Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Foobar 2000

Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2017 u 14:10

Nema razloga da bude uključen, ali ajmo reci ovako, u trenutcima slušanja glazbe, LCD sa fulscreen foobarom i media library-ijem bi bio kao polica sa CD-ima.  Prije slusanja na neki načim moram odabrati sta cu slušat i kad to odaberem i pustim, nemam fizički CD u rukama, nego te informacije koje su obično na CD omotu, dobivam preko foobara i njegovih pluginova koji se vrti na LCD-u.

A usput je sve dosta praktičnije, brze i jednostavnije, mogu imat playliste i jos štošta
Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2017 u 14:17
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Meni još nije jasno zašto TV uopce mora biti upaljen dok se slusa mjuza. WTF?

Kod Foobara ne mora !
Odabereš kaj buš si igral i zgasiš tv...do sljedećeg odabira.....
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2017 u 14:35
Originalno postano od strane člana: gadafi gadafi napisao:

Postoji li neki funkcionalan skin za Foobar
nalik na Kodi? Znači skin koji ce se razvuć preko cijelog ekrana i koji
ce biti pregledan sa 2-3-4m na LCD-u od 55"?

Trazim, ali svi popularni skinovi su presitni, odnosno napravljeni da
se u njih gleda sa 30 cm udaljenosti. MIslim da obično povecanje
veličina fonta jednostavno nece pomoc tj raspast ce se zamisljeni layout
skina.
Veličinu dvih fontova možeš urediti unutar Foobara. Na mobu sam pa ti ne mogu napisati točno kako, ali nije prekomplicirano za pronaći.
    Moj HiFi
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2017 u 14:41
Sve ja to znam, ali ako ste se ikad malo bolje upusti u borbu sa foobarom, shvatit cete zasto nije tako jednostavno, odnosno zasto bi (kvalitetno napravljen)gotovi skin bio bolje rjesenje.

Imate jedan element koji je obično fiskne veličine i u njemu je font 9 i izgleda ok. Vi sad zelite da to bude preglednije i stavite font 16, ali problemje sto prostor oko slova ostane isti, tj samo se slova 3x povecaju i to onda izgleda nakaradno.
Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2017 u 15:45
Kombinacijom fonta Foobar-a i W7 te smanjenjem rezolucije, postigao sam vrlo zadovoljavajući rezultat na plazmi od 104cm. Izgledalo je pristojno i bilo je čitljivo. Imao sam neutralnu sivo-smeđu podlogu s bijelim tekstom i narančastim zaglavljem. U principu, tko traži ljepotu radije neka se kloni Foobar-a. Čak i sa svakojakim skinovima izgleda onak... Riješio ga se na vlastito zadovoljstvo, a to kažem i zbog zvuka bogami.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 07:57
Originalno postano od strane člana: gadafi gadafi napisao:

Sve ja to znam, ali ako ste se ikad malo bolje upusti u borbu sa foobarom, shvatit cete zasto nije tako jednostavno, odnosno zasto bi (kvalitetno napravljen)gotovi skin bio bolje rjesenje.

Imate jedan element koji je obično fiskne veličine i u njemu je font 9 i izgleda ok. Vi sad zelite da to bude preglednije i stavite font 16, ali problemje sto prostor oko slova ostane isti, tj samo se slova 3x povecaju i to onda izgleda nakaradno.
Mislio sam da ne vidiš pročitati, to je najvažnije, zar ne? Foobar ima modularno sučelje, možeš složiti kako hoćeš, s više, ili manje prozorčića. Ako je manje prozorčića, mogu biti veća slova i manja rezolucija pa se dobro vidi. No to i sam znaš.

Može biti još nešto. AMD-ovi driveri, iako je slika dobra, su po pitanju podešavanja rezolucije i veličine ekrana, koma. Još je gore s Intelovim grafičkim čipom na matičnoj. Ili je display veći od ekrana, ili imaš crne rubove. Kad sam kupio GeForce grafulju, i to jeftinu, s pasivnim hlađenjem, preporodio sam se. Možeš podesiti rezoluciju i veličinu displaya kako hoćeš. Ako nije to, ne znam.

Ne vjerujem da bi neki skin riješio problem. Rješenje je veći TV s boljom definicijom teksta, ili tablet.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 08:52
Veći TV je uvijek bolji od manjeg. Samo, ništa se ne postiže bez urihtavanja rezolucije i povećanja fonta u Foobar-u i Windowsima. Na tabletu ćeš tek imati buhice ako je full reza. Kako rekoh, da se to nekako podesiti, ali će problem nastati ako se komp monitor koristi i za nešto drugo osim kontrole Foobar-a. Za filmovlje recimo. Kod smanjenja reze standardni prozori postaju čudni s često nevidljivim pali, gasi, smanji, apply, ok... poljima.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,628 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Amigova soba
Forum: Prostorna akustika