Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 54>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2013 u 20:51
da, ali nexus 2 mi je trenutno skup

ja bi isao na 1nicu radi cijene...tv izlaz mi trenutno ne treba...

vidis nisam uopce gledao dali 2ka po difoltu podrzava vanjski DAC...kod jedinice se trebalo igrati sa softverom...

koliko vidim i s 2kom ce se trebati igrati da to sve proradi...taman dok mu padne cijena i postane mi pristupacan

Editirao nu!me! - 22.listopad.2013 u 20:58
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 09:00
koliko znam ni novi nexus sa stock kernelom ne podržava USB audio. ima njedan sw koji koristi vlastite drivere kako bi poslao USB audio. isprobao sam ga, no ne čini mi se audiofilski. za bolji android player (a mislim da je jedino neutron pravljen da bude audiofilski) je ipak potrebna kernel podrška za USB audio

ja sam nabavio stari nexus ali još nisam rootao i stavio novi kernel. malo je smotan taj postupak za noobove, pa treba dobro proučiti. usput tražim koji kernel bi bio pogodan. mislim da je za namjenu pogodan timurov kernel (premda je timur relativno nedavno odustao od daljnjeg razvoja, no postojeće verzije su koliko shvaćam skroz ok)

uglavnom, kernel podržava multi usb preko usb huba, ali po opisima shvaćam da se radi o podrški za više slave uređaja, i nisam siguran da bi se uklopio asinkroni USB (nije slave) u kombinaciji sa slave HDD. ja sam mislio koristiti klasični. za napajanje HDD ne bi trebalo biti problema, riješi se preko Y žice i USB punjača koji se šteka u 220 V. uglavnom, koliko to sve skupa radi u praksi, to ćemo vidjeti...
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 09:03

Ima cijelo čudo ekipe koja svira preko USB izlaza na mobitelima spojenim na DAC. Ovi novi Android mob uređaji imaju micro USB izlaz koji se onda preko USB-a spoji na DAC. Ne rade svi treba paziti. I mislim da rade u USB 1.1 protokolu tako da ništa od asinhronog moda... 

Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 09:18
meni je ovo bilo prvenstveno zanimljivo radi instalacije u auto...
to cu i ugraditi cim se dokopam nesto love...
i koliko vidim vecina onih jeftinijih dacova radi s tim...ima nekoliko tema po forumima...
istina, nisam to gledao zadnjih 4-5mjeseci...
od mobitela znam da rade galaxy s3,note2 vjerojanto onda i s4 te note3...ali mi glupo to spajati...eventualno da se kupi stari polovni mobitela...pa nek stoji u ladici...

ne znam koja je prica a iphonima...mislim da oni po difoltu podrzavaju usb dac, samo ne znam do koje rezolucije...i mislim da se starije generacije mogu jeftino ponaci...ili bar itouch playeri...

ma, za sad necu nista traziti...imam vec dva tri projekta u planu...ne treba mi jos i ovo
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 12:09
Može se lipo uzet onaj android media plejer ili neki drugi i spojit digitalnim izlazomna vanjski DAC i bog te veseli
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 12:36
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

Može se lipo uzet onaj android media plejer ili neki drugi i spojit digitalnim izlazomna vanjski DAC i bog te veseli

... a može i onaj Oppo iz uvodnog posta, pa se veseli i bog i đava!
Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 13:52
 Data 
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
pamadu View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pamadu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 16:17
Zmajz poslao bi ti PM ali ti je pun inbox
Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2013 u 16:43
Originalno postano od strane člana: pamadu pamadu napisao:

Zmajz poslao bi ti PM ali ti je pun inbox

To imamo OVDJE

AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2013 u 23:11
Da se vratim na naslov teme:

Raspberry Pi radi dobro kao audio server, koristeći RaspyFi. Podržava većinu USB DACova, a ova ideja za ugradnju u auto uopće nije loša :)
Dakle, kao "audiofilska" sviralica vjerojatno se može iskoristiti. Trebam još odnijeti na preslušavanje kod par kolega s boljom opremom (i boljim sluhom!) od moje, pa da vidimo...

BTW, probao sam i SqueezePlug za RasPi, ali mi se ne sviđa. Web sučelje je sporo, a imam i dosta problema s hi-rez zapisima (24/192) - tj. još nisam supio natjerati da proradi. RaspyFi mi je bolji kao distra za audiofile :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 54>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente