Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neobavezne slušalice ;)

Odgovori Odgovori Stranica  <1 14151617>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gentlegiant View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gentlegiant Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2016 u 16:05
imam doma focusrite preko kojeg sviram i slušam i navodno čitajući uokolo kažu da bi ok moglo parirati s ovim sluškama u tihim uvjetima kućne radinosti što ja imam
do sad imao hd201 sennheiser i poslužile su svrsi iako nisam bio nešto presretan (al za vježbu ok)
nabavio novi bas i sad mi još više vuče na nove sluške
tak to ide....jedno vuče drugo, pa treće....
Uopće mi nije dosadno, samo ne znam kaj bi sa sobom.....
Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2016 u 21:52
Nazovi covjeka pa probaj, jedini nacin. Moze biti da ce se poklopiti. Sve ovisi o primjeni i uvjetima u kojima se slusa.

@Fantocci, moze biti da ce mi s godinama DT biti blize Za sad jos dobro cujem visoke frekve. Tko zna, jednog dana mozda krenem prema DT seriji ali nekako su mi interesantnije DT 880. Tih bas i nema po oglasnicima a nove mi ne ulaze u budzet. Ipak doma imam dvoje malisana pa se malo drukcije slazu prioriteti Ali za novu zvucnicu ce se morati naci suske...

Editirao thoree - 12.svibanj.2016 u 08:18
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2016 u 08:51
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

btw za referencu i studijsko slusanje imate bazdarene slusalice + plugin od Sonarworksa. Nude vise modela slusalica i vise nego odlican i realan rezultat na kraju.

ne izgleda loše taj Sonarworks. Gledam ovu kalibraciju od 288 funti za zvučnike i slušalice pa me zanima slijedeće:

1. Jel kalibracija zvučnika podrazumijeva fizičko micanje zvučnika po prostoriji  ili glazbu puštam preko kalibriranog računala ?

2. Može li se kalibriranje slušalica izvest i na mobitel ?
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2016 u 10:34
Zvucnike i odziv mjeris sam u prostoru (zvucnici se ne micu) Sam proces mjerenja je odlicno napravljen, program prepoznaje gabarite sobe i kasnije zadaje i prepoznaje mjerne lokacije mikrofona u prostoru. Kalibracije zvucnika i slusalica rade kao VST AU pluginovi, odnosno rade na win/Mac. Cak i generalne kalibracije modela koje nisu radjene striktno za kupljene slusalice po ser broju rade odlicno. Za Iphone imas goldenears i accudio.   Jeftinija ali takodjer vrlo dobra varijatna kalibracije je mathaudio koji za foobar2000 nudi free plugin istovjetan Pro VST/AU varijanti.
Na vrh
koko75 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj koko75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2016 u 19:34
Superlux HD681 Evo da bi se razradile trebaju efektivni 200 saati muzike.Na pocetku kad ih otvorite i poslusate basovi su prilicno jaki kao da imate neki vufer ugradjen u njima.Slusno basovi su istaknuti oko 6db oko 200hz ali zato nakon 200 saati oni postaju sasvim drugaciji nego na pocetku,dosta su stegnuti,brzi i puno smanjeni nego na pocetku i slusno su kao da imate 2db plus na 200hz u ekvilajzer.Na pocetku je potrebno da izvadite unutrasnji sungjeri jer oni daju malo vise basa i manje visokih tonova a bez njih zvuce kao sto treba:https://www.google.com/search?q=superlux+hd681+evo+slusalice&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjU7p3FjN3OAhVFWCwKHUzoCIMQ_AUIBigB#imgrc=ML-v35fDOcswaM%3A
Koko75
Na vrh
koko75 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj koko75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2016 u 19:36
https://www.kopfhoerer.de/test/superlux-hd681-evo/
Koko75
Na vrh
stanko86 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj stanko86 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.kolovoz.2016 u 11:33
Ja sam nedavno rjesio Grado sr325 sve u svemu odlične sluske, netko kaže slabo ima bassa opcenito na grado sluskama ali po mojem to nije istina. Stvarno odlicne slusalice. Nisam isprobavao konkurenciju iskreno nit me zanima meni je i ovo dovoljno.
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2016 u 12:55
Evo da se pohvalim od nedavno slušam mjuzu na Sennheiser RS 185...http://http://www.head-fi.org/t/764148/sennheiser-rs185-review-by-mark2410..čovjek je napisao jednu zanimljivu rečenicu...
"You buy it because it’s the beginning, the end and everything in-between of your headphone journey." jako sam zantiželjan da li će tako ostati...početak je jako dobar to sigurno.

Na vrh
d4rk_ch1ld View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj d4rk_ch1ld Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2016 u 23:11
Moli boga da bude tako. Možda i bude ako nečeš slušati neke druge ili barem dok ne krepaju :=)
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2016 u 23:41
Originalno postano od strane člana: d4rk_ch1ld d4rk_ch1ld napisao:

Moli boga da bude tako. Možda i bude ako nečeš slušati neke druge ili barem dok ne krepaju :=)

Je lako je to reći, samo prvo treba ubiti crva, a to je malo teže
Zbog njega smo s grane došli dokle smo došli.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 14151617>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,150 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Servis zvučnika - zamjena ov...
Forum: Uradi sam