Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY Zvučnički kabeli

Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2019 u 10:51
Nema nikakvog razloga da ne napraviš zvučničke kabele  od te žice, i poslušaš rezultat...

To je jedini način da dobiješ odgovor na svoje pitanje... Onda taj odgovor možeš podijeliti sa svima, iako i tada, netko drugi svoj odgovor opet može dobit isključivo na taj način, da kabele izradi i posluša...

Napravi ih, pusti da se neko vrijeme usviraju, kritički poslušaj pa vidi kakav je rezultat...

smijeh

P.S. to će ti odgovorit na pitanje samo za tu kombinaciju, za taj rec...  Kad uzmeš neko drugo pojačalo, slušanje ti opet ne gine, ako želiš znati odgovor na pitanje kakav je baš taj kabel u odnosu na neki drugi, sa baš tim pojačalom i zvučnicima...

Možda nije ono što si želio čut, ali tako je kako je...

proteza

Editirao Doomsday - 12.ožujak.2019 u 10:55
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
noobservator View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2019 u 13:15
Iskreno, očekivao sam odgovor da ne gubim vrijeme jer neće zvučat nikako. U biti nemam kaj izgubit osim vremena jer se moram bacit na guljenje. Zvučnici su novi, rec je SH. Pošto oboje imaju opciju za biamp, reko zašto ne pokušat. Taman imam 8 banana i jedno desetak pinova pa ću onda banane za niske stavit. Šta da radim uzemljenjem? Da ga ostavim da pluta i samo izoliram ili mogu i tu žicu upotrijebit?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2019 u 13:28
za zvučničke je bar jednostavno isprobat di si i šta si. oguliš, ufrčeš, ušarafiš, poslušaš. terminiraš tek ako ustanoviš da ti ima smisla, jer čemu gubljenje vremena u slučaju ako si ustanovio da nisi ništa bitnog dodatnog dobio
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2019 u 13:34
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Iskreno, očekivao sam odgovor da ne gubim vrijeme jer neće zvučat nikako. U biti nemam kaj izgubit osim vremena jer se moram bacit na guljenje. Zvučnici su novi, rec je SH. Pošto oboje imaju opciju za biamp, reko zašto ne pokušat. Taman imam 8 banana i jedno desetak pinova pa ću onda banane za niske stavit. Šta da radim uzemljenjem? Da ga ostavim da pluta i samo izoliram ili mogu i tu žicu upotrijebit?

Vrijeme je tvoje, jednako kao i gušt. Nije biamp nego bivajering jer bi ti htio probati dvostruko ožičenje zv. kabelom, a nećeš spajati dva pojačala na zvučnik. Budući nitko nikad u povijesti audija nije uzemljio zvučnički kabel (iako možda ima i takvih...), nemoj ni ti. Ignoriraj žuto-zelenu ili je cvikni. Ili je iskombiniraj s drugim žicama.
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2019 u 14:44
Mislim da je biamp u pitanju jer uputstva kažu da zvučnike spajam front>high te surround back>low. Na receiveru naravno prebacit na bi-amp front speakers.

Moram još tog malo pročitat i vidjet na receiveru postavke.. Kak on zna na koliko herca su skretnice u zvučnicima kad razdvoji visoke od niskih? Mislim, na koliko počinju "visoki" jbt nisu svi zvučnici isti, valjda to moram sam poštelat kao crossover kod subwoofera.. Sam da ne ubijem Tannoye, krasni su
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2019 u 16:33
Da, ako AV receiver ima opciju Bi-amping, onda je to ok i možeš bez straha tak spojiti.
To imaju malo bolji AVR-i i  od 7.1 opcije za HT ti onda ostaje 5.1 (jer surround Back koristtiš za Bi-amp).
Naravno, u postavkama AVR-a trebaš postaviti na Bi-amping.

Neke benefite bi mogao dobiti u boljoj kontroli zvučnika i sl.

Na vrh
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.ožujak.2019 u 11:40
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Budući nitko nikad u povijesti audija nije uzemljio zvučnički kabel (iako možda ima i takvih...)
Ih, evo samo prvog na spisku nađenih savjeta...
Citiraj Uzemljuje se samo sa strane pojačala ako je u pitanju zvučnički. Uzemljenje nikako ne mešati sa centralnom signalnom masom ( znači ne vezivati za minus zvučnički koneltor ) ozbiljno zbljutavi zvuk i nadigne sredinu.

Za uzemljavanje koristiti naklaisanu "srebrnu" ne izolovananu, takozvanu drenažnu žicu. Odvesti je na šasiju pojačala ili direktno na šuko utičnicu.

Editirao zika - 13.ožujak.2019 u 11:41
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.ožujak.2019 u 12:07
primjena:

Wiring cable for measuring and controlling purposes in tool machinery, conveyor belts and production lines, for plant installations, air conditioning and in steel production plants and rolling mills. Suitable for installation for flexible use for medium mechanical stresses with free movement without tensile stress or forced movements in dry, moist and wet rooms as well as outside (fixed installation). Is not suitable to be used as direct burial (suitable from an outer diameter of 20 mm for direct burial) or as underwater cable. The cores have been numbered in such a way that the numbers are easily identifiable, even if the cable has only been stripped back a few cm. The core numbers have been underlined to avoid confusion. The earth core is located in the outer layer. The black, special PVC outer sheath is resistant to the ultra violet radiation. Mainly used in South-European, Eastern and Arabian countries. Interference-free transmission of signals and pulses is assured by the high degree of screening.

Zašto bi netko od ovoga radio zv. kabel kad nema nikakve veze sa audio instalacijama?

Osim iz znatiželje i viška vremena.

Prije bi imao smisla da postane neki strujaš

Editirao Gašo - 13.ožujak.2019 u 12:09
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.ožujak.2019 u 21:21
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

:

WZašto bi netko od ovoga radio zv. kabel kad nema nikakve veze sa audio instalacijama?

Osim iz znatiželje i viška vremena.

Prije bi imao smisla da postane neki strujaš

Zato jer solidan broj entuzijasta očekuje da će to radit super?!?
Te žice mogu biti bitno bolja alternativa stock strujnim kabelima koji se dobiju uz neki uređaj, i najvjerojatnije ništa više..
Mogao bi probati bitno bolju opciju, a to je neka malo kvalitetnija zavojnica, koja je napravljena od 1mm fi lakirane žice, i po mogućnosti manjeg otpora.
Omotaj je teflonom i smotaj u spiralu, pa neka svira 10-tak dana, i onda malo pažljivije poslušaj..
Ovo i ono
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2019 u 13:58
Eto, probao, ipak sam terminirao jer sam imao viška vremena ali se čuje kao hiss. Kad streamam 96/24 sa mobitela na telku pa hdmi u receiver se čuje. Kad pustim na mede8er playeru preko hdmia se ne čuje. Probat ću danas još samo sa jednom žicom, ovom od 2x1,5mm pa vratit jumpere. Probao sam jučer 1,5mm usporediti sa ovom koja je bila i isti dreka zato sam i išao dalje na biamp i kombinaciju. Veli mi kolega da sam ovu metalnu mrežicu, oklopljenje trebao uzemljiti, recimo spojit na kučište receivera?
Imamo i signalne kabele sa nekih 20 do 50 parica pa bi možda i to moglo poslužiti?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Pazite se lažnjak kabela
Forum: Audio komponente