Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Country preporuka

Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 23:41
Inače u okviru countryja, a i šire, Townes je kultan, kultan autor, obožavan od samih countrymana i od mnogih koji čak i ne vole specijalno country...obrađivan podosta, također...

Ako te zanima slučajno upoznati Outlaw Country, kojem je Townes praktički pa začetnik (a koji je po mom mišljenju nešto najbolje što je country ikad stvorio, uz uvažavanje veličina kao što su Johnny Cash ili Willie Nelson), preporučam da si s torrenta skineš odlični dokumentarac Heartworn Highways. Ima autentičnih video i audio snimaka protagonista Outlawa, koji su se, zamisli, i privatno znali i rado družili (i pijančevali skupa, što je takođe autentično vidljivo u dokumentarcu) smijeh

edit: a sad vidim u povijesti topica da si 'doma' u countryju, onda si sigurno sluhnuo i ponešto od outlawaca

Editirao zed_alive - 14.travanj.2019 u 00:00
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 23:59
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

... edit: netko je napisao u komentarima te verzije ovo:
Townes Van Zandt - Last Rights: The Life & Times
Ja vidim da piše "0 komentara" hm Ne znam odakle ti to ili ja iz nekog razloga to ne vidim.
No hajde, ako nađeš javi. Ja probao preko Soundhounda na mobu, nije ništa našao. Ne da mi se skidati druge programe za prepoznavanje glazbe, prelijen sam. haha

Što se tiče drugog posta ... ma pročitaj temu od početka, mislim da ćeš vidjeti da je post pomalo suvišan. Naravno, ne mislim da znam sve, daleko od toga, ali od njega sam davnih godina preslušao doslovno sve, uključujući i nešto piratskih izdanja, zato me malo iznenadila ova verzija, jer se čini da je i dobro snimljena, moguće da je riječ o nekom urednom sessionu koji je možda i trebao biti negdje izdan. Možda čak i je, na nekom "lijevom" labelu, imao sam i takvih njegovih cd-a.
Gamut CD3-->MF M6 PRE-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x6)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 00:03
Imaš pravo, drugi link je bio u pitanju vezano uz komentar, al to je ta izvedba:

Nemam ni ja navedeni album, soundtrack dio dokumentarca.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 00:05
Ja sam se od outlawaca najviše naslušao Guya Clarka, čak i više nego Townesa...u zadnje vrijeme me jako ugodno iznenadila novija diskografija od Rodneya Crowella (npr. album Fate's Right Hand), kad mi je došao 'pod laser'...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 11:15
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

... Nemam ni ja navedeni album, soundtrack dio dokumentarca.
Upravo poslušao sample na Amazonu ... Ne, to na žalost nije ta verzija.

Btw naišao na to zapravo istražujući (dodatno) Blaze Foleya. Što ga duže slušam (imam 2 njegova CD-a, iako on de facto nije imao normalno izdan album) čak mi počinje biti bolji i od Van Zandta, pa i Casha, dva meni barem ponajbolja izvođača.
Njegov izričaj je gotovo uvijek minimalistički (dobrim dijelom jer vjerojatno nije imao ni prilike za neku raskošniju produkciju), no time je uvijek nekako ostao blizak esenciji countryja. Ili barem onom autorsko/kantautorskom dijelu storytellera, koji je meni najzanimljiviji.

Guy Clark je ok, ali to davno slušah, i nije mi ostao nešto blizak jer su mi najbolji albumi bili oni s početka karijere, a to mi je s vremenskim odmakom zvučalo podosta anakrono.

Rodney mi je izričajem vrlo blizu Dwighta (Yoakama, jel), a to je ... tako, tako. Tu i tamo poneka dobra stvar, ostalo je mainstream ili barem na granici toga. Ali ok, mora se od nečega i živjeti haha
Evo jedna od rijetkih Rodneyevih koja se zna zavrtiti u CD-u

a onda i jedna Dwightowa, čisto kao vrlo kratak izlet u onu drugu stranu countryja. Dalje od toga je glib haha A i ovo stavim u CD jednom godišnje.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 13:53
Otkud onda ta verzija haha...zvuci svakako ko nes snimano u kasnijoj fazi, po glasu i snimci, devedesete su zvucalo logicno...

Blaze Foleya poslusam, novo za mene.

Guy Clark...jedino sto od njega nesto malo manje volim su albumi 3-5 (makar 5 Boats To Build ni to ne moze ubit), a razlog je iskljucivo jedan: Nashville style muzicka produkcija, sablonerija koja je degradirala Guyev izvorni stil jer nije skroz kompatibilna s njim, koji zvuci upravo produkcijski fantasticno. Minimalisticki je jer u biti nema produkcije...ali imas dvije akusticne gitare i violinu, tipicno, ili samo dvije gitare (obicno njegov prisni prijatelj Verlon, a Guy je rucno izradjivao gitare za obojicu - meni su to fantasticni instrumenti, posebna zvuka). Znaci nije samo porch jedna gitara svirka, i to je tako. Cesto je tu i neki zenski back vokal, Emmylou je cesto pjevala za Clarka (prisno prijateljstvo, opet).

