klubu. Uvijek si mi bio covjek na mjestu, prijazan, pametan, dobro i zanimljivo pises, da se s tobom razgovarati o raznim temama. No u zadnje vrijeme si nekoliko puta uspio uzburkati forum svojim provokacijama. Malo dizanja temperature u diskusijama dobro dodje, ali ovo tvoje jahanje "sam protiv svih" ne bi proslo ni u losem westernu. Pametujes cijelom forumu. Ljudi koji su ti dugogodisnji prijatelji na forumu, a i izvan njega, i za koje znam da ih cijenis, govore ti da nisi u pravu, no uzalud... Zao mi te gledati kako se koprcas u blatu koje si sam proizveo. Kad i uocis da nisi u pravu, iz dispeta to ne zelis priznati, nego podizes jos vecu prasinu da se od nje vise nista ne vidi. Pa izgubio si, covjece, gotovo sav kredibilitet. Vec dva ili tri puta si toliko zakuzio forum da je svima od toga slabo, ali izgleda ne posustajes... U principu su ovakve provokacije stetne po forum. Ne znam zbog cega to radis, ali ako nas zelis uvjeriti u 'svoju istinu', mislim da si izabrao pogresan put.

Nije mi bas bilo drago ovo napisati, no napisao sam u dobroj namjeri. A znam da ce te pogoditi i vjerojatno rasrditi. No, ja bih na forumu opet zelio sretati onog starog Helicona.

?

Iskreno, ne kužim te. Rasprava na ovoj temi je odlična u onom dijelu di se raspravlja o samoj problematici. Kao i uvijek i u svakoj drugoj raspravi nastojim argumentirano i koliko god mogu logički obrazložiti svoje stajalište nastalo na osnovu vlastitog iskustva i istraživanja. To što se to ponekad ne slaže sa "većinom" ne znači da nisam u pravu, niti da jesam. Ovo ionako nisu stvari koje se mogu razriješiti preglasavanjem. Biti na suprotnoj strani od "uvriježenog" mišljenja možda nije uvijek zahvalno, ali ako imaš dobre argumente i puno logike na svojoj strani, te ponešto prirodnih nauka, onda je neizbježno. Za forum i za rasprave, te razmjene i suprostavljena mišljenja znače neku vrstu nužnosti i tjeraju ljude na razmišljanje. Ako ćemo svi govorit, razmišljat i pisat isto a čemu onda i forum i rasprave.

Naravno da je puno lakše i jednostavnije utopit se u konformizam pa po principu "di svi Turci tu i mali Mujo" puhati sa svima (ili barem sa većinom) u isti rog...naravno da postoje ljudi koji će to lakše stanje i tu liniju manjeg otpora vrlo rado i lako prihvatiti i po njoj se sigurno i udobno voziti......naravno da postoje ljudi koji će mijenjati svoje mišljenje i stavove sve dok ne dođu u liniju sa "većinom"...naravno da postoje ljudi koji vele, "svi čuju...pa naravno da i ja čujem...ja nisam onaj koji ne čuje...ja čujem...nemojte mene svrstavati sa onima tamo zločestima što ne čuju...ja bih s vama koji čujete"...

...i naravno da ni u jednoj toj skupini mene nećeš naći, a nisi ni prije mogao, mora bit da si me zamijenio s nekim...
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 20:52
Originalno postano od strane člana: Helicon Helicon napisao:

Što se "čistih" tonova tiče to za ovu priču o propusnosti i nije ključno jer pojam o tonu uopće, kao takvom, ne nastaje u tom dijelu, ajde ta tako uvjetno kažem, audio-lanca, već u kasnijem procesuiranom i uspoređenom sa memorijom, obrađenom materijalu

Koliko mi j epoznato, a to sam ciljano išao istraživati tijekom pisanja recenzije o izvrsno zvučećem Audioaero Capitolu SE, lagano se ide u tom smjeru; Anagram, Digimaster i njima slični (sada se u tu priču uključio i Analog Devices), upravo idu na to naknadno "popunjavanje" rupa i praznina rekreacije sinusoidalnog signala nakon sampliranja originalnog zapisa jednostavnim naknadnim dodavanjem rezolucije.
Pa tako, recimo, jednostavna poluperioda sinuside koja čistim dekodiranjem sadrži recimo (sad lupam napamet) 100 gusto zbijenih pravokutnika (sve opet 0 i 1), propuštanjem kroz takve algoritmove i naknadnim sampliranjem na izlazu filter u predhodno zadanim okvirima dodaje/umetne 10-tak puta veći broj istih tih 0 i 1/pravokutnika ali na višoj frekvenciji, te tim "zaobljava" tu istu sinusoidu koja je zbog prije pomenutih 50-tak pravokutnika/kvadrata realno stepenasta.

Dakle, s time se zapravo "predvidja" rezolucija koja je prije toga pohranjena, vjerojatno putem softwera koji ima za osnovu neuralne mreže, i koji se (ako se baš hoće)može sa svakim stavljenim diskom sam nanovo updatirati sa svim osobinama tonova poput timbra, frekvencije, boje...itd, itd

Editirao eradoncic - 26.prosinac.2009 u 20:52
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 20:53

Ne bi se štel miješati i temu sam samo preletio pa se ispričavam ako "bubnem", međutim čini mi se da Helicon radi nešto za što nisam siguran je li ispravno, a i drugi slijede logiku koju je postavio. Čini mi se da "zvučne informacije" u jedinici vremena promatra kao međusobno odijeljene "jedinice" koje se onda pobrojavaju i u običnom zbroju čine "zvuk". Ono što me zanima jest - je li to uopće tako? Zdravorazumski mi se čini da "zvučne informacije" ne postoje kao odijeljene jedinice (iako ih se sa aspekta nekih znanosti može tako razumski apstrahirati) i ne govorim o nemogućnosti percepcije tako finih jedinica, nego govorim o mogućnosti "preklapanja" (slikovito rečeno) - naime, je li istina da jedinice zvučnih informacija u svojem suodnosu pri slušanju ne čine jednu novu kvalitetu koja je drugačija od običnog zbroja tih jedinica? Ako se radi o novoj kvaliteti, onda je čitava ova interpretacija problema, čini mi se, promašena.

Erdene, čini mi se da PopolVuh nije bubnuo jer me ponukao na razmišljanje o korelaciji dvije stvari. S jedne imamo samo jednu jedinu informaciju u 1/44100 dijelova sekunde, a s druge strane 25 000 jedinki koje su simultano spremne na slanje informacije u koru, a svaka od njih je spremna ispisati kodnu informaciju o vlastitoj amplitudi - nivou signala. Čini mi se da ipak nije sve to tako jednostavno.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 20:59
Pa dobro Helicone, nisam niti ja u nekoj "kud svi tud i mali mujo" struji ali slušam i čujem, mogao bi preciznije reči da osječam ono što čujem.

Ne slušam i ne pamtim sisteme na način da pokušavam zapamtiti kako što bilo točno odrađeno na kojoj snimci, nego po tome kakavi su me i kako jaki emotivni valunzi obuzimali tokom slušanja glazbe bila ona meni poznata, nepoznata, sviđala se ona meni ili ne.

Ali opet na kraju ne (možda) razumijem što želiš točno poentirati u svojim postovima.

Dali je tvoj stav da je CD kao format sasvim dovoljan da stvori savršenu iluziju stvarnosti zvučne predstave u svim njenim dimenzijama zato što matematički prelazi rezoluciju ljudskog slušnog sustava ili nisam nimalo shvatio poantu(e) tvojih izjava?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2009 u 21:03
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Erdene, čini mi se da PopolVuh nije bubnuo jer me ponukao na razmišljanje o korelaciji dvije stvari. S jedne imamo samo jednu jedinu informaciju u 1/44100 dijelova sekunde, a s druge strane 25 000 jedinki koje su simultano spremne na slanje informacije u koru, a svaka od njih je spremna ispisati kodnu informaciju o vlastitoj amplitudi - nivou signala. Čini mi se da ipak nije sve to tako jednostavno.

Sve OK, ali smo to vec apsolvirali nekoliko strana prije...i onda dodje post koji priznaje da će bubnuti, te da je "ovlaš pročitao" sve postove.
Sorry, ali ne vidim tu doprinos raspravi.

Inače, da - to što veliš stoji - odtuda i ona moja aproksimacija N-neurona/cilija na kvadrat (uzimajući u obzir najjednostavniju situaciju da bar dva šalju neki signal kao dva zasebna izvora). 

Evo, to je ovaj dio:

Originalno postano od strane člana: eradoncic eradoncic napisao:

"...u teorijskom smislu sposobnost razlikovanja najmanje 25-30000e2; što znači da je potencijal praktički neograničen, što nije ništa novoga kada su u pitanju biološki sustavi, jer je opća koncepcija vrlo ekonomična, i posljedica je potrebe za preživljavanjem u jednom trenutku, bilo kada u evolucijskoj povijesti.  U tome i jest razlika između uha šišmiša i uha čovjeka ili slona..." itd

Mislim, nisam ja to izmislio da se razumijemo, jedino što silom prilika baratam činjenicama koja je čista naša fiziologij, pa u tom smislu pokušavam dodati još jednu (realnu) dimenziju cijele ove priče koja je  - vidimo i sami, prilično zamršena.

Editirao eradoncic - 26.prosinac.2009 u 21:09
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 24>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike