Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaKamo na odmor?

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 12:35
Svatko od nas koji živimo na moru,može ti dati preporuku za bolje ljetovanje od onoga u Portorožu.(sorry Alenvprekršku) no sve stoji  što su o njemu  rekli u negativnom smislu.Bio i potpuno se slažem sa rečenim.Bio u Rovinju i tu se slažem sa svime u pozitivnom smislu(uh kako se dobro jede u hotelu Eden).Kako u svakoj preporuci ima ,što je i normalno,malo lokalpatriotizma ,no i više informacija,ja ću nadodati,da to što ti tražiš ima i  kod nas u Šibeniku i to  hotelski komplex Solaris: šljunčane i pješčane plaže u sklopu hotela,više bazena,više šankova sa pićem u šumi okolo,izleti iz hotela na slapove Krke i brodom na Kornate,sa ručkom na brodu(riba sa gradela),pa obilazak grada(katedrala i ostalo),pa stari grad Skradin u sklopu NP Krka ,pa možeš napraviti izlet do Primoštena,malo do Murtera itd.Uzmi u obzir i da je srednja Dalmacija malo stabilnija i u pogledu vremena nego sjeverni Jadran.Evo od mene toliko za razmišljanje.

Editirao catalyst - 18.veljača.2010 u 12:37
Nosce te ipsum
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:13
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Svatko od nas koji živimo na moru,može ti dati preporuku za bolje ljetovanje od onoga u Portorožu.(sorry Alenvprekršku) no sve stoji  što su o njemu  rekli u negativnom smislu.Bio i potpuno se slažem sa rečenim.Bio u Rovinju i tu se slažem sa svime u pozitivnom smislu(uh kako se dobro jede u hotelu Eden).Kako u svakoj preporuci ima ,što je i normalno,malo lokalpatriotizma ,no i više informacija,ja ću nadodati,da to što ti tražiš ima i  kod nas u Šibeniku i to  hotelski komplex Solaris: šljunčane i pješčane plaže u sklopu hotela,više bazena,više šankova sa pićem u šumi okolo,izleti iz hotela na slapove Krke i brodom na Kornate,sa ručkom na brodu(riba sa gradela),pa obilazak grada(katedrala i ostalo),pa stari grad Skradin u sklopu NP Krka ,pa možeš napraviti izlet do Primoštena,malo do Murtera itd.Uzmi u obzir i da je srednja Dalmacija malo stabilnija i u pogledu vremena nego sjeverni Jadran.Evo od mene toliko za razmišljanje.
Hvala na savetu. Nemoj misliti da mi i mnoga druga mesta nisu pala na pamet.

Na žalost, takođe su mi pali na pameti i izveštaji po novinama od prošlog leta, po kojima su automobili sa BG tablama bome i dva puta završili u moru, o polomljenim staklima, ogrebotinama ključevima i slično da i ne govorim. Epicentar - Šibenik, Zadar, Dubrovnik.

Ne bih sada ulazio u procenu istinitosti, ali kada neko odel autom, a vrati se vozom, mislim da ni nema šta mnogo da se kaže.

Da budem direktan - smatram hrvatsko primorije još uvek nedovoljno bezbednim. Ili, ako je tako bolje, još uvek isuviše rizičnim za BG tablice.

Pri tom, moja supruga ima još nešto malo rodbine u Zadru, pošto joj je otac poreklom iz Smokovića kraj Zadra. U tom smislu, da nije kako izgleda da još uvek jeste, zadarska rivijera bi nam verovatno bila primarna iz porodičnih razloga.

Pazi, ovde ne pričamo o glavnim gradovima, koji su uvek nešto drugo u odnosu na ostalo. Evo, bio ja u Zagrebu do sada nekih 6-7 puta, auto bio parkiran na javnom parkingu, i nikom ništa, sve u najboljem redu. Lično ću ti platiti svaku štetu učinjenu na vozilu pa ga slobodno parkiraj gde hoćeš u Beogradu, ako i bude izgreban, videćeš da su i oni oko tebe sa BG tablama takođe uredno izgrebani, jer kreten je kreten, on ne bira. Mada, nisam čuo da se tako nešto desilo već godinama.

Pre nekih 5-6 godina, vraćam se kući, a cela ulica, računajući i moj auto, čista, došli momci iz javnog preduzeća, pa pošto u sred leta nemaju posla, odlučili da malo namaknu plate, pa pokupili sve. Sve, sem jednog usamljenog Renault 19 auta, sa osiječkim tablama. On mučenik ostao jedini preživeli te "racije".

Ali, ne znam šta bi bilo da ostaviš vozilo negde u srcu Šumadije, recimo Jagodini, Kruševcu, Paraćinu, itd. To se već ne bih usudio da garantujem. Verujem ništa, ali ne smem da se zakunem.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:17
Da ,to što si rekao,nažalost stoji,nisam se toga sjetio,jer ne razmišljam na takav način.I ne mislim da će u budućnosti biti bolje,jer je toga bilo i u Jugi.
Nosce te ipsum
Na vrh
alenvprekršku View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:18
@catalyst ,
bez ljutnje, naravno. Što se mora tiče i sami ljetujemo u Hrvatskoj. Lani, Pula (Banjole) i izleti od Umaga do Pule. Šta ču kad supruga voli da pliva.
Redovni gosti smo i na Slovenskoj obali ali su to krači aranžmani i nije uvijek ljeti. Nivo usluge je ipak (moje subjektivno mišljenje) u Sloveniji viši. Shodno tome i cijene.

Samo za razmišljanje: Austrija, sa jezerima, zaradi više no sva ex YU sa svim plavim jadranom i tisučama otoka i ...
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:21
Originalno postano od strane člana: alenvprekršku alenvprekršku napisao:

Samo za razmišljanje: Austrija, sa jezerima, zaradi više no sva ex YU sa svim plavim jadranom i tisučama otoka i ...

To uračunavaš skijanje+skipass ili samo ljetni turizam?  
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:28

U tim pričama o tablicama i slično, malo je istine a malo više pretjerivanja.

Bili smo lani u društvu prijatelja (sa Ljubinog foruma) iz Novog Sada. Ljudi su se osječali kao kod kuče. Nikakvih problema nije bilo.
Probleme smo imali sa zagovedanim, glasnim i pijanim slovencima.

Imbecila ima svugdje.
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:29
Alene,ja kao istinski zaljubljenik u more(ne bih nikada mogao živjeti nigdje osim na moru),sam htio reći da je sjeverni Jadran u globalu previše "turistički industrijaliziran" nema onoga iskonskog ruralnog,što je još ipak ostalo južnije(da ne govorim o Pelješcu,Lastovu,Visu).A to je za mene privlačno.Sigurno da su usluge kvalitetnije u Sloveniji,no ja volim ući i u prljavu konobu sa seljacima,pa popiti vino i slanu srdelu zamotanu u papir.Nadam se da si razumio što sam htio reći.
Nosce te ipsum
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:30
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Originalno postano od strane člana: alenvprekršku alenvprekršku napisao:

To uračunavaš skijanje+skipass ili samo ljetni turizam?  

Mislim da je podatak samo za Vrbsko jezero. Možda i griješim. Nije mi to bila poanta zapisa.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:33
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Alene,ja kao istinski zaljubljenik u more(ne bih nikada mogao živjeti nigdje osim na moru),sam htio reći da je sjeverni Jadran u globalu previše "turistički industrijaliziran" nema onoga iskonskog ruralnog,što je još ipak ostalo južnije(da ne govorim o Pelješcu,Lastovu,Visu).A to je za mene privlačno.Sigurno da su usluge kvalitetnije u Sloveniji,no ja volim ući i u prljavu konobu sa seljacima,pa popiti vino i slanu srdelu zamotanu u papir.Nadam se da si razumio što sam htio reći.

Potpuno se slažem. Nego, upitajte našeg člana Maltus-a o praiskonskom turizmui ugođaju
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2010 u 13:35
On uživa u divoti Cetine i Omiša!
Nosce te ipsum
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down