Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koja zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2016 u 07:38
Nije ga Marjan "maksimalno vjerno kopirao" nego je na Micro Seikijevim sjajnim tehničkim rješenjima kao bazi dodao dosta svojih, uglavnom ciljajući na još veću beskompromisnost u izvedbi. Detalje možeš dobiti od Baxe, naravno ako si zainteresiran za grebalicu.   
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2016 u 09:52
Gle, Žac, nije šija nego vrat. Da ja idem raditi vrhunski gram, boljeg koncepta od ovog Micro Seiki-jevog jednostavno nema. A da ga je Baxa svakojako dorađivao i to vjerujem, znajući njega. Što se tiče detalja, ne treba, jedino pozdravi Baxu kad ga vidiš. Ja sam se konačno dokopao digitalije gdje bilo kakva špreha digitalno ili analogno gubi svaki smisao.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2016 u 13:03
   Pa nije baš ni šija ni vrat, napisao sam samo da nije "maksimalno vjerno kopiran". Evo zašto.

Izgled je dosta preuzet od Mikro Seikija, kao i velike većine drugih koji imaju mogućnost montaže više ručki. Takav sistem zahtijeva neke gotovo standardne oblike i udaljenosti konzola armboarda pa samo estetika ostaje na izbor i tu se Baxa priklonio "vječnom" dizajnu Mikro Seikija s kojim ima sličnosti, no tu ona i prestaje kad se pogleda "pod haubu". Princip rada je različit od MS-a, za svaki stupanj tražena su danas najbolja tehnološka riješenja. Ležaj tanjura i tanjur napravljeni su po principu "pure mass" tehnologije, ležaj je invertni sa kapilarnim podmazivanjem, ovjes je sa želatinskim ležajevima a MS nema ništa od toga. DC motor je ovješen u odvojenom kučištu na Baxin vlastiti sistem gumenih remena sa automatskom regulacijom kuta i napetosti. Sve ovo rezultira maksimalnoj prilagodljivosti gramofona ručkama svih težina, dužina i izvedbi iz kojih se onda može izvući maksimum, što onda gramofon u radu lako i dokazuje.

Editirao tatamata - 14.studeni.2016 u 13:05
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2016 u 13:34
Okej, shvatio. Kako god, Micro Seiki nenadmašan je koncept za sva vremena. Samo jednom sam ga doživio uživo i to se ne zaboravlja. Inače, vrhunski gramofon sa svim pratećim folklorom, kulminacija je bavljenja audijom, izvan svake diskusije. Šteta što više ničemu ne služi.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2016 u 17:51
    API, tebe čeka kupnja neke fine grebalice samo ti to još ne znaš. Na tvoje redovno kašnjenje da budeš u trendu tj. da si malo zaosto smo već navikli tako da se ne ljutimo.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2016 u 18:58
Nikad više care. Da je mi ostalo vrijednih ploča, onda veliko možda. Ovako nema teorije. Osim toga, već sam rekao da sam otkrio digitaliju iz snova. Kupio pače. Pa mogu s mirom reći: analog rest in peace. Inače, gramofon je trendy, ubilo se namrtvo.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 20:43
Momci,
mnogo puta sam bio kod Baxe i slušao, najprije Oracle sa SME ručkom, a sada Baxin uradak kojeg je nazvao Merkally AXAB sa 3-4 vrhunske ručke i nekoliko vrhunskih zvučnica. Još dok je svirao Oracle, nakon slušanja, mnoge sate bismo proveli u kafiću, razgovarajući o projektu njegovog gramofona. Baxa je po struci strojar (dipl. ing.) i uistinu je mnogo vremena utrošio proučavajući najrazličitija tehnička rješenja i razmišljajući o tome kako ih implementirati u njegov projekt, kako bi grebalica svirala što bolje.

Ja, koji sam na digitaliji, ali isto tako svjestan da je vrhunska grebalica još uvijek nedostižna i za najbolju digitaliju, uživao sam u tim razgovorima. No pomalo sam bio i skeptičan. Meni je već Oracle bio kraj svijeta i nisam bio siguran da se tu može ostvariti značajniji napredak.

