Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

3.0 sustav?:)

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
kagjes View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kagjes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: 3.0 sustav?:)
    Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 02:29
pozdrav ekipa, iam jedno pitanje koje ce mozd bit malo cudno.

Dakle nakon par godina konacno sam stvari upario kako tako pa sada iam 2 missiona m33i floorstandera, onkyo tx-sr576 receiver, plazmu i htpc sa hdmi outom. ostali detalji poznati redakciji ako sta treba al brijem da je ovo najbitnije.

dakle, sve ja to slozim, pustim ja na stereo ripane bluray transformerse i tak, zvuk, aj, dobar, sve nesto malo "mumljav" al prolazan.
ono sto me sokiralo u cijeloj prici je prilicno losa izvedba glasova, i generalno zvukova koji bi trebali dolazit iz centra. pa mi eto palo na pamet da mozd instaliram iskljucivo centralni zvucnik, samo ne znam kako bi to uopce proslo bez zadnjih.
zasto ne zadnji? pa eto, nedamise
valja to djubre kablova provuci, kauc mi je drito uz zid pa bi i polozaj bio bezveze i tako, nekak mi se cini da mi ni ne trebaju nit sam ih zeljan.
drugo, mozd ja fulavam nes u cijelom podesavanju tog sustava, ko ce ga brate znat. mozd neki savjet ili tip kako bih eventualno mogao poboljsat situaciju sa trenutacnom kombinacijom da taj zvuk bude kako spada. mozd se nes krivo transkodira, prenosi, gubi u prijenosu, statijaznam. manje vise sve kako sam posapajo i proradilo tako sam i ostavio pa mozd tu ima nekog prostora takodjer za napredak? eto tolko. sto se tice samog pozicioniranja zvucnika, imaju oni zdravih 30 cm iza sebe tako da to bi trebalo bit oke.

fala i tipkamo se:)
Na vrh
kagjes View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kagjes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 02:32
e da, lošnost se tih centralnih zvukova pokazuje kao svojevrsno prigusenje, ko da je neko iskljucio mikrofon ekipi na setu, generalna neangaziranost u reprodukciji istih, moras fino pojacat da cujes sta ovi baljezgaju dok ambijentalni zvukovi rasturaju. znam da jedan film ne cini proljece al brate, ocu i taj da dobro zvuci:)
Na vrh
samsvoj View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj samsvoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 10:41
pa što ne stavis da reprodukcija zvuka piči samo na front, imao sam prije yamahin rec i tako sam si postavio i sve je radilo fino...
Na vrh
kagjes View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kagjes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 11:15
ne kuzim na sto tocno mislis, meni reprodukcija trenutacno i je postavljena na stereo, barem tako mislim
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 11:27

Pa spoji na bi-amping Onkio. Imaš u prošloj temi iz ovog mjeseca, gdje sam opisao kako se to spaja. Stereo mod će ti punooo bolje zvučati !  Tada koristiš dva pojačala (na receiveru), tj. Front izlaza receivera spojiš na NF ulaz (bas), a Surround back izlaz rec. spojiš na LF ulaz na svakom od zvučnika. Dakle, trebaš duple kablove.

Ovo gore je "prepisana" shema i tak ja imam na Onkiu. Naravno u opcijama na receiveru imaš i negdje da treba postaviti opciju bi-amping,  napravi po shemi sve bu ok !
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 11:39
Ako zapravo govoriš o centralnom zvuku iz nekog filma, onda ti opcija na onkyu atomatski mora biti postavljena na dolby, a ako je film nema, postaviš sam na neku surround opciju (neo 6. cinema i sl.). No svakako probaj spojiti bi-amping kako je gore navedeno za stero glazbu je to puno bolje. Ako danas sutra spojiš sub, centralni i stražnje, opet će ti bolje raditi u 5.1 modu sa bi-ampingom , nego u 7.1 bez njega.
P.S - naravno da bi reprodukcija glasova iz sredine, u nekom filmu, bila najbolja kada bi nabavio centralni zvučnik... Mission natravno.....

Editirao olif - 31.siječanj.2010 u 11:46
Na vrh
kagjes View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kagjes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 12:33
oukej, al mene zanima, ocel to sljakat ako budem ima SAMO centralni i 2 stereo? Da ne bi bilo da mi na prazno pusta zvuk na satelite kojih nemam. Kasnije bi i sub ubacio u mix, ovi m33i gadno fušere taj dio, ne znam zas je tako.
Sto se tice biampinga, da to sam imao prije dok su bili drugacije smjesteni pa sam imao dosta kabla, sad moram se opet zaletit po nove kablove u neku trgovinu da opet tako spojim.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 12:48
Ja imam doma BRrip Transformerse i slika i zvuk su fenomenalni,doduše u mene je spojen 5.1 sistem ali ne vidim da bi bilo prevelike razlike u 3.0 sistemu.
Ako slušaš bez centra a rec i DVD su ti namješteni na 5.1 zvuk onda češ imat problema sa vokalima i drugim zvukovima koji su specijalno nasnimljeni za centralni kanal kojeg ti nemaš.Ako staviš centar i slušaš Dolby 5.1 ne bih trebalo bit velike razlike bez zadnja dva zvučnika ,koji ionako služe samo za efekte.
Najbitniji zvučnici u HT su centralni i dva fronta,uz naravno pripadajuči subwofer!

Editirao goran st - 31.siječanj.2010 u 12:49
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda / Pathos Logos / Slime Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT Terminator 2 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 12:51
Tvoj problem 'miriše' na loše postavljene speaker setup i downsample/downmix to stereo opcije...

Neda mi se više njuškat po uputstvima... RTFM...

Znači, pročitaj sve, za sve zvučnike osim prednjih moraš u setupu stavit NONE dok za prednje moraš stavit LARGE...

M33i ne 'fušare', prije ti rec to radi... HT rec-ovi većinom očekuju da će 'uredan bass' doć od aktivnog sub-a, pa se sve ćešće tom djelu kod njegove amp sekcije pridaje manje i manje pažnje...

M33i osim toga imaju mogućnost punjenja pjeskom... Po meni, nabavi si pjeska, napravi si kesice (po mogućnosti od tvrde plastike duplo umotane) pjeska od cca. 1 kg koji oblikom mogu proć kroz rupu straga, pa tako barem jedno 20-tak vrećica, znači za do 10 kg u svaki zvučnik... Pa ubacuj, i slušaj, jeli bolje sa dodanih 5 kg po zvučniku, ili 8 kg po zvučniku, ili 10 kg po zvučniku... Ili možda 3 kg po zvučniku... Nikad se nezna šta će baš tebi najbolje 'upalit'... A i smještaj zvučnika u prostoru je jako bitan...

A najviše poboljšanja u stereo glazbi ćeš dobit kupovinom stereo pojačala...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
kagjes View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kagjes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2010 u 13:02
pa na recu je iskljucivo namjesten stereo, na racunalu isto (pustam sa htpca) i rezultati je svejedno bljutav. ne znam koji dio fulavam u svemu, al' da, vjerovatno ce se stvar popravit kad spojim tog centralnog. inace imam i 2 jbl control one koje samo sutam okolo pa mozd i potegnem taj citav sorround. nego ako se odlucim na tu citavu shemu, kolko uopce znaci kad bi ti jblovci bili u ravnini umjesto da su iza ravnine usiju (znaci da su drito lijevo i desno, zbog kauca i ostalog)?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Audiosilente, Thorens, belt,...
Forum: High-End