Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koja zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2016 u 16:27
Hvala, ali fali mi podatak "Arm Effective Mass"
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2016 u 17:14
    Sklon sam vjerovati da se radi o AT 100E VM dual magnet, ručka je "srednje teška" kao i većina na gramofonima tog vremena i klase. Na Amazonu osamdesetak dolara.
Inače bi išla i at95 E jeftini dobar allarounder.Možda ima i boljih (vjerojatno i skupljih) rješenja.
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2016 u 21:47
AT95 je stvarno pristupačna jedino je pitanje, da li je primjetno bolja od postojeće. Kao što sam rekao, išao bih do negdje 100€ za novu, ako bi bila bolja.

Kakav zvuk ima postojeća bi u tom trenutku teško ocijenio, pošto ima više od 15 godina, kad sam je zadnji put čuo. Tada mi se činio dobar zvuk, možda bi bio danas razočaran.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2016 u 19:43
Jedan savjet, baziran na slušnom iskustvu. Svrbi me nabaviti novu zvučnicu, ali koju ...
Trenutno imam Lyra Dorian i noviju Delos (rang cijene 1000-1500 eura), gramofon je VPI Super Scoutmaster Reference a ručka JMW-10.5i.
Sada nastupa klasična audiofilska priča - iako sve zvuči odlično, pitam se može li i bolje. Jasno mi je da će placebo efekt napraviti svoje ako uzmem 500-1000 evra skuplju zvučnicu ...
Ima li smisla sve ovo i zna li netko (je li čuo) provjerene nadgradnje?
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2016 u 20:00
U analogiji nema placeba na način koji si opisao. U velikoj većini slučajeva prelazak na bolju i skuplju zvučnicu znači bolji zvuk. Investicija dodatnih 1000 do 1500 eura u zvučnicu uglavnom donisi "ladicu do poda" a ne umišljanje da nešto bolje zvuči...   

Editirao soundnewsdino - 06.studeni.2016 u 20:00
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2016 u 21:10
Čuo VDH grasshoper,meni zvukovno najbolja.Ne znam što još neka može izvući bolje sa vinila.Al je skupa za popizdit oko 3000 funti.....Tko može molim lijepo.   
Nosce te ipsum
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2016 u 22:49
Možda da pažnju obratiš i na phono preamp. Koji je u igri i dali misliš da je ultimativan?
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2016 u 20:03
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Jedan savjet, baziran na slušnom iskustvu. Svrbi me nabaviti novu zvučnicu, ali koju ...
Trenutno imam Lyra Dorian i noviju Delos (rang cijene 1000-1500 eura), gramofon je VPI Super Scoutmaster Reference a ručka JMW-10.5i.
Sada nastupa klasična audiofilska priča - iako sve zvuči odlično, pitam se može li i bolje. Jasno mi je da će placebo efekt napraviti svoje ako uzmem 500-1000 evra skuplju zvučnicu ...
Ima li smisla sve ovo i zna li netko (je li čuo) provjerene nadgradnje?
Evo savjet, baziran na slušnom iskustvu. I to recentnom.
Jučer sam proveo poslijepodne i večer sa Baxom, slušali smo i uspoređivali zvučnice, ranga cijene baš onih koje bi ti mogle biti interesantne.

Na njegovom gramofonu Merkally AXAB kojeg je sam projektirao i izradio (nešto čujem da se sprema i na serijsku izradu nekoliko komada) bile su postavljene tri konfiguracije.

1. Lyra Scala na ručki Saec WE-308

2. Koetsu Rosewood na ručki Dynavektor 505

3. Transfiguration Phoenix na ručki Micro Seiki MA505

Slušalo se istim redoslijedom. Imam doma Lyru Delos i Skala mi je odmah pokazala da je razred bolja u dinamici, transparentnosti i timbru od moje Delosice. Na stranu iskustvo da se jedna druga Lyra (Kleos) i nije baš toliko pokazala bolja. Iz te zvučnice izlazi glazba neometana u bilo kojem dijelu spektra, instrumenti su stvarnih dimenzija i mogao bih reći da je highlights večeri bila (upravo na Skali) izvedba pjevačice u drugom stavku Mahlerove druge. Poznat vam je osječaj da ste nekom čarolijom tamo uz lagano ježenje kože.

Koetsu je priča za sebe. Srednji spektar strahovit. Glazba za uživanje. Apsolutna mirnoća i timbralna perfekcija. Violine kao kod rijetko koje zvučnice. Pomalo slađa sa harmonijskim bogatstvom uz sjajnu rezoluciju. Nema tako rezolutan bas kao Transfiguration, so what. To je zvučnica koju bi mnogi izabrali.

Kad bih birao između ove tri zvučnice, uzeo bih Transfiguration Phoenix. Rezolucija u fundamentu orkestra je bolja od svih zvučnica koje su moje uši poslušale. Osobna preferenca, a možda i placebo (moš mislit) stoga što je i dosta skuplja od ostale dvije.
Evo, mojih pet lipa.

Pogledaj malo na facebook.. stranici VinylBaxa/facebook.. javi se Baxi, vjerojatno ima što za ponuditi.
Save Save

Editirao tatamata - 08.studeni.2016 u 20:09
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2016 u 20:32
Zahvaljujem se na odgovorima, pomalo mi je bilo neugodno otvarati ovakva pitanja kada je situacija oko nas sve samo ne poziv na ulaganje u dobar zvuk. A kada su u pitanju malo veći iznosi onda je čovjek i s razlogom oprezan.
Inače koristim phono na McIntosh C-2300 Pre Amp-u. To ne mislim mijenjati u skorije vrijeme.

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2016 u 00:12
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

...Na njegovom gramofonu Merkally AXAB kojeg je sam projektirao...
Meni se vidi da ga je projektirao Micro Seiki, a Marijan ga je maksimalno vjerno kopirao, naravno koliko je bilo moguće. Što može biti samo dobro.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente