Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amp (ovi) za SF Guarneri Homage

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2014 u 18:28
Daj, pliz. Mogao sam to i drukčije napisati. Burmester jednostavno nije bio željen pa samim tim nije bilo ni prilike za probu iako o brandu mislim sve najbolje. A fetišizam je daleko prejaka riječ iako sam je napisao. Jednostavno svatko od nas ima svoje razloge i preference i nema se tu što puno za reći.
Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2014 u 19:28
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Meni stalno nekako promiče taj Burmester 011 iako znam da je u sustavu. Osobno izuzetno cijenim rad i zalaganje njemačkog velemajstora čiji uređaji zasigurno spadaju u sam vrh visoke klase. Krasi ih krajnje kompetentna konstrukcija i apsolutno savršena izrada te nema razloga da zvuk zaostaje. Nažalost od te produkcije nikad  ništa nisam počuo doma, jer sam naravno ograničen vlastitim poimanjem hife i osobnim fetišizmom. Dakle nisam kompetentan govoriti o Burmesteru iako nimalo ne sumnjam. Ovo što Denza veli za phono sekciju u Alexovom slučaju i nije nedostatak jer čovjek nije na igli niti je planira, koliko sam skužio. Bilo bi dobro probati AR Ref 3 line stage, ako je već moguće (a načuh da jest) čisto da se vidi kamo ide ta priča, uzevši naravno u obzir tradicionalnu ljubav Krell i Audio Research uređaja.

Lepi, AR ref 3 nije ta liga. Ni cijenovno, ni sonicno.
A sto se grama tice... nisam bas siguran da dobar phono stage ne bi legao kao bonus;)

Disconnected from the collective
Na vrh
Kristijan View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kristijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2014 u 19:43
Originalno postano od strane člana: Denza Denza napisao:

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Meni stalno nekako promiče taj Burmester 011 iako znam da je u sustavu. Osobno izuzetno cijenim rad i zalaganje njemačkog velemajstora čiji uređaji zasigurno spadaju u sam vrh visoke klase. Krasi ih krajnje kompetentna konstrukcija i apsolutno savršena izrada te nema razloga da zvuk zaostaje. Nažalost od te produkcije nikad  ništa nisam počuo doma, jer sam naravno ograničen vlastitim poimanjem hife i osobnim fetišizmom. Dakle nisam kompetentan govoriti o Burmesteru iako nimalo ne sumnjam. Ovo što Denza veli za phono sekciju u Alexovom slučaju i nije nedostatak jer čovjek nije na igli niti je planira, koliko sam skužio. Bilo bi dobro probati AR Ref 3 line stage, ako je već moguće (a načuh da jest) čisto da se vidi kamo ide ta priča, uzevši naravno u obzir tradicionalnu ljubav Krell i Audio Research uređaja.

Lepi, AR ref 3 nije ta liga. Ni cijenovno, ni sonicno.
A sto se grama tice... nisam bas siguran da dobar phono stage ne bi legao kao bonus;)

Tu se apsolutno slažem s tobom. Eventualno AR Ref 5 ili još bolje Ref 5 SE. Onda opet tu si u cjenovnom rangu nekoh SH japanca i izbor se debelo komplicira (naravno opet ovisi o fetišizmu i osobnom ukusu )

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2014 u 20:22
Ne znam. Razgovarao sam s Alexom više puta i nekako nisam dojma da je sklon gramofonu. Možda griješim. A ako AR REF 3 nije ta liga, onda moj LS26 ima bit bolji od njega iako stepenicu slabiji model u tadašnjoj hijerarhiji. Jer kod mene je to TO. A možda ja niti ne znam da nemam line stage u klasi sustava. Nisam dosad primijetio. I ovo mahanje s AR REF5 i REF5 SE mi je isto fora. Kristijan, imaš para za njega? Sretniče? Ja nemam. Naravno, pitanje bi bilo donekle bezobrazno da nije retorično pa ne traži odgovora.
Na vrh
Kristijan View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kristijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2014 u 21:16
Moram priznati da je 5SE debelo preskup. O njemu ne bih razmišljao. Kada bih kupovao preamp u tom rangu vjerojatno ne bih išao na AR. Ref 5 sam viđao u SH i za nekih 6000-6500 eur-a. Ne znam cijenu, ali nije niti taj 011 predaleko od te cijene.Ili?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2014 u 22:20
A što nije preskupo? Kištra s ručkama i nekoliko lampi u SH, u Dojču, od 5500 do 8800€. Eno nekoliko REF5 na Audiomarktu. Gledam malo Stereofajl i Burmester 011. Navode cijenu novoga od 16000$. Slovima: šesnaest soma baksa. Ideš Mileva! Naravno, nahvališe ga Jenkiji na pasja kola. Issamuboga, tu teško treba tražiti vik link jer se evidentno radi o top uređaju svoje fele. Jedino proba nečega drugog zbog radoznalosti i viška vremena.

Editirao Apparatus - 16.ožujak.2014 u 22:21
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2014 u 15:47
Pozdrav Aleksa.

Iskrene čestitke na Krellu, samo molim te nemoj postati dosadan ko onaj Đavao iz šipražja ;)

Kaj je najgore morati ću se donekle složiti sa njegovom doktrinom, za konkretno tvoj zvučnik to je logičniji izbor (SF su poslovično zayebani za pogon).
No s obzirom na muziku koju slušaš i dobra cijevna amplifikacija bi to poćerala kako treba. No što bi bilo kad bi bilo.
Da si u Zg to bi bilo relativno jednostavno usporediti, ovako je to malo teže.

Koliko sam shvatio imaš Burmestera 011 koji je novi cca 16.000$ što bi u eurima predstavljalo otprilike 15.999EUR :))
Samo radi informacije, moj CIJELI sistem skupa sa akustičkim tretmanom košta tu negdje, a sad baš da je najbolji u gradu, u odnosu na uloženu lovu je vjerovatno među boljima ;)

Uživaj