Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

POJAČALA ZA NAROD

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zera View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2010 u 18:25
 [/QUOTE]bravo bravo, jako zanimljivo-ispod su bila zanimljiva pojacala u starisnkim kutijama / kao komodama ako se ne varam,

Starinske kutije su kutije za butelje. Provjereno, pojačala puno bolje rade u tim kutijama.
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2010 u 23:14
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

Originalno postano od strane člana: zuzi zuzi napisao:

@bepone

Nisi ni znao da se nalaziš u Predcedničkim odajama. Sve osim vina i vode bilo je moje tamo. A obzirom da je Svetise zadužen za usviravanje sistema on je odlučio vas tamo usvirati sa vinom i vodom što mu je i uspjelo. Važno je da tekućine nije falilo, bilo je vruće pa smo pazili da ne dehidrirate.

a oprostite prezidente, lako je fulat u izrazavanju, sad kad kuzin da je sve vase ce bit lakse i dobro da je bilo za podmazat grlo (op. sluh).  prevoz je morao ic nazad popodne pa mi je malo falilo za ukupni dojam, ali cini mi se da je sve super sviralo

kako je večer preuzimalo popodne sve je sviralo sve bolje, opur .....
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 16:59
Dobro, a zašto je ovo zapelo????
mene interesiraju pojačalca sa 504!!!
Vedran The Zmaj
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 17:26
Tema nam je pala u drugi plan kad se pojavila tema Audiofil.net cijevno pojačalo koje je startao Edison mislim, i tamo se razvila sasma druga priča, PL504 je pak ostao na jednoj drugoj temi gdje se analizira parafeed. I tako, znanje nam je rasuto posvuda. ...
A 504 - zanima te za gradnju ili da neko drugi sagradi, a ti da se razonodiš? Ha?

Shejtan from Mahala...
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 17:34
Ma neee, imam doma 4 komada, a net je jako siromašan po pitanju rješenja za te lampe. A te lampe, kao i sve te TV pentode su odlične za PP u triodnom spoju. Nisam freek za SE, meni više pašu pojačalca sa nešto više snage, da mogu isprobavati razne zvučnike, i ne tako jako osjetljive. I nisam zakleti neprijatelj NFB primjene. Ali moje znanje je negdje na granici katastrofe (recimo ovako, razumijem što mi je dizajner htio reći, ali nisam u stanju sam razviti nešto svoje, a da nije topla voda od prije), pa mi stoga trebaju znalci i kužatori koji više grizu....
I opet to i nije neka žurba jer trenutno mi je koma financijski....
P.S. a i nevolim što je tema ovako naprasno stala.

Editirao Zmajz - 30.listopad.2010 u 17:35
Vedran The Zmaj
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 17:56
@Zmajz
Stvar s pojačalom za narod je prekinuta na jedan pomalo otkačen način. Stvar se zakuhala u lipnju pred recimo to tako g.o. Ali bilo bi vremena za popakirati stvar u pripremljene kutije ali ne lezi vraže. U jednu od mojih "Ali babinih pećina" došli drugi razbojnici i ja morao sve isprazniti. A onda je došlo ljeto, more, ribolov.... I sad nikako u finale. Jesen stigla ja ga ne napravih. Možda će oko Božića stvar biti bolja.
Kad dođeš po nove proizvode u susjedstvo vidjet ćeš o čemu se radi.
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 18:05
onda dobro.
Vedran The Zmaj
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 18:05
Pa dobro, dalo bi se napraviti i jedno lijepo i jednostavno jačalce, kako ti želiš - PP triodni, sa recimo za oba kanala samo jedna 6n1p kao naponsko pojačalo, i jedna 6n6p u concertina splitteru i bilo bi to dosta struje za izlazni par (ne baš po sstrsatovim regulama :-) ,ali dosta) , a ako voliš jaču povratnu, onda staviš odnaprijed recimo ECC81 i to je to..

Gle kako je lijepo linearna u triodi, a i izlazni trafo je male impedancije, prema grafu je nekih 1 -1,2K radna linija...

Editirao harkonen - 30.listopad.2010 u 18:08
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 18:06
Ok, ali vidjet ćemo oće li se ovo narodsko razviti do kraja....

Vidim sad ovaj graf, izlazni trafo neće biti problem..
samo da mi uljeti neka sitna lova.

Editirao Zmajz - 30.listopad.2010 u 18:13
Vedran The Zmaj
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2010 u 18:10
U međuvremenu, pala mi je jedna ideja o 800 omskim zvučnicima, nova produkcija, samo ideja i drugi tjedan ću vidjeti mogućnost realizacije.... možda, možda, možda...
Držite mi fige.
Vedran The Zmaj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam