Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka za PC zvučnike

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Silvestrus View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Preporuka za PC zvučnike
    Objavljeno: 01.prosinac.2013 u 21:33
U potrazi sam za novim pc zvučnicima. Do sad sam imao uglavnom 2.1 zvučnike za pc, ali nakon malo istraživanja što se nudi na domaćem tržištu, uglavnom se radi o raznim verzijama plastikanera za koje sumnjam da nisu baš nešto kvalitetni. Bio sam zadovoljan sa svojim creative gigaworksima 2.1 ali otišla je elektronika i nisam ih u mogućnosti popraviti. Nekako sad naginjem nekakvim monitorima da se malo maknem od muljavog basa koji jeftiniji 2.1 sistemi uglavnom imaju. Trenutno je baš jedan takav na stolu i baš me taj muljavi bas nervira. :)

Da skratim, trenutno razmišljam o nekakvim aktivnim monitorima koji mogu glumiti i pc zvučnike. Vidim da su M-Audio AV 40 dosta hvaljeni i ulaze u nekakav predviđeni budget do 1.000 kn. Ima li netko razlog zašto da ih izbacim iz razmatranja? Možda baš nedostatak punine zvuka prilikom tišeg slušanja ako je to slučaj? Ili možda čak nešto bolje za preporučiti? Vidim da audio pro shop ima dosta velik izbor aktivnih monitora. Zahvaljujem se svima na prijedlozima.     
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2013 u 11:48
M-audio trenutno nedostupni u hr. Ne zna se kad dolaze. Dobio sam preporuku za Kurzweil KS-40, te su ekspresno i naručeni. :) Javim dojmove kad stignu.

Editirao Silvestrus - 02.prosinac.2013 u 11:50
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2013 u 13:58
Ja sam si za posao kupio te male  kurcvajle. OK zvuk, zaobljeno gore i dolje, ako ih jako raširiš i okreneš prema sebi imaš čak i pozornicu koja se ne unosi u facu. Puno bolje od koje kakvih plastičarija. 
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2013 u 18:01
Evo prvih dojmova... Dosta velika promjena u odnosu na 2.1 sustave koje sam imao. Što se slušanja glazbe tiče, tu sam odmah primjetio napredak. Bez obzira na gabarite zvučnika (koji nisu zanemarivi), imaju sposobnost da "nestanu". Zvuk je uglavnom pozicioniran točno u sredini i nema baš previše micanja po širini. :) Dubina se povremeno nazire u određenim trenucima, ali čini mi se da zvuk ne ide "iza monitora". Slažem se sa Supersašom. Zvuk je pomalo zaobljen, ali valjda i ugodan zbog toga. Nema zastranjivanja što se tiče frekventnog raspona. Pogotovo ne u donjem području. :)

Bas je ok za slušanje glazbe, ali je drastična razlika u igrama recimo. Igre su itekako iskorištavale sub, dok je ovdje situacija prilično tanašna što se tiče donjeg spektra. Definitivno ne bih preporučio ove zvučnike za gamere.

Probao sam malo odvrtiti par scena iz filmova i tu mogu proći. Dosta su dobri za vokale, kako u glazbi, tako iskorištavaju tu prednost i kod filmova.

Još malo snage ne bi bilo naodmet. Navikao sam nekako da uvijek ima rezerve, a ovdje će izgleda ostati naštimani na 3/4 što se glasnoće tiče. Pričam o kontroli na zvučnicima.

Uglavnom, radi se o drugačijoj filozofiji zvuka koji je prilično flat, kako bi se reklo. Kvalitetu ne mogu osporiti. Glazba im je na prvom mjestu, multimedija malo iza, a igre daleko, daleko na zadnjem mjestu što se tiče ovih malaca.

Slušano preko Creative X-fi titanium, spojeno sa audioquest kabelom na B ulaz koji ne radi nikakve promjene u zvuku za razliku od ulaza A koji ima ekvilizaciju.     

Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2013 u 18:33
Nice keyboard,Corsair K90??
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2013 u 18:47
Je, corsair k90. Super tipkovnica. Nakon malo lutanja s tipkovnicama, zadržao sam se na ovoj. Odgovara mi cherry red mehanizam.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2013 u 19:02
Koliko bi bilo pomoći u igricama od preštekavanja na ulaz A i nabrijavanja SUPER bass-a...?

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2013 u 20:24
Ja sam imao složeno par kombinacija, Scythe amp+zvučnici, pa Scythe amp+Tannoy Mx2, pa Cambridge 350A+Tannoy Mx2, uz razne DAC-eve, DIY kablovinje i Tannoy Msub 10 pokraj stolice.Nakraju shvatio da je to ipak gubitak vremena i novaca i rasprodao, te kupio slušalice.

Editirao Dapo - 03.prosinac.2013 u 21:51
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2013 u 22:29
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Koliko bi bilo pomoći u igricama od preštekavanja na ulaz A i nabrijavanja SUPER bass-a...?

Isprobat ću kad uhvatim vremena, vjerojatno preko vikenda, pa javim rezultate.    
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2013 u 17:58
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Nema pomoći. :( Baš treba sub u tom slučaju pa sam iskoristio jednu priliku na njuškalu i uzeo mali yamaha sub. Sad se samo treba potruditi sve to dobro naštimati. Blizu sam, ali ima još malo posla. :)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Daphile
Forum: Uradi sam