Sjećam se, kad je prvi put prosvirao Merkally, čuo se veliki potencijal prirodnosti, ali i bas van kontrole. Nisam htio ništa reći, bilo mi je žao Baxe, koji je u projekt uložio veliko znanje, rad i materijalna sredstva. Međutim, kad sam za nekoliko dana ponovno došao, nakon što je Baxa napravio pravi armboard, nakon što je podesio ručku, postalo mi je jasno koliko je projekt imao smisla, jer je zvuk bio fantastičan, neusporedivo bolji od Oracle-a. Takvu prirodnost, dinamiku, toliko bogat i precizan zvuk, nisam čuo nikad prije.

Nakon toga zaredale su se poslastice u vidu isprobavanja vrhunskih ručki: Micro Seiki 505, Dynavector 505, Kuzma FourPoint, Saec WE-308 te vrhunskih zvučnica: Lyra Argo, Lyra Scala, Koetsu Rosewood, Koetsu Jade, Transfiguration Phoenix.

Baš sinoć smo malo uspoređivali Lyra Scalu na ručki Saec WE-308 sa Transfiguration Phoenix na ručki Micro Seiki MA505, slušajući ista 2 materijala, Dvoržakovu Češku svitu i 2. Mahlerovu simfoniju. Obje kombinacije su fantastične, no zvuk je ipak prilično različit. Dok je Lyra Scala na ručki Saec WE-308 iznimno prirodna, bogata, sa fantastičnom dinamikom i ujednačenošću po cijelom spektru, Transfiguration Phoenix na ručki Micro Seiki MA505 nudi nevjerojatnu preciznost visokih i iznimnu jasnoću i definiranost basa. Trebalo bi mi mnogo sati da se definitivno odlučim koja kombinacija je bolja, nakon možda sat vremena, to nisam u stanju.

Uglavnom, koga zanimaju gramofoni, ručke, zvučnice, matovi i klampovi, ali i phono pojačala, transformaori, Baxa je prava enciklopedija, isprobao je svakakvog vraga i može vam mnogo pomoći. Što više, u moru snimki koje se nude i naplaćuju kao audiofilske, može vas uputiti u zaista najbolja izdanja.

Editirao amigo - 25.studeni.2016 u 06:31
    Moj HiFi
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 16:39
Tako to rade pravi audiofili....
Ne mogu ne primjetiti kako je mnoštvo članstva odavno prešlo na tamnu stranu. Raspberry pi, Daphile, audio serveri, usb dacovi, squeezebox, iphone, ipad, streaming servisi, soundblasteri te windowsi ovi ili oni...

Audiofili su oduvijek bili romantičari i upravo sva ta njihova raskošna oprema, tetošenje ručki i zvučnica, podešavanje gramofona, goleme phonoteke (LP- i CD), vrhunski CD playeri itd... su govorili o čemu se tu radi i što čini razliku. U konačnici kada i ženska vidi kako puštaš glazbu na pola je gotova (spremna )
https://www.youtube.com/watch?v=se0XO3780Pg

Ovo novo vrijeme čini da je audiofil još samo jedan tip za kompom, mišem ili pametnim telefonom...
O "prosvijetljenju" kada se ponovo čuje dobro podešen analogni gramofon da ne govorim...

Editirao soundnewsdino - 26.studeni.2016 u 09:41
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 17:12
Evo kad ste se tako raznjezili, radimo na potpuno analognoj produkciji, dakle masterima koji nisu vidjeli digitaliju nigdje, skroz od mikrofona do vaših zvucnika.
Radi se apsolutno vrhunskom tehnikom koja se kontinuirano nabavlja,poboljšava i modificira.
Materijala ima sve vise.

Za sad toliko.

Editirao Gašo - 25.studeni.2016 u 17:14
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 17:16
Naravno, za one koji nemaju grembalice, bit ce zaista vrhunskih neokljaštrenih snimaka u visim rezolucijama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,186 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana
Forum: Audio komponente