Po mom misljenju kasniji albumi nisu nista msnje kvalitetni, stavise...u singer-singwriterskom smislu nekoliko ih je cak i kvalitetnijih od prva dva, a zvukovno pogotovo. Ali prvi su albumi 'na prvu loptu', dok za ostale...naprosto treba malo vise i dulje slusati Clarka, da uronis u njegovu muziku. Element di 'sije' Townesa je zvukovna harmonija koju je ostvario u srednjoj fazi karijere, Townes jednom vlastitom gitarom tu ne moze konkururat...a bome je bilo i dobrih snimki, bar dio albuma. Gust za hifu. S drue strane, lirike su meni opet blize Guyu jer on nije nista skrivao kroz price kao Townes, vec je sve iznosio 'u glavu'. Al to je opet osobna preferencija.

Sto se Rodneya tice...nekak mi je najoriginalniji i najkreativniji u 2000-ima, tu se oslobodio svih country sablona. Al to je skroz osobna preferencija. Uopce mi nije bitno da li su Earthbound ili Time To Go Inward country ili pop ili kakve stvari, to su remek djela, nista manje od tog.

Dwight Yoakam meni jako lijepo pjeva, ali u odnosu na sve spomenute on je cista konfekcija po vise toga, i ne bih ga stavljao u isti kontekst s Rodneyem. Pa ni u recenicu. On pripada svijetu mainstream countryja, dobar je mainstreamer ali je i dalje mainstreamer.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 13:55
Rec sa Rodneya da je glib za mene znaci samo jedno, a to je da si mu nazalost povrsno pristupio. Ne svidja ti se, nema problema, ali glib, c'mon...neki ga shvacaju i dozivljavaju.

A i ne kuzim ovo 'anakrono', meni su te pjesme bezvremenske

Editirao zed_alive - 14.travanj.2019 u 14:06
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 16:34
 Nisi razumio dobro. Nisam rekao da je Rodney glib, nego da je bilo što dalje od Dwighta (koji je nešto najbliže "Nashvilleu" što još mogu poslušati, barem poneku stvar) - glib. Jer on i je u većini slučajeva već glib. Rodney je ipak nešto malo manje mainstream, ali ne previše udaljen od njega.

Anakrono je mišljeno u smislu produkcije, i kako danas zvuče pojedine produkcije (albumi) iz 70-ih. Meni barem.
Što više produkcije karakteristične za neko vrijeme, to će stvar postati brže anakrona. Npr. od one dvije Zandtove verzije "Marie", ova druga, meni do jučer nepoznata, će duže zadržati svoju svježinu i osbnost. Iako, i druga verzija (originalna) je isto odlična i dosta netipična, pa je zato i slušam s itim guštom već cca. 20 godina.

Dok mi npr. Parsons, kojeg sam jako puno slušao kad sam ga otkrio početkom 90-ih, zadnjih nekoliko godina zvuči već pomalo zastrajelo. Produkcijski. I to više baš i ne mogu slušati i guštati kao nekada. A slično mi je i sa Zandtovim albumima iz tih godina, a svi njegovi najznačajniji su iz tih godina.

Npr. uzmi "Flyin' Shoes". I onda puslušaj "Nashivlle Sessions" (da, malo nezgodan naziv su mu odabrali proteza). Puno istih stvari, ali totalno drukčija produkcija.
Prvi je oficijelni studijski album (puno produkcije) drugi živi session, iz onog vremena (puno manje produkcije). Ovaj drugi sam preslušao već jedno 100 puta, a prvi manje od 10 puta.
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 16:49
Do sada sam ime VanZant povezivao samo sa UFC-ovom nadolazećom silom i najljepšom borkinjom.

Kako nikada nisam country slušao dalje od Casha ovo je ponešto novo za mene.
Nije loš mladac ima nešto u tom zraubanom glasu.
Malo mi Tom Waits naleti u misli kad ga slušam.
cool

Naravno, nikada ne bi stavio lovu da je Sten stručnjak u tom području.
Ako zna i za Paige i gledao je pokoju borbu od nje, postaje moj novi idol.

haha
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 19:22
Kod njih je najbolja minimalistička produkcija, znači bez dodataka i ukrašavanja. Kad su 'parfumirali' samo su kvarili. I Townesu se dodavalo, bezveze. Industrija je igrala svoju igru kako su mislili da će se više prodavati, al ak mene pitaš - čak i tu su potpuno pogriješili. No tko zna...današnji mainstream country je većinom šitana. Zato ja od onog tamošnjeg današnjeg slušam svu americanu al ne i moderni country...ima izuzetaka, jasno, kao Gillian Welch i partner Dave Rawlings...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Daphile
Forum: Audio komponente