Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY Zvučnički kabeli

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2018 u 12:56
Da ali ako imas 8 medusobno izoliranih i neizoliranih licni, to nije isto. Drugo se ponaša blizu punog vodica s velikim presjekom.

Editirao Gašo - 31.siječanj.2018 u 13:01
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2018 u 12:58
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Hvala što si ukazao na propust. Nisam naveo da nije u pitanju jedan solid core vodič, nego 8 x 0.8mm( 0.5mm2)
U tom slučaju presjek bi gore trebalo povećati na 4mm2.
O skin efektu nisam ništa pisao. Zato je najbolje koristiti presjek od 0.8mm solid core

Nisam te shvatio, koliki je na kraju presjek pojedinačnog vodiča, 0,5mm ili 0,8mm?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2018 u 14:00
Probaj napraviti kabel koji postuje twisted par konfiguraciju ali sa vise diskrernih solid core vodica, pa ga onda usporedi.

Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2018 u 14:32
Mislim da nema što nisam probao?!?
Na kraju je dobitna kombinacija takva da na oko izgleda twisted, a u biti je braided. Na tom sam radio skoro 2 godine i rezultat je fantastičan :)
Jedino sto to nije za nas obične smrtnike.
Proces izrade jednog para od 2.5mt traje 10 dana
Ovo i ono
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2018 u 16:44
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

Hvala što si ukazao na propust. Nisam naveo da nije u pitanju jedan solid core vodič, nego 8 x 0.8mm( 0.5mm2)
U tom slučaju presjek bi gore trebalo povećati na 4mm2.
O skin efektu nisam ništa pisao. Zato je najbolje koristiti presjek od 0.8mm solid core

Nisam te shvatio, koliki je na kraju presjek pojedinačnog vodiča, 0,5mm ili 0,8mm?

Presjek je 0.8mm , a to je 0.5mm2
Ovo i ono
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2018 u 17:00

Mislim da nema što nisam probao?!?
Na kraju je dobitna kombinacija takva da na oko izgleda twisted, a u biti je braided. Na tom sam radio skoro 2 godine i rezultat je fantastičan :)
Jedino sto to nije za nas obične smrtnike.
Proces izrade jednog para od 2.5mt traje 10 dana
Zato sad trebaš iznaći rješenje da vrijeme za proizvodnju tog kabela skratiš na što je moguće kraće pa mu se time i cijena može približiti svekolikom audiofilskom pučanstvu. Ako je toliko dobar i uz prihvatljivu cijenu ne može ne biti uspješan proizvod. I Ray Kimber je počeo pletenjem pa sad proizvodi kabele isto kao neki instalaterski PGP 3x1,5mm2. Kimbera sam spomenuo samo tako...

Editirao jerga - 31.siječanj.2018 u 17:01
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2018 u 19:03
Na žalost nema teoretske šanse da se bitno smanji vrijeme izrade 🙁 Možda za jedan dan? Ne bih se uspoređivao s niti jednim brandom jer nikada nikoga nisam kopirao!
U ovom slučaju bazni materijal se elektroliticki pročišćava, valja u vakumu i rekristalizira. Naravno da se ne radi samo jedan primjerak, ali samo rekristalizacija traje skoro tjedan dana!
Ovo i ono
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2018 u 19:33
Pozz, čitam par foruma o diy kabelima i htio bih probat napravit par zvučničkih.

Imam lak žicu, 99,99% svih promjera kao i bakrene vodiče svih dimenzija. Spajao bih Tannoy XT6F na ili Cambrige Audio ili na Yamahu AS801. Ovo mi je trenutno besplatno pa da probam dok ne skupim svu lovu za opremu. Veli mi kolega da obavezno idem na bi wire, A+B tako da bi mi trebao takav kabel.

E sad, koliko žica i kojeg promjera za 2x2m?

Piše da su Tannoyi svijetli isto kao i Cambridge pojačala pa me zanima dal bi se samim kabelom to moglo malo neutralizirati?

Hvala!
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2018 u 23:26
Ne zelim biti bezobrazan, ali ovo mi jako slici na pitanja u Modroj lasti.

Dakle, dragi Lastane citam par foruma....
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.srpanj.2018 u 07:37
Onda preskočiš prvi dio posta.

Ovdje sam čitao o upletanju žica, na drugom kak se zajebavaju sa skidanjem laka sa žice, na trećem o samim terminalima itd.

Ovdje se pisalo o 24 žice CAT5 kabela. Ja imam lak žice.

Dal uzet recimo 6x0,4 za plus i isto tako za minus? To sve puta dva ako idem na bi-wire? Dal se sve 24 žice pletu skupa oko jezgre?

Pošto su sve identične na pola samo krajeve pošpricam sa sprejem da znam koje su koje. Imam i uređaj za skidanje laka sa žice isto kako imam namjeru složit onu šablonu u obliku CDa sa X rupica oko centra.

Dakle, koliko mi komada i kojeg promjera preporučujete? Lak žica je Elkakona Elmodur, znači bakar 99,99 sa lakom od THEIC poliesterimida, klasa H, dimenzije od 0,3 nadalje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnici 5 - 7 tk
Forum: Uradi sam