Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Avalon Isis prezentacija - Robertoshop, Pakrac

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 11:07
Ajd neka netko zakelji kakve fotke. Nije valjda da ste samo gledali, slušali i u pauzama jeli prase s mladim lukom.
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Gradient rules!
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 11:13
Najbolji zvuk u ponuđenoj konstelaciji: Eames Lounge Chair

Svirao je samo tabure. Za sve snobovske hipstere, arhitekte, dizajnere, umjetnike, fotografe, alternativce i ostale koji se osjećaju tako, uglavnom sve one koji imaju bolji ukus od običnih svakodnevnih ljudi. Dobro ide uz iPhone i Instagram i vinil ploču.

Direktni konkurent Boseu 901 - samo ovaj ima više HIFI-ja u sebi.
Svakako treba poslušat, a firma Alter Audio se zaista potrudila uklopit se u trend.

A Boži svaka čast!
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
skorpa10 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skorpa10 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 11:25
Eto, nama u Pakracu, ovecem selu podno Psunja, ne treba niti Sheraton niti Esplanade. Imamo Bozu!
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 11:33
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Baš su fora ove zvužnici.

Bu neko znal napisati kak je radil glavni "teaser" sistem?

Evo par riječi za zvijezde večeri :

Zvučnike Avalon Isis je pogonio par Spectral monoblokova sa Spectral preampom a izvor je bio Studerov magnetofon . Ovaj setapu je definitivno po mom ukusu , izrazita neutralnost i dojam da je materijal iznesen pred slušatelja kao da sustav ne postoji , jedina zamjerka po meni je da soba u kojoj je svirao dotični sistem bila premala . Ne premala po kubnim metrima , nego kratka u dužinu . Jednostavno se sjedilo preblizu zvučnicima koji su poprilično razmaknuti i izrazito visoki sa visokotoncem na vrhu i sustav ostavlja dojam da bi dubinska perspektiva pozornice trebala biti dublja i po visini se cijela zvučna slika događa pola metra više nego što bi možda trebalo . Da je bilo moguće sjesti dva metra dalje vjerujem da bi se pokazala puno veća dubina zvučne slike i svi driveri zvučnika bi bili bolje integrirani u cijelinu i zvučna slika bi se spustila malo niže . Jednostavno kao da ste na koncertu ali u prvim redovima i izvođači su naspram vas pozicionirani više . Taj zvučnik se sluša sa točno određene udaljenosti ili bolje reći raspon minimalne i maksimalne udaljenosti gdje mislim da je ta minimalna ipak nešto veća nego jučer .

Sve drugo praktički bez mane , bar meni .

Kasnije su spojili stereo izlaz Tenor-a i Audio Research referentni jubilarni preamp u dva kučišta ali je bila gužva pa nisam taj setup poslušao .

Vrijedilo je doći čut samo ovaj setup a sve ostalo je bonus .
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 13:28
Originalno postano od strane člana: harkonen harkonen napisao:

No meni su pažnju privukli ipak SoundLab elektrostati (veličine dvojih ulaznih vrata i mislim da su bili Majestic serija) u "baxinoj" sobi. I onda neki gdin Armstrong, trumpetaš na njima. Toliko o točkastom izvoru zvuka. :-)

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 13:31
Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

Ajd neka netko zakelji kakve fotke. Nije valjda da ste samo gledali, slušali i u pauzama jeli prase s mladim lukom.

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 13:34
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Baš su fora ove zvužnici.

Bu neko znal napisati kak je radil glavni "teaser" sistem?
Evo par riječi za zvijezde večeri :

Zvučnike Avalon Isis je pogonio par Spectral monoblokova sa Spectral preampom a izvor je bio Studerov magnetofon . Ovaj setapu je definitivno po mom ukusu , izrazita neutralnost i dojam da je materijal iznesen pred slušatelja kao da sustav ne postoji , jedina zamjerka po meni je da soba u kojoj je svirao dotični sistem bila premala . Ne premala po kubnim metrima , nego kratka u dužinu . Jednostavno se sjedilo preblizu zvučnicima koji su poprilično razmaknuti i izrazito visoki sa visokotoncem na vrhu i sustav ostavlja dojam da bi dubinska perspektiva pozornice trebala biti dublja i po visini se cijela zvučna slika događa pola metra više nego što bi možda trebalo . Da je bilo moguće sjesti dva metra dalje vjerujem da bi se pokazala puno veća dubina zvučne slike i svi driveri zvučnika bi bili bolje integrirani u cijelinu i zvučna slika bi se spustila malo niže . Jednostavno kao da ste na koncertu ali u prvim redovima i izvođači su naspram vas pozicionirani više . Taj zvučnik se sluša sa točno određene udaljenosti ili bolje reći raspon minimalne i maksimalne udaljenosti gdje mislim da je ta minimalna ipak nešto veća nego jučer .

Sve drugo praktički bez mane , bar meni .

Kasnije su spojili stereo izlaz Tenor-a i Audio Research referentni jubilarni preamp u dva kučišta ali je bila gužva pa nisam taj setup poslušao .

Vrijedilo je doći čut samo ovaj setup a sve ostalo je bonus .

Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 19:23
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

A vidi njih dvojicu (R.S. & D.M) kako tamane klopu. Za Tončija i tebe vjerojatno nije ništa ostalo.
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Gradient rules!
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 20:18

Prije svega se zahvaljujem Boži na pozivu te na još jednoj besprijekornoj prezentaciji. Uživao sam u svakoj provedenoj minuti.

Da stvar bude bolja, cijeli događaj bih prije svega opisao kao HIFI sajam koji se bitno razlikuje od hotelskih soba. Palac gore!

Hvala i svima koji su me jučer, poput Dape :P, pratili na Twitteru gdje sam uživo pisao postove s fotografijama.

Ostatak slika pogledajte na: http://on.fb.me/M53EzL

P.S.
Markica, oprosti 1000 puta, poptuno zam zaboravio na vas u povratku. Negdje kod Novske sam se sjetio da si pitao za prijevoz :( Izgleda da je umor učinio svoje.

Editirao Aquarius - 17.lipanj.2012 u 20:19
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2012 u 20:35
Što ćeš na prezentacijama kad je Aqua uvijek tu sa sjajnim fotkama? Ko da sam bio.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
On Wall zvučnici
Forum: Audio komponente