Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Internet radio za početnik(a)e

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Internet radio za početnik(a)e
    Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 09:31
Evo kako se iz teme i vidi upit je  internet radio za početnik(a)e.  Ukratko težište je samo na slušanju internet radio stanica (ostali vidovi preslušavanja visokorezolutnih sadržaja ni u peti) ,  ali nisam baš prevruč za kupnju novih inačica Magnum Dynalab-a.  Odokativni buđet bi bio cirka/oko 5000 kn.  Znači jednostavno na što bi kompjuterski znalci potrošili do 5000 kn za što kvalitetnije slušanje internet radio stanica ,  zaboravih reči s priključkom na hi-fi sistem.   
Na vrh
marantz65 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj marantz65 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 09:41
Marantz NA7004.
Cijena novog 4k, u SH ga se moglo naći po 2.5-3k ...
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 10:06
Laičko pitanje. Nije li bolja opcija neko starije prijenosno računalo + usb dac , pa to spojit na  hi-fi sistem?
Na vrh
pupa View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 10:14
Audio Dream:
Tangent NET 200  FM/DAB/INTERNET radio, daljinska kontrola, D/A konverter, USB prikljucak s prednje strane, bezicna veza za streaming audio podataka sa racunala   3.490,00 kn

Sonus Art:
Rotel RT 09 Tuner (internet)
Stara cijena: 4.980,00 kn - Nova cijena: 3.490,00 kn

Stvar osobnih afiniteta, jedino mi nije jasno zašto se obraćaš kompjuterašima..

Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 10:17
Cijena novog Marantz NA7004 je sada 2.990HRK barem tako piše u zadnjem cjeniku...

Meni nekako konkretnije izgleda ovaj Pioneerov network player N50K, ima dva trafića, barem nekakav display naprijed i podržava više načina formatiranja harda dok ovaj Marantz samo jedan (ima već tih postova na forumu) jedino kaj ovaj Pioneer dođe 4.700HRK koliko je meni poznato i nema FM radio dok Marantz ima...
E sada ovo spojiti komp na DAC i ostalo je po meni već pitanje filozofije da li ti se pali komp da bi slušao muziku. Meni je prek dana već dosta kompa tako da mi se neda paliti komp da bi slušao muziku i tu mi se ovi uređaji čine sasvim OK...
I treba to sve dobro proučit. Marantz ne podržava gapless FLAC playback. Ima neke fore sa podržanom rezolucijom na pojedinom tipu ulaza.
Meni uglavno to sve skupa nije još to, i nedam mi se razmišljati kaj koji driveri, koji format i ostale pi.... tako da se još uvijek vrte srebrni diskovi...:)

Editirao Toxy - 28.siječanj.2013 u 10:58
Na vrh
Reizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 15:34
hmm 5000kn za pocetnike? ajde dobro, onda Pioneer N50. za kesovinu u helikopu je 4040kn.
http://www.whathifi.com/review/pioneer-n-50
da sam prije znal da tak nekaj ima nebi ni cd ni fm radio kupoval...
zvuci odlicno, ima par caka s kojima si stelas zvuk a ak je flac ili nekaj slicnog onda stavis na pure audio bajpas i uzivas.
uglavnom plan mi je na ruter prikopcat jedan WD mybooklive lan hard drive http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=280
i pucat skinutu hi-res mjuzu tamo

da se vratim net radiju-ima hrpetina odlicnih stanica ukljucujuci i domace (vtuner-http://www.radio-pioneer.com) a one koje nemas na popisu, jednostavno ih dodas online i odmah ti se prikazu na komponenti...
na proljece ide i novi firmware s podrskom za jos audio formata tek tolko da znas...

Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 15:47
Da postoji takav uređaj, ali bez DAC-a i analognih dijelova, kupio bih ga odmah. Treba mi samo transport, DAC imam. Naravno, treba biti vrhunski, inače mi nema smisla upgrade.
Na vrh
Reizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 17:06
Originalno postano od strane člana: Jackson Jackson napisao:

Da postoji takav uređaj, ali bez DAC-a i analognih dijelova, kupio bih ga odmah. Treba mi samo transport, DAC imam. Naravno, treba biti vrhunski, inače mi nema smisla upgrade.

o cem ti to???
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 17:09
U osnovi, o squeezeboxu kojih više nema. Sa pristojnom podrškom za hard diskove.

Pioneer review

Editirao Jackson - 28.siječanj.2013 u 17:53
Na vrh
elpi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj elpi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2013 u 18:49
Moj prijedlog:

U SLO oko 699€, ali dalo bi se ga dobiti za 600€.
Ima odličan DAC, a mogučnosti upotrebe se vide na slici.
Srebrna ili crna boja.
eLPi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente