Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sansui se vraća

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.svibanj.2020 u 13:26
Ah...ipak otišao, kako sam bio usmjeren (jedva čekam da wiki preuzme neki AI)

The Japanese website as HiFi-manufaturer was last updated January 2014;[20] 2014 Sansui went out of business in 2014. Sansui's sales had shriveled to just 40.4 million yen by 2010.[21] The 2003 founded Sansui Electric China Co Ltd[22] stayed longer than 2014.[23] In Japan, consumer product maker Doshisha has the right to manufacture and sell under the Sansui brand.[

Toliko o povratku....tema iz 2012.

Editirao Darco - 27.svibanj.2020 u 13:30
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.svibanj.2020 u 17:23
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Čitajući različite teme u segmentu audio komponenti (od 2004. do, trenutno, 2012.), moram priznat da nisam previše SANSUI tematike vidio

Pronjuškaj malo  retro audio  ima dosta otvorenih tema o Sansuiju. Plus Sansui kutak  koji je  bio okupljalište fanova navedenog brenda .....

"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
DarkoS View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DarkoS Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 22:01
Početkom '94. kupio "Sansui" AU-X117 i upario ga s "KEF" Coda 7 SE, (u stvari, prvo su bili Coda 7, a kasnije ih zamijenio za Coda 7 SE) a za izvor zvuka koristio "Sony" CD player i kazetofon "Aiwa" 808. Poslije još došli stereo video i minidisc. Zvučnici bili na stalcima (šiljci i punjeni kvarcnim pijeskom) - uglavnom, jako ugodno bilo za slušanje. 
Onda je počeo "show"! 
"Pa što si to kupovao? Nije "Sansui" što je bio..."
"Ah, bolje i ovo nego "Sansui" s kraja '80-ih..."
"Imam ja "Sansui" AU 117, zakon", "Da, ali moj je noviji model, AU-X117", "To onda ništa ne valja"

Pa me čak i Dean Ledenac ispreskakao zbog te kombinacije ("Sansui" - "KEF", a on mi osobno "uvalio" te zvučnike kad sam bio u "Komtehu" (gdje je on tada radio)), a "Komteh" je bio prodavao (ne znam jesu li bili i uvoznici/zastupnici "Sansuija" i "Kefa") te proizvode.

Kompić ima receiver i kazić "Sansui" iz sedamdesetih. To se i vidi i čuje da je bilo ozbiljno. 
Ima li heroja koji bi danas kupili nešto njihovo pa nam prenijeli impresije?

Editirao DarkoS - 28.svibanj.2020 u 22:04
Nisam star, al' pamtim bolje dane...
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 22:09
Originalno postano od strane člana: DarkoS DarkoS napisao:

Ima li heroja koji bi danas kupili nešto njihovo pa nam prenijeli impresije?

Mislim da je Kale rekorderobrva 

Ako ne bude nekih tarapana u zivotu, osobno bih volio od nekoliko tih starijih japanskih brandova imati po jedan vintage primjerak, pa tako i Sansui...onaj neki crno zlatni (ne znam na pamet model, ima ih par)

Editirao Darco - 28.svibanj.2020 u 22:12
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
DarkoS View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DarkoS Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2020 u 00:22
Onaj gorespomenuti kompić ima crno-srebrni kazić. Nema vrata nego kao neki prozirni plastični pokopac kojeg skineš, staviš kazetu na mjesto i onda vratiš taj poklopac (ili ne moraš, ali je onda sve izloženije prašini). I trebaš malo sile za pritisnuti tipke - ni blizu "soft-touch"! 
smijeh
A receiver je "srebrni", zapamtio sam da je imao DVA GRAMOFONSKA ulaza (?!), tuner (normalno, čim je receiver!), tape i nisam siguran da li je bio i jedan "aux" ulaz.
On ih je stavio na policu u garažu i ja ga prije desetak godina (možda i koju više - možda po priključenju "Audiofilu") žicao da mi da/proda receiver (za kazić nisam bio baš ultra zagrijan, ali, ako daje, nek' da u kompletu! zlatni_zub ). Ne, on će to "jednog dana" upogoniti, opet će to u upotrebu.
Treba li reći da još uvijek to skuplja prašinu u njegovoj garaži a moglo kod mene biti u pogonu?
Čak sam pitao i jednog člana foruma bi li mi to pregledao ako dobijem, a on mi je rekao da je Kale specijalist za "Sansui". Na nesreću, nisam položio šape na receiver...
A kompić kupio nekog plastikanera "Pioneer" i pitam ga za zvuk. Veli on da je "Sansui" bio bolji. Pa što ga ne koristi? Ženi se više sviđa ovaj "Pioneer" (vizualno, naravno!). Tu smo prestali dalje pričati o komponentama.
Nisam star, al' pamtim bolje dane...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Spotify napokon dostupan u H...