Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 515253
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2017 u 01:07
Stick je zgodan i zadovoljava jer ga ne gledam kao komoletan storiđ, nego kao skup albuma koje zelim slusari taj dan, tjedan..

Nije dobro imati ni cijelu kolekciju na trenutnom izboru, izgubi se fokus, o sume ne vidis stablo.
Transfer traje par sekundi.

Editirao Gašo - 23.lipanj.2017 u 01:07
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2017 u 08:00
Ma Gašo , ajde kad budeš imao vremena i voljnog momenta daj napravi jedan  tutorial u ovoj temi (slikica koja dobrodošla)  kako si konfigurirao  raspberry pi ,  da mi laici ne lutamo , jer koliko se god trudio  više od solidnog  ne mogu izvući iz pi-a.   

Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2017 u 08:51
Naravno, upit je zbilja u dobroj namjeri,  a  ne u cilju  prc, prc  kao u drugim temama.  Jasno da su i drugi prijedlozi  i više nego dobro došli,  a u cilju kako od  nule krenuti.  Na 3 b koristim   hifiberry dac + pro, zadovoljan jesam u kontekstu cijene,  ali oduševljen nisam.  Znači upit se bazirao , maknuti  hifiberry dac + pro i što dalje .  Na raspolaganju je  i  Modi 2 uber , pa što piknuti na  3 b kako bi uber prosvirao.  Sa usb konekcijom na 3 b nema mi razlike u odnosu na  hifiberry dac + pro .  Zanimljivo je da u trećoj konfiguraciji  mobitel spojen sa usb na dac uber radi  najbolje ,  ali  je rješenje nepraktično.hm

Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2017 u 09:07
Gašo, ako uhvatis volje i vremena za tutorial,i ja bih to cijenio. 

Sto tocno kupiti,kako konfigurirati.....

Zvuci vise nego zanimljivo,pozabavio bih se time slijedecu zimu. RPI još uvijek nemam,ali je cjenovno dovoljno pristupačan za eksperiment s obećavajućim rezultatima.

Editirao Dubs - 23.lipanj.2017 u 09:09
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2017 u 10:09
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

...
Stick je zgodan za male kolekcije.

Slažem se z Gašom, da je stick u biti dovoljan. Ako pomisliš, da smo nekad slušali vinilke od 20 minuta po strani, pa čak i singlice (neki i danas to rade i sretni su).
A danas većina samo preskače preko fajlova, pa čak ni jednu pjesmu ne odslušaju do kraja. Treba se boriti protiv toga :) Ja još uvijek pretežito odslušam album od početka do kraja i obično mi je jedan na dan za ozbiljno slušanje dovoljan.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2017 u 11:01
Osobno Pi 3b koristim sa upiknutom hifiberry digi pro karticom koji mi zajedno cine digitalni izvor sa spdif izlazom. To je ustekano u BADAu.

Os player je Rune audio s diseblanom internom kontrolom glasnoce.
Ostale postavke su "sound signature" Orion V2 koji se pokazao najneutralnijim, buffer je 4048, 30% buffer before play.

Od hardverskih tvikova je tu moje linearno napajanje spojeno kratkim napajackim USB/micro USB kablom, Na samoj Pievoj maticnoj sam prebrikao njegovu ulaznu naponsku zastitu, i dodao lokalno nekih 680uF kapaciteta za dodatnu zalihu.
Na Digi pro kartici sam zmjenio standardni linearni regulaor (5 na 3.3V) sa jednim novijim i kvalitetnijim Low drop/ultra low noise regulatorom koji je pin kompatibilan orginalu i tweak je potpuno nevidljiv.

To sve zajedno radi kao vrlo respektabilan dig izvor, nazovimo ga transport.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 515253
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,133 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio