Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

lokacijsko snimanje+oprema

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 21>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 18:22
Originalno postano od strane člana: criss criss napisao:

Sennheiser MD441-U, iskustva i savjeti bi mi dobro došli za dotični mikrofon Hvala .

Kakve savjete trebaš?

Inače čisti evergreen među dinamičkim mikrofonima.  Odličan za close miking instrumenata, vokale i sl.  Po mom mišljenju jedan od najboljih dimačkih mikrofona, zvuči vrlo neutralno i brzo, skoro poput vrhunskih kondenzatoraca ali je gluh pa zato i ide za close miking. Inače dvostazni dizajn zbog čega valjda i jeste brz. Trpi visok SPL.

Ima zgodan odabir filtera preko prstenastog selektora kod XLR konektora te jedan High pass za dodavanje sparklea i razgovjetnosti.

Naravno negov zvuk ovisi o usčuvanosti.
Na vrh
criss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj criss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 18:58
    @Gašo našao sam jednoga povoljno u oglasu, a treba mi za snimanje glasa, govora i raznih zvukova koje poslije koristim za jinglove i slično.
AntiCriss
Na vrh
Dean View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dean Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 20:43
Taj mikrofon sam koristio dugo godina u ozvučavanju. Koristio sam ga kao govorni mikrofon i za ozvučavanje zborova i činela jer je dosta osjetljiv. Kao pjevački je nula. Uvijek na cijeni i spada u "kremu".
Ne mogu zamislit Olivera Mlakara a da pred njim nije 441

Editirao Dean - 26.siječanj.2011 u 20:45
Na vrh
Mate View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mate Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 21:02
    Ja sam tri takva koristio godinama za ozvučavanje klapa. Kad se još klapari naviknu na njega, nema boljega mikrofona. Ali ako su klapari neuki, pokaki im se na rabotu.

Npr. klapa "Ošjak" (legenda) je primjer koji su imali ogroman raspon dinamike u svom repertoaru i snažne glasove.
Kad bi opalili fortisimo, automatski bi se odmakli više od pola metra od mikrofona, a ozvučenje je gruvalo da se ježiš.
Koristio sam filtere koje spominje Gašo. Različito za tenore i baritone.

Ostao mi je jedan doma, i taj danas ne radi kako treba. Nisam još ustanovio što je. Sav je u treblu.

Editirao Mate - 26.siječanj.2011 u 21:03
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 22:06
Također rabim dva komada kao overe kod KUD-ova, činela, u nekoliko navrata B.P.-ev vibrofon... Sad su već prošli kilometražu i tražim im dostojnu zamjenu.
Criss ako je povoljan i u dobrom stanju uzimaj. Ukoliko ne odgovara lako ćeš ga proslijediti dalje.
Na vrh
Dean View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dean Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 22:24
Originalno postano od strane člana: Mate Mate napisao:

Koristio sam filtere koje spominje Gašo. Različito za tenore i baritone.

Ostao mi je jedan doma, i taj danas ne radi kako treba. Nisam još ustanovio što je. Sav je u treblu.

Mislim da je i moj nešto zajeb... sa tim filterom. Radio je samo u jednom položaju (mislim od tri), ali je za mnoge "genijalce" na bini i to bilo dovoljno
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 22:55
Kontakti u preklopniku su relativno loši i oksidiraju, zato vam ode u treble ili ne radi kako spada.  Ja ga svaki tjedan "razmrdam" po tom preklopniku da nebi bilo iznenađenja.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2011 u 23:21

Npr. klapa "Ošjak" (legenda) je primjer koji su imali ogroman raspon dinamike u svom repertoaru i snažne glasove.
Kad bi opalili fortisimo, automatski bi se odmakli više od pola metra od mikrofona, a ozvučenje je gruvalo da se ježiš.

Mate, kad si snimao Ošjak? Slusao sam ih pred 5 godina, cetvorica starije gospode, ali pjevaju kao i klape od 9 clanova. Tenor im je izvanredan, ali i ostali su bili jako, jako dobri. Dojmilo me se to sto sam tad cuo, i zivo ih pamtim i danas.

Mikorofondjije, sorry na OT... 

Na vrh
Mate View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mate Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2011 u 00:01
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Mate, kad si snimao Ošjak? Slusao sam ih pred 5 godina, cetvorica starije gospode, ali pjevaju kao i klape od 9 clanova. Tenor im je izvanredan, ali i ostali su bili jako, jako dobri. Dojmilo me se to sto sam tad cuo, i zivo ih pamtim i danas.Mikorofondjije, sorry na OT...    

Nisam snimao nego ozvučavao.
Istina je da su se "Ošjakovci" malo postarali i ne mogu više zapjevati kao nekad. U ono doba su bili broj jedan.
To se najbolje osjeti kad imaš festival klapa pa možeš direktno uspoređivat više njih. Danas međutim ima klapa koje su fantazija.
Inače ja sam uvijek govorio da je ozvučavanje klape grijeh. Vjerujem da ni snimanje nije lako, ali čini mi se da je zahvalno i da rezultati mogu biti jako dobri i u živo kao i u studiju.

Ali kad je riječ o tome, osim tehničkih problema tu su i oni klapski. Često imaš među njima čudaka koji se žale na tehniku, i svaka dlaka im smeta.
No onda dođe neko kao Ošjak i razvale, a prije toga nisu ni održali tonsku probu.
To su ljudi amateri, svjesni svojih nedostataka, najčešće ovise o voditelju i ako taj nije dobar, školovan, vješt, rezultati su loši.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2011 u 08:45
U Rijeci su svake godine "Bašćinski glasi" festival klapskog pjevanja. Prosjecno nastupi po 10 klapa. Pratim to vec 7-8 godina. U direktnoj usporedbi brzo se cuje "tko je tko". Mogu reci, kako vrijeme prolazi, da je kvalitet klapskog pjevanja sve visi i visi.

No dosta OT, vratimo ljudima temu...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 21>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...