Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Beyerdynamic Tesla T1

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2011 u 18:34
RS1 su mi vrlo drage sluške, naučio sam se na njih i neću govoriti kakve su u usporedbi s drugima jer dok su radile nisam ni razmišljao o nećem drugom niti sam pretjerano napeto slušao nešto drugo. Meni se čine izvrsno balansirane i ugodne na dulje slušanje. Kakav bas srednje i visoke imaju u odnosu na nešto drugo nebi  komentirao jer je sve u zvuku RS1 bilo sasvim solidno i dobro povezano.

Primjetio sam jedino da sam sve drugo što sam stavio na uho uspoređivao sa RS1 kao nekom referencom, što je i logično jer sam ih najčešće slušao.

Sad kad su defektne upravo to slanje, plaćanje, natezanje mi ide na jetra, a Grado ne šalje same drivere nego ih baš oni žele zamjeniti.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2011 u 20:06
Gasho, kaj ti se dogodilo sa sluskama? 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2011 u 20:33
Ma prvo su dobile po nosu od jednog pulta koji im je posalo jedan fajn električni udar, a onda sam usisavačem čistio policu na kojoj su ležale otvoreno ko na plaži, pa sam onako usput očistio jedan driver od membrane.

Prošle su one u 6 godina toliko toga kao što neke korištene samo za rijetko kućno slušanje ne prođu za 30 g.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2011 u 06:38
Kad smo već raširili temu oko slušalica, ima li netko možda za udomljavanje jedne stare Sennheiser HD424 ili HD424x?
Naime, moje su raznorodne, jedna kapsula je 424 a druga 424X (u prevodu, jedna je 2kOhm a druga 600Ohm, pa to spvara probleme kod balansa) pa bih volio složiti da budu iste impedance (svejedno koje, iako bi radije X varijantu).
Malo je OT, ali svaka informacija lata vrijedi.
Vedran The Zmaj
Na vrh
Joe Dalton View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joe Dalton Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2011 u 15:08
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

Mislim da su Grado GS1000 bolja usporedba s T1 nego RS1. Ipak, čak ni GS1000 se u pogledu raspona, dinamike i brzine ne mogu mjeriti sa T1. GS1000 imaju drugačiji karakter koji je lijeniji i koloriran. Srednji su vrlo glatki i tekući na GS1000, ali integracija sa visokotonskim i noskotonskim spektrom nije sjajna. Isto tako, nedostaje iskričavosti o kojoj sam pričao iako su možda malo manje nazalne. Bas im je dubok, ali ne i brz i dinamičan kao kod T1. Pozornica je šira od T1, ali ocrtavanje prostora nije tako dobro i instrumenti se u sredini znaju pomiješati. Toliko mogu reći o njima jer ih nisam slušao dovoljno dugo. Isto tako, slušane su na SStrsat/Bepone OTL-u koji je dizajniran za niskoomske slušalice (do 32 Ohma) tako da eventualnih nedostataka u tom pogledu nema.

Još jedna stvar, GS1000 su zvučale prirdonije pri tišem slušanju jer sam kod glasnijeg slušanja primjetio da frekvencijski balans baš i nije sjajan. Obzirom na savršenu linearnost pojačala u tom pogledu i činjenicu da T1 nemaju taj problem, moram zaključiti kako su GS1000 očito dizajnirane na način da svoj karakter pokazuju pri nižoj razini glasnoće.    

Glede boldanog: Sva ili gotovo sva cijevna pojačala, pa tako i tvoj OTL, bolje rade sa teretom većeg otpora. Cijevna pojačala općenito lakše "isporučuju" napon nego struju. To što tvoj OTL može ganjati i niskoimpedantne slušalice ne znači da je to optimalno rješenje za njih.
Sve ovo što navodiš za GS1000 (pogotovo ovo za veće glasnoće kada očito GS1000 traže veću struju) me navodi na zaključak da bi bilo bolje i mjerodavnije da si ih probao na nekom dobrom tranzistorskom headampu i onda usporedio sa T1.
Jesi li slušao Sennheiser HD800?

Poznato je da svi električni uređaji rade na bijeli dim. Kad dim izađe više ne rade...
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2011 u 15:25
U vezi boldanog teskta, svejstan sam ograničenja OTL-a, ali isto tako ti moram reći da je OTL upravo dizajniran za 32omske slušalice što sam dogovorio s Beponeom na našem prvom sastanku. Mislim da je i on bio iznenađen, ali kako bi time inženjerski poduhvat bio veći. nije se bunio:)

Osim toga, itekako sam upoznat s karakterom pojačala jer sam ga više od godine dana koristio sa Ultimate Earas slušalicama koje su 32 Ohma i daleko osjetljivije od bilo kojih Grado slušalica. S UE slušalicama nisam primjetio ništa neuobičajeno u pogledu linearnosti zvuka spram glasnoće, baš kao ni s T1 slušalicama. Isto tako, GS1000 nisu jedine slušalice iz Grada na kojima sam to primjetio.

Moja potraga za savršenim sustavom traje godinama. Prije neke 4 godine sam pao u duboku kušnju želeći priču privesti kraju onako na brzinu i kupiti upravo GS1000 i RA1 pojačalo. Što misliš zašto to nisam učinio? zato što je efekt iznenađenja bio nekako mlak i od svih karakteristika zvuka mi je u sjećanju ostala upravo ona o kojoj sad govorim. Superiornost ovog OTL-a u usporedbi s tim RA1 pojačalo je neupitna, ali sam svejedno htio GS1000 dati još jednu priliku.

Grado GS1000 su bez ikakve sumnje dobre slušalice, ali ako su za tu cijenu samo dobre, onda zapravo i nisu baš dobre. T1 su u svakom pogledu bolje slušalice.

Usporedbu Sennheiser HD800 is Beyerdynamic T1 bih izjednačio usporedbi HD650 i DT880. HD800 imaju širu zvučnu sliku s većom percepcijom dubine i čak i boljim ocrtavanjem prostora. Visoki su vrlo glatki i detaljnji, ali ne kao na T1 i HD800tkama fali ono malo iskričavosti. Bas na HD800 je voluminozniji, ali se onaj na T1 čini čvršćim, bolje kontroliranim i dinamičnijim te stvarno daleko bržim.

HD800 bi većini možda i bile bolje od T1, ali smatram kako razlika nije velika i teško bi je se moglo nazvati razlikom "kao noć i dna". S druge strane, T1 je bolji u fokusiranosti zvučne slike i koherentnosti i bešavnosti raspona od vrha do dna kao u pogledu brzine i dinamike basa. Ni s jednima ni drugima bih bez problema mogao slušati satima.

Ono što bi me više zanimalo od usporedbe top modela njemačke produkcije je usporedba ovakvog dinamičkog sustava s nekim elektrostatskim sustavom iz Staxa ili magnetostatskim sustavom iz Hifimana.      

Editirao bais - 28.prosinac.2011 u 20:22
Automatski bias
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2011 u 19:41
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

RS1 su mi vrlo drage sluške, naučio sam se na njih i neću govoriti kakve su u usporedbi s drugima jer dok su radile nisam ni razmišljao o nećem drugom niti sam pretjerano napeto slušao nešto drugo. Meni se čine izvrsno balansirane i ugodne na dulje slušanje. Kakav bas srednje i visoke imaju u odnosu na nešto drugo nebi  komentirao jer je sve u zvuku RS1 bilo sasvim solidno i dobro povezano. Primjetio sam jedino da sam sve drugo što sam stavio na uho uspoređivao sa RS1 kao nekom referencom, što je i logično jer sam ih najčešće slušao.Sad kad su defektne upravo to slanje, plaćanje, natezanje mi ide na jetra, a Grado ne šalje same drivere nego ih baš oni žele zamjeniti.

Đizs, ja sam isto uspio upropastiti Beyerice i skoro sam ih zavitlao u smece. Srecom, firma je susretljivija. Narucio sam nove drivere u Yamaha music centru i sad sve radi.

Na vrh
Joe Dalton View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joe Dalton Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2011 u 23:35
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

U vezi boldanog teskta, svejstan sam ograničenja OTL-a, ali isto tako ti moram reći da je OTL upravo dizajniran za 32omske slušalice što sam dogovorio s Beponeom na našem prvom sastanku. Mislim da je i on bio iznenađen, ali kako bi time inženjerski poduhvat bio veći. nije se bunio:)

Dobar si
Ma da su dizajnirane i za 6 ohma bolje će raditi sa 300 ili 600 ohma teretom.
Ako je to sstrsatova shema sa ECC88 i dvije sekcije 6H30 u sljedilu i ako nema povratne veze onda pričamo o izlaznom otporu pojačala od oko 25 ohma (što je za OTL stvarno odlično). Za 32 ohma slušalice to je ipak damping faktor od 1,3 što je znatno manje nego što je npr. 12 sa 300 ohmskim slušalicama.

Gle, nemoj misliti da branim Grado, samo ti hoću reći da ako misliš uspoređivati slušalice onda stavi i jedne i druge u optimalne uvjete. Grado su očito strujno zahtjevnije i traže drugačije pojačalo. Ovo što si napisao za UE to i potvrđuje. RA1 mi baš ne djeluje kao dostojan partner za GS1000 (kao ni za bilo koje bolje slušalice). Da si ih slušao preko npr. ovoga pojačala (ili by Edison) možda bih ti više vjerovao.
Naravno ja bi uvijek nekako radije odabrao cijevni headamp (napravio 2 kom.) i visokoimpedantne slušalice (kao i ti vjerojatno), ali to je možda samo moja predrasuda. 

Editirao Joe Dalton - 29.prosinac.2011 u 00:10
Poznato je da svi električni uređaji rade na bijeli dim. Kad dim izađe više ne rade...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2011 u 01:27
Uh, velikih li i zayebanih struja kod slušalica
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2011 u 01:50
Originalno postano od strane člana: Joe Dalton Joe Dalton napisao:

Gle, nemoj misliti da branim Grado, samo ti hoću reći da ako misliš uspoređivati slušalice onda stavi i jedne i druge u optimalne uvjete.
koji su to uvjeti po tvom mišljenju?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
On Wall zvučnici
Forum: Audio komponente