Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neobavezne slušalice ;)

Odgovori Odgovori Stranica  123 17>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Neobavezne slušalice ;)
    Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 14:35

Eto poštovani forumaši trebao bi jedan savjet, preporuku, pokudu, odobravanje....

Naime kako ste i vidjeli, u mene je jedan poprilično NE pragmatičan sistem, pogotovo kad nemate slušaonu, a imate malo dijete, ženu, velegradski ritam života, i ostale poremećaje u karakteru....

E sad, na hardu, a i u fonoteci se nagomilalo glazbe i glazbe koju jednostavno ne stignem ozbiljnije preslušati, a kamoli guštati u njoj.
Gotovo svaki "slobodni" termin u dnevnom boravku koristim za preslušavanje umjesto za slušanje i uživanje u glazbi.

E nebi li si te "termine" oslobodio za slušanje umjesto preslušavanja, odlučio sam nabaviti slušalice.

Znači slušalice bi služile za preslušavanje i neobavezno slušanje glazbe, bez ambicija za ulazak u svijet Head Ampova, sluški od 500E na više itd....
A opet da mi glava ne eksplodira, ili me strefi išijas nakon pola sata slušanja.....

Zahvaljujući ekipi iz Sonus Art-a i iz AVCa došao sam do dvije vrhunske ponude dva različita tipa slušalica otprilike istog cijenovnog ranga.

S obzirom da se u slušalice baš i ne razumijem pitam znalce u tom segmentu HiFi-a za preporuku ili pokudu jednih ili drugih, ne trećih ili četvrtih...ajde trećih možda ali cca 1.000kn

AKG K612 PRO

audio-technica ATH-M50
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 14:41
http://www.amazon.com/Superlux-HD668B-Dynamic-Semi-Open-Headphones/dp/B003JOETX8

Nešto sam pisao ovdje http://audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13604

Uz sve opravdane kritike izvoru (koji sam nadogradio u međuvremenu), čudo od sluški za tu cijenu.

Editirao Jackson - 16.siječanj.2014 u 14:47
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 14:50
Eto ti odma klizeći u koljena....odma treće četvrte pete...

S obzirom da ih kupujem na R1 još 25% dole, pa garancija, pa rabat, pa nema rizika....a ovo kaj sam predložio?
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 14:56
Nisam slušao ostale... Ovakve imaju i Tom Hagen i Qwerty, možda i oni napišu koju.

Dovoljno su jeftine da se ne može fulati
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 15:01
Ja koristim vec koju godinu AKG K702.
Ne znam koji je to model koji si ti naveo (ne pratim vise mnogo trsiste slusalica od kad ih imam),no izgledaju skoro pa identicno kao moje K702.

Akg su u glavnom najudobnije slusalice koje sam probao.
Jako su precizne i detaljne,nekima ne pasu zbog toga,nazivaju ih "studijskima",treba im dosta vremena da se usviraju.
Jako kvalitetna izradnja,udobnost,iznosenje detalja te preciznost i dinamika su im vrline.

Mane..cijelokupni zvuk bi im mogao biti malo puniji.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 15:08
Evo kolega dupli s kojim volim konverzirati preko foruma...:)

Prvo pitanje oćeš otvorene ili zatvorene. Ove ATH su zatvorene što i sam znaš ima svojih prednosti i nedostataka...

Ako ti šta pomaže ja sam imao AKG K601 koje su skoro identične ovima tvojima AKG K612. ATH su niskoomske koliko se sjećam dok su ti ove AKG od 120 Ohma što kasnije kada spariš s Had-ovim Headampom pjeva.

Za ATH neznam kakve su dok sam ove AKG K601 imao doma, a pretpostavljam da su im takve i ove AKG K612 jer u zadnje vrijeme AKG samo prepakirava proizvode mogu reći da su dosta neutralne i barem meni ne toliko zamarajuće kao AKG K702 (i te sam imao - imaju raširenu pozornicu da padneš s nje...:), ali i baš izražen taj osjećaj da zvuk dolazi iz nekog smjera lijevo, desno što je meni išlo na živce), dok ovaj slabiji model AKG nema tako izraženu tu notu. Onako meni su bile to odlične allaround slušalice. Dodatno što je kod slušalica bitno - udobnost nošenja, meni je ovaj AKG patent za nasjedanje na glavu iznimno udoban (je da s vremeno odu te gumene elastikice ako ih budeš puno koristio, ali nemora značiti, a i to se da riješiti).

Imam doma AKG K500 koje su meni puno bolje nego ovi novi modeli, a dosta su slične tima 612. Ljudi AKG-u zamjeraju da nema basa, a dalo bi se raspravljati o tome. Slažem se da ga baš nema, ali bolje i takav nego neka muljavina... 

Kažem ATH su zatvorene, a o zvuku nebih, nisam ih slušao, premda ih svi dosta hvale...

Eto kolega, nadam se da sam ti nešto bio od pomoći bez obzira na naše prethodne rasprave meni ti to brzo ishlapi...:)

Editirao Toxy - 16.siječanj.2014 u 15:11
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 15:12
Svatko će ti dati,nesumljivo,dobar prijedlog,u tome cjenovnom razredu.Ja sam koliko me još pamet služi,imao oko deset različitih slušalica,najviše Senhaiser-a,pa Koss,pa Akg,pa Pioneer monitorske.Na kraju se oduševio sa ovima,i ta je potraga za mene završila.    Preporuka bez rezerve,za predviđeni novac!Lagane,zvuk milina za moje uši.Naravno da se nađe i boljih.Probaj,pa odluči.

Editirao catalyst - 16.siječanj.2014 u 15:14
Nosce te ipsum
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 15:13
Ljink ne radi, barem meni...
Ispravak vidim o ćemu je riječ Grado SR60...

A šta reći odlične za te novce. Farbaju, muljaju, ali na ugodan način. Čak na takav način da kamufliraju određene nedostatke općenito slušanja na slušalice.
Na prvu obaraju s nogu, ali nakon dužeg slušanja ili kada se uđe malo u igru oko slušalica brzo se prerastu.

Preporuka, ali zavisi kako ih čovjek misli koristiti...

Editirao Toxy - 16.siječanj.2014 u 15:17
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 15:16
http://www.expertreviews.co.uk/headphones/102530/grado-sr60

Editirao Doomsday - 16.siječanj.2014 u 15:17
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2014 u 15:29
E da dodatno ove AKG K601 kada su bile novi model su koštale cca. 1800 HRK i proizvodile su se u P.R.C.-u (ne ne prcam te..), dok su ove nove cca. 150 Eur vani i proizvodi ih sam Franjo Josip u Austriji tako da se meni ova cijena od 1,000 HRK čini OK za takve slušalice...

Editirao Toxy - 16.siječanj.2014 u 15:33
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 17>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,270 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi-Res CD