Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 53>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2013 u 09:56
Dali je moguće dva raspija ubogoniti paralelno, da jedan brine zvuk a jedan sliku, sa istog izvora?
Ima li raspi drugi video izlaz osim HDMI (kompozitni ili komponentni)?
Tj, ako bih gledao dvd ili bd snimku nekog koncerta (ripano), moželi se koristiti raspifi a da slika ide na video izlaz a zvuk na usb?

Sory, sad vidim da ima RCA video izlaz.

Editirao Zmajz - 30.listopad.2013 u 10:01
Vedran The Zmaj
Na vrh
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2013 u 10:22
Originalno postano od strane člana: Zmajz Zmajz napisao:

Dali je moguće dva raspija ubogoniti paralelno, da jedan brine zvuk a jedan sliku, sa istog izvora?

Ma, nisam još do kraja odustao od svoje ideje da se koristi i za filmove i za audio... Tvrdoglav sam po tim pitanjima, pa možda ipak nešto uspijem iščačkati i srediti.

Dakle, ideja je da se RasPi koristi i za gledanje filmova i za slušanje glazbe, bez posebnih komplikacija, prekapčanja, podešavanja i čačkanja.
Tu je XBMC kao platforma najjači, jedino je taj problem s USB zvukom (vanjski USB DAC) - a zvuk s analognog 3,5mm audio izlaza je koma :(

To šljaka u raspbmc distribuciji već i sada u XBMC-u ako se koristi zvuk kroz HDMI - ali onda zvuk ide preko TV-a, što baš nije praktično (ako služi za slušanje glazbe)...

Probat ćemo nešto iskemijati, još nisam odustao :)

Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2013 u 15:29
OK, držim ti fige, jer js drfinitivno idem na Raspija. USB DAc razmišljam još 36 sati do odluke.
Vedran The Zmaj
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.veljača.2014 u 19:15
ev, ja si vrtim kombinacije
za auto sam si uzeo nexusa ali mi to vise nije zanimljivo za kucni sustav...

pa se mislim oko borvnice
koliko sam skuzio borivnica varijanta B ima I2S izlaz
i to mi treba, odnosno odgovara...

koliko sam vidio uz wifi bi preko andorid tableta/mobitela mogao imati i kontrolu nad PIem bez potrebe za dodatnim ekranom...

sad me zanima dali je netko, i gdje kupio borovnicu B variante i po kojoj cijeni ?

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.veljača.2014 u 21:24
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

...sad me zanima dali je netko, i gdje kupio borovnicu B variante i po kojoj cijeni ?

Eh, čisto kao prevoditelj za engleski (profesionalna deformacija) - nije borovnica, nego malina :)
(Rubus idaeus)

A RasPi (ilitiga malina) ver. B (512MB RAM) se može kupiti i kod nas, čini mi se da ima neka firma u ZG (Altpro?) (oko 450kn, ako se dobro sjećam).
Ima online, oko 350kn uglavnom, plus poštarina, koliko sam vidio...

Inače, od RasPija kao sviralice sam odustao - jednostavno nije niti "a" od audiofilskog. To što vani pričaju po forumima ne treba uzimati ozbiljno. Netko tko sluša glazbu s mobitela (bez pojačala, s onog kreštavog mikrozvučničića ugrađenog u mobitel) svakako će misliti da je ono što čuje s RasPija "audiofilsko" :)
Nema tu neke fajde od iole ozbiljnijeg slušanja. Za garažu može (ako je u garaži banzek, oberfrezer ili cirkular... koji je u pogonu)
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.veljača.2014 u 21:57
ben mu maline :)
ljepse mi zvuci borovnica...al eto...

naletio sam na neku firmu u sl. i koliko sam skuzio ovi su zastupnici i za rh...ili bar salju put nas...
cijena oko 42Eura s postarinom...na kucnu adresu, placanje prilikom preuzimanja

http://www.hr.galagomarket.com/index.php/item/display/1/4_raspberry-pi_raspberry-pi_raspberry-pi?gclid=CIPryu6prrwCFYWWtAodNmsA0A

hajde, budem jos malo citao...
vidim da je sad aktualan I2S direktno iz maline...
pa....

meni bio za muziku....99% flack...obicni CD...nije bas da okidam ili imam hires glazbu...
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 08:40
evo par slikica...poslao mi kolega limeni
jedino nije isprobano s vanskim HDDom
film, full HD, mkv...ne znam koji bitrate

Editirao nu!me! - 12.veljača.2014 u 08:45
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 08:56
      već kad si kljucnuo sličice par riječi, pi ima 6 rupica famozni com 5 koji daje i2s izlaz, i koliko sam vidio nekome je već proradio na tda 1541, ja sam naručio spdif modul sa hifiberry, crazy audio stranice, navodno je bit perfekt 24/192 kojim ću ložiti vanjski dac, kojih bogu hvala ima. ovo na slikama je testirano na mreži, imam jedno malo asrock miniatx računalo sa kombinacijom ssd i klasičnog wd zelenka, os je win 7, šeraš folder na "everyone", bez passworda, i čita (kada je na lanu) 1080p bez ikakvog problema. za vanjske hdd ve treba imati hub sa napajanjem jer je maleni tanak sa strujom. za 350 kn presmješno dobar media player, bolji od wd-a kojega je već nagrizao zub vremena...
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 09:44
hajde, jos samo provjeri kad se utaka vanjski HDD, kako onda barata s podatcima...

;)

Na vrh
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 12:08
Velim, mene 100% zadovoljava kao video player (XBMC). Neki dan pogledao baš ovaj film gore (1080 rez.), i bogme ide sve glatko... Čak ga nisam niti u kućište stavio :)

Ali mjuza.... Ne da mi se toliko čačkati. Prve probe su razočaravajuće. Ako se ide nadograđivati na I2S, lemiti, itd... možda... ovako je to sve skupa zvučno prilično slabo. Kad se dodaju sve vanjske spravice kojima bi se to moglo poboljšati, cijena više uopće nije tako smiješna.
Tih 350kn se odnosi na "goli" RasPi, kojemu još treba dodati:
80 kn min za SD karticu
nekih 100-njak kn i više za raznorazne kablove (USB, HDMI)
oko 80-100 kn za punjač/ispravljač
oko 60-100kn za nekakvo kućište

... i na kraju to nije 350kn, nego minimum oko 700kn

Nije više tako isplativo.

Doduše, meni je interesantan i zbog drugih stvari, koje nemaju veze s audiofilijom :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 53>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente