Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Magnepan zvučnici

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 19:54
Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

mene je kod megija nešto privuklo prvi put kada sam ih imao prilike čuti, uz direktnu usporedbu sa ostalim kutijama jednostavno nisam imao srca odabrati nešto drugo, taj način prezentacije bi mi uvijek falio bez obzira na sve...
Da, imaju određeni šarm kojem je teško odoljeti. Tko može podnijeti tih par, i ne prevelikih minusa definitivno zvučnik za preporučiti. Sve u svemu meni jedna od boljih produkcija što imah/čuh.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 20:54
Znaci definitivno moram u slusaonu. Imam dobar osjecaj sto se tice ovih zvucnika. Nekako mi iz opisa zvuka djeluju kao ono sto trazim.Jedino pojacalo ostaje upitno.
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2010 u 13:17
Ma kad smo već kod teme Megija,  zgodno bi se bilo još malo strpiti , odnosno pričekati  1 točkica 7 ,  na našim prostorima ,  jer cijenom u odnosu na MG12SE  sigurno neće biti nedohvatljiv.
Na vrh
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2010 u 17:02
Mozda cijenovno ne ali prostorno da, barem u mojem slucaju. Imam sobu od oko 12-tak m2, mozda malo vecu tako da mislim da velicinom ne bi stali, posto bi isli na duzi zid
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2010 u 18:11
 12m2 ... Ufff, teško bude to išlo, da ne kažem gotovo nikako. Još kad Butros vidi kvadraturu 
 Megiji, kao i bilo koji dipoli trebaju dosta prostora iza sebe inače budu zvučali bitno lošije nego što mogu. Ja sam svoje držao na nekih 150 cm-a od stražnjeg zida, a tek kako je kod frenda zvučalo na jedno 2,5 metra ...Dobro razmisli prije eventualne kupovine.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 00:46
Ako smijem predložiti zvučnike za sobu od cca 12 kvadrata, onda bi to bili ProAc Response 1 sc.
Na vrh
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 10:18
Hvala na prijedlogu za ProAc, znam da su to vrhunski zvučnici. Htio bi probati planarne zvučnike, da jednostavno promijenim cijelokupan zvuk sustava. Odnosno da uvedem brzinu i transparentnost u njega.

Ovo je tlocrt sobe u koju bi isli:

Mislite da su preveliki (odnosno premala soba) da bi dobro radili?
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 10:28
Prostor, razmješat  je definitivno koma,  te   ne bi trošio neku ozbiljniju pinku za ozvučenje nacrtanog .  No to sa ja,  a ima ekipe  što u istu kvadraturu trpa 801 ili utopie .  No ako si baš zapeo za magneplanare,  a nitko te ne može razuvjeriti (vizavi gabarita slušaonice), onda ti je bolje kupiti početni model (mislim da ga direktno prodaje tvornica za ~ 600 USD ).
Na vrh
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 10:47
Znam da je uzas. Ako imate neku ideju o razmjestaju slobodno napisite (iako muckam glavom o tome 2 godine ali nikako ne vidim nacin za poboljsanje).

Megiji direkt iz tvornice su dobra ideja, samo me strah da se ne razbiju dok dodju iz USA.
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 10:56
Ja bih stavio zvučnike na onaj zid gdje je stol za komp,slušao sa kauča,a stol stavio gdje si predvidio za zvučnike.Možda bi ih u toj varijanti mogao malo odmaknuti od zida(kako ti je rečeno).Sada vidim da ima mišljenja da se stavljaju zvučnici na dužu stranicu sobe,nekada je izričito bilo govora(možda zastarjela koncepcija) da idu na uži zid.Ja sam davno imao zvučnike uz duži zid i moram reći da to kod mene nije valjalo.
Nosce te ipsum
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,534 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Pioneer M-22