Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Xlr pin polaritet obrnut,pomoc

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dr@zen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dr@zen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 10:23
    Promjena polariteta na playeru se definitivno cuje i ta se promjena radi tamo gdje je i nastala.
Problem se ne bi trebao rjesavati promjenom polariteta na zvucnickim kabelima zbog vec postojece usviranosti pojacalo-kabel-zvucnik.

Editirao Dr@zen - 28.prosinac.2012 u 10:31

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 11:14
Do promjene u fazi signala moze doci u CD-playeru, bas ovaj slucaj s drugacije spojenim XLR prikljuckom, u pretpojacalu, vecina jednostavnih pretpojacala s jednim stupnjem okrecu fazu. Ako je u pitanju buffer, i nema pojacanja, onda nema okretanja faze. To se da ispraviti zamjenom prikljucaka na izlaznom pojacalu ili zvucniku. Zvucnik nema polariteta, a kroz zvucnicki kabel tece izmjenicna struja signala. Ako i ima malo istomjernog napona, to je onaj od DC-offseta i trebao bi biti sto nizi.

Originalno postano od strane člana: Dr@zen Dr@zen napisao:

Promjena polariteta na playeru se definitivno cuje i ta se promjena radi tamo gdje je i nastala.
Problem se ne bi trebao rjesavati promjenom polariteta na zvucnickim kabelima zbog vec postojece usviranosti pojacalo-kabel-zvucnik.

Ne razumijem sto se moze poremetiti u usviranosti kad se ne zvucniku zamjene plus i minus prikljucak? Usviranost buksne na zvucniku?

Tvrdi se da je oko pola CD-a snimljeno u fazi, a ona druga polovica nije. Ocito se do toga puno ne drzi kod snimanja, vjerojatno zato sto nije toliko bitno. Tvrdi se i da neki ljudi mogu cuti kad je sistem u apsolutnoj fazi, a vecini da to nije bitno, tj. ne cuju, ili ne obracaju paznju. A kako prepoznati koji je CD snimljen u fazi, a koji nije, trebalo bi pitati one koji to cuju...

Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 11:17
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

<FONT size=2 face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">Možda <FONT size=2 face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">ovo<FONT size=2 face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">? Nije neka lova, a doima se najjednostavnije rješenje. Ako koga brine hoće li se adapter "čuti", mislim da nema teorije, a kamo li prakse. Osobno ne bih nikad okretao polaritet na zvučnicima i rješavao bih problem ondje gdje nastaje.

Hvala svima na savjetima, mislim da cu se odluciti za adapter, definitivno se cini kao najjednostavnije rjesenje. Jedino nisam siguran trebam li naruciti 2 ili stizu u paru ? Kako im je namjena za profi upotrebu mislim da prodaju po komad?
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 11:17
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Do promjene u fazi signala moze doci u CD-playeru, bas ovaj slucaj s drugacije spojenim XLR prikljuckom, u pretpojacalu, vecina jednostavnih pretpojacala s jednim stupnjem okrecu fazu. Ako je u pitanju buffer, i nema pojacanja, onda nema okretanja faze. To se da ispraviti zamjenom prikljucaka na izlaznom pojacalu ili zvucniku. Zvucnik nema polariteta, a kroz zvucnicki kabel tece izmjenicna struja signala. Ako i ima malo istomjernog napona, to je onaj od DC-offseta i trebao bi biti sto nizi.

Originalno postano od strane člana: Dr@zen Dr@zen napisao:

Ne razumijem sto se moze poremetiti u usviranosti kad se ne zvucniku zamjene plus i minus prikljucak? Usviranost buksne na zvucniku?

Tvrdi se da je oko pola CD-a snimljeno u fazi, a ona druga polovica nije. Ocito se do toga puno ne drzi kod snimanja, vjerojatno zato sto nije toliko bitno. Tvrdi se i da neki ljudi mogu cuti kad je sistem u apsolutnoj fazi, a vecini da to nije bitno, tj. ne cuju, ili ne obracaju paznju. A kako prepoznati koji je CD snimljen u fazi, a koji nije, trebalo bi pitati one koji to cuju...

E moj Edisone, kol'ko ljeta imas a jos nisi osnovne stvari savladao
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 11:30
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Vec sam se pomirio s tim. Svjestan sam da puno toga ne znam.

Ne znam ni na sto konkretno mislis... 

Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 11:33
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 12:21
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Vec sam se pomirio s tim. Svjestan sam da puno toga ne znam.

Ne znam ni na sto konkretno mislis... 

O cemu je bila rijec?
Htel bi me navuc da otvorim pandorinu kutiju a iz nje da ispadne kabel koji u jednom smjeru dobro provodi ac-curent.
Nebu islo
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 16:52
Stavili ste mi bubu u uho.Ja imam Amerikanca cd,spojni kabel isto i pojačalo.I sada si mislim ako je nešto po drugome standardu,a ja gluh.Stavio rca,pa fino prebacujem ulaze.Hvala Svevišnjem sve isto,no malo (dlakicu    )detalja više na xlr.Još stare uši delaju.Odahnuo,popio dvostruki viski i zaroljao Claptona!

Editirao catalyst - 28.prosinac.2012 u 16:53
Nosce te ipsum
Na vrh
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 17:06
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Stavili ste mi bubu u uho.Ja imam Amerikanca cd,spojni kabel isto i pojačalo.I sada si mislim ako je nešto po drugome standardu,a ja gluh.Stavio rca,pa fino prebacujem ulaze.Hvala Svevišnjem sve isto,no malo (dlakicu    )detalja više na xlr.Još stare uši delaju.Odahnuo,popio dvostruki viski i zaroljao Claptona!

Nemam iskustva sa XLR-om... Zato pitam: da li je (u Vašem sustavu, da ne širimo priču, radi lakšeg razgovora) pri XLR ulazu i veći (da kažem, razumećete, da ne petljam) nivo nego što je sa RCA?
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2012 u 17:07
Ne,potpuno isti.   
Nosce te ipsum
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam