Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56575859>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 19:15
Tak je, manje smeća više.. muzike.
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 20:51
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Moje pitanje: kakvo napajanje bih trebao gledati, gdje se stvar može nabaviti i ima li neka varijanta koja je plug and play ili u svakom slučaju trebam nekoga da mi stvar složi/zalemi?

Ja ti imam ovo i ok je. Dosta hvale i ovaj, ali to je svičersko napajanje (iako niskošumno) pa sam ipak uzeo ovog gore linearca.

Editirao bais - 11.veljača.2019 u 20:53
Automatski bias
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.veljača.2019 u 14:18
ear drum, zed i bais, hvala vam na konkretnim mišljenjima i preporukama. moram vidjeti što uopće mogu nabaviti i po kojoj cijeni, pa će pasti valjda nešto kroz par mjeseci.
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.veljača.2019 u 21:47
Vezano za Raspberry pi, da li netko ima iskustva sa upgrade-om/dodacima za kvalitatan usb izlaz.
Isprobano je i opće poznato da nativna usb implementacija ne daje neke blistave rezultate, pa me zanima, da li se netko bavio ovom problematikom. Svi odgovori koji idu u smjeru spdif, coax  me apsolutno ne interesiraju, i već su kroz teme na forumu pristojno objašnjeni.  
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2019 u 22:57
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Vezano za Raspberry pi, da li netko ima iskustva sa upgrade-om/dodacima za kvalitatan usb izlaz.
Isprobano je i opće poznato da nativna usb implementacija ne daje neke blistave rezultate, pa me zanima, da li se netko bavio ovom problematikom. Svi odgovori koji idu u smjeru spdif, coax  me apsolutno ne interesiraju, i već su kroz teme na forumu pristojno objašnjeni.  

Nemam vlastitog iskustva, ali sam pratio dosta (povoljnih komentara) na ovo.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2019 u 11:05
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

sve neš posredno...no Michelangelo Guarise, tvorac Volumia, je za Volumio Primo streamer odabrao Asus Tinkerboard S umjesto Maline. Jedan od nekoliko navedenih razloga je upravo kako Tinkerboard S hendla USB. navodno, RPi ne hendla baš dobro ako imaš dva uređaja paralelno priključena na USB, što ćeš imati ako koristiš vanjski USB disk ili SSD (a na neki način to moraš, jer Malina ima i loš dosta wireless, čini se, a i po iskustvu)

u prijevodu, ako je USB ciljan kao out, trebalo bi propitati da li je upravo RPi najbolja opcija i uopće nužan, jer za to ti ne treba nužno neka dodatna kartica, ako sami minikomp hendla USB komunikaciju oke (opet, da li primjerice Tinkerboard S hendla USB približno nivou PC laptopa ili je to još uvijek inferiorno, nemam pojma)

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2019 u 21:42
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

sve neš posredno...no Michelangelo Guarise, tvorac Volumia, je za Volumio Primo streamer odabrao Asus Tinkerboard S umjesto Maline. Jedan od nekoliko navedenih razloga je upravo kako Tinkerboard S hendla USB. navodno, RPi ne hendla baš dobro ako imaš dva uređaja paralelno priključena na USB, što ćeš imati ako koristiš vanjski USB disk ili SSD (a na neki način to moraš, jer Malina ima i loš dosta wireless, čini se, a i po iskustvu)

u prijevodu, ako je USB ciljan kao out, trebalo bi propitati da li je upravo RPi najbolja opcija i uopće nužan, jer za to ti ne treba nužno neka dodatna kartica, ako sami minikomp hendla USB komunikaciju oke (opet, da li primjerice Tinkerboard S hendla USB približno nivou PC laptopa ili je to još uvijek inferiorno, nemam pojma)

Originalno postano od strane člana: ear_drum ear_drum napisao:

Nemam vlastitog iskustva, ali sam pratio dosta (povoljnih komentara) na ovo.

Zanimljivo od obojice. Čitao sam i ja nešto o ovom USBRIDGE. Zapravo on je baziran na SPARKY SBC platformi i testovi/utisci se čine dosta pozitivnim.
Vezano za Asus Tinkerboard S, opet imamo platformu različitu od Raspberry pi. S druge strane, to što Michelangelo Guarise njega odabire za primarnu platformu, trebalo bi nešto značiti, jer ipak se radi o osobi koja je zasada ponudila audiofilskoj zajednici zvukovno ponajbolji besplatni audioplayer, a tu skidam kapu. Ukratko zasada RPI preko USB sucks, šteta.
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2019 u 22:15
Ukratlko, ajmo zdreka napravit pitu. Kad ćete se više umorit?

Editirao Apparatus - 22.veljača.2019 u 22:16
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2019 u 23:18
Sve je to vise ili manje pita od drekeca, a PC komponente su jos veca kita, mislim ocigledno zasto.

U zadnje vrijeme se pitam nisu li ove PC-DAC konfiguracije u korjenu inferiorne nekakvim integriranim rjesenjima ukljucujuci i dobre stare cd playere.

Realno ja nisam primjetio neki veliki pomak nabolje. Sve te USB, SPDIF.. konekcije, reklokiranja i slicna sr. samo nas udaljavaju od izvora.

Ustekajte nakon godina sa pc/dac konfiguracijama, neki odlican integrirani cdp, pa cete se kao i ja pitati, gdje smo otisli?

Editirao Gašo - 22.veljača.2019 u 23:26
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2019 u 23:22
ma dalo bi ziher se tu nekaj jačeg, al pametno. evo recimo ovo zadnje šta si modao, pa u tom smislu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56575859>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana
Forum: Audio komponente