Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 59>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.listopad.2016 u 23:46
Što si ti osobno probao i koji su tvoji zaključci.

Nisam a mislim ni drugi nisu spominjali tezinu ili zatamnjenja. Radi se samo o punoci kakvu srecem(o) u živo pred instrunentima.

Evo ukratko, uzmimo akusticnu gitaru kao primjer. Windowsi zvuce kao jeftinija gitara recimo Washburn sa jeftinijim zicama, Rune zvuci bliže rasnom Martinu.

Ako zelis pricu o cijeloj pozornici, ona je jasnija zato što je tamija pozadina a ne ukupan zvuk.

Molim da se teme citaju kronološki da ne moramo ponavljati stvari.

Editirao Gašo - 28.listopad.2016 u 23:52
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 08:52
Originalno postano od strane člana: cariblanco cariblanco napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Poigraj se sa postavkama sound signature. Meni najbolje radi upravo Rune.

Osobno nisam ga dozivio kao tamniju varijantu, nego kao smirenu i rezolutnu s jajcima. Klavir, glasovi, bubnjevi, pa do velikih orkestracija, imaju jednu mirnocu uz cvrste temelje i odlican uvid u snimku.

Nemam u postavkama taj sound signature? Ako može koji sc ili opis gdje se to nalazi. Da i otvori slobodno novu temu o Rune Audiu, bit će puno preglednije za one ljude koji samo čitaju forum.
Menu/settings, scrollaš prema dolje pod RuneOS kernel settings, gdje se nalazi kucica Sound signature.
Piše ispod još i apply setting, potvrdiš/apply ali je bolje nakon toga odradit i reboot.

Editirao Gašo - 29.listopad.2016 u 08:58
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 12:12

Originalno postano od strane člana: cariblanco cariblanco napisao:

Poigraj se sa postavkama sound signature. Meni najbolje radi upravo Rune.

Osobno nisam ga dozivio kao tamniju varijantu, nego kao smirenu i rezolutnu s jajcima. Klavir, glasovi, bubnjevi, pa do velikih orkestracija, imaju jednu mirnocu uz cvrste temelje i odlican uvid u snimku.

Nemam u postavkama taj sound signature? Ako može koji sc ili opis gdje se to nalazi. Da i otvori slobodno novu temu o Rune Audiu, bit će puno preglednije za one ljude koji samo čitaju forum.
Menu/settings, scrollaš prema dolje pod RuneOS kernel settings, gdje se nalazi kucica Sound signature.
Piše ispod još i apply setting, potvrdiš/apply ali je bolje nakon toga odradit i reboot.

Meni je ovak namješteno, a evo što mogu izabrati.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 16:19
To je to.
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 16:35
Meni je ovdje interesantno vidjeti opis postavke sound signature.

Po tome ispada da je moja pretpostavka istinita. Linux generalno ima nekakve neujednačenosti kada se različiti dac-ovi spajaju na njega.

Vidim da se ograđuju i spominju jitter i vjerojatno internu (kernel) latenciju. I sumnjam da se radi samo o tome.

Još jedna stavka koja mijenja zvuk, ovog puta duboko unutar operativnog sistema. A bez objašnjenja.

Editirao vdem - 29.listopad.2016 u 16:48
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 16:59
Cuj vdem, znao sam da ces se za to zakaciti, no nebitno, sve ima utjecaja na zvuk, promjeni bilo koji aktivni ili pasivni element na putu signala utjece vise ili manje na zvucni potpis sustava.

I moja prabivši Rotel RCD990 je imao postavke promjena zvuka raznim tipovima i nivoima dithera(dither inace prilicno utjece na finalni rezultat), Wadia 581se imala tri razna filtera, BADA ima jedno 6 postavka upsamplinga i fitera.

Tako da široko ti polje.

Ajde probaj pa javi bez toretiziranja. Kao i sve ostalo o cemu zeliš razglabati.

Editirao Gašo - 29.listopad.2016 u 17:04
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 18:24
Ja sam već napisao, probao sam Daphile, Linux/MPD, Synology, Windowse, OS-X, na sve to na Mac minju, laptopu i standardnom računalu.

To što pišem sam u praksi primjetio, a sada postoji još jedna činjenica koja potvrđuje doživljeno.

Po čemu je moj post teoretiziranje?

Sve ok, tebi se očigledno ne da dublje proanalizirati taj problemčić, shvatiti o čemu se radi, probati pronaći ono što radi najpravilnije. Makar se radilo o besplatnim softwareskim korekcijama ili modifikacijama.

Obzirom da previše osobno doživljavaš neću ti smetati.

Editirao vdem - 29.listopad.2016 u 18:35
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 18:58
Oprosti nisam nigdje nabasao da si opisao razlike tih proba.
U cemu je problemcic nebi ulazio jer nisam razvio niti znam razviti software tog nivoa.

Svaka karika audio lanca je sklona tome da doda i oduzme nešto svojega u izvorni signal, od mikrofona do zvucnika. Bavim se razbijanjem glave oko ucinka karika čiji nacin rada poznajem i dobro shvacam i kako to što više umanjiti, dakle skoro svim osim osim racunalnog sektora.
Taj mi je prilicno apstraktan jer nisam programer. Barem se dvaput tjedno pitam, yebote koji lumeni su slagali ova cuda od softvera za montazu i obradu zvuka te sve njihove sulude alate. Unutra ima stvari za gotovo svaku zamislivu manipulaciju snimljenim materijalom.

Neda mi se zaista ulaziti u pitanja zasto jedan softverski player zvuci ovako ili onako. Vjerojatno zbog razlicito pisanih algoritama koji na kraju imaju istu namjenu.      

Editirao Gašo - 29.listopad.2016 u 19:09
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 20:49
FYI ovdje je stvar nešto zanimljivija.

Jer radi se o potpuno istom hifi sistemu, istom računalu, istom playeru, istom os-u, istom dac-u... koji samo sa različitim postavkama "kernel latency"... zvuči različito.

Čak na nekim starijim pijevima je razlika veća, na novijima manja, nekad nema razlike.

Bilo bi bitno utvrditi o čemu se radi. Da se ne krene u druge upgradeove sistema i trošnje novčića sa neprimjerenim postavkama izvora.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2016 u 21:33
A zamisli ovo, radi se eksport za cd, dakle 16bitni materijal, u postavkama eksporta postoji valjda 20 varijanti ditheringa, svi daju razlicit slusni rezultat, samo njih 4 daje ponajbolji slusno, ali na kraju se dokazalo da svaka grupa daje ponajbolji ovisno o principu/arhitekturi DACa preko kojeg se sluša.

Dakle, pljuga nezaobilazna.

Zamisli ovo. Snimaš na traku, imaš vrh magnetofon, imaš trake A,B,C, kad kalibriraš mašinu kalibrirana je samo za odabranu traku, kalibracija se vrši na određenom nivou, iznad njega kalibrirani parametri opet ispadaju iz optimuma, druga traka bez kalibracije mašine vec daje devijacije u frekventnoj krivulji, vršnom signalu, nivou šuma u idnosu na referentnu traku..

Pazi ovo. Imaš intrument, imaš mikrofone iste polarne karakteristike i slicne kvalitete, svaki daje svoj zvuk i samo jedan paše najbolje na baš taj instrument, jer ni instrumenti istog roda nisu isti. Da ne spomenem da na finalni usnimljeni zvuk vrlo jak utjecaj ima pozicioniranje mikrofona, u nekim slucajevima u centimetar.

I sad da si ja razbijam glavu sa kernelima?

Editirao Gašo - 29.listopad.2016 u 21:36
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 59>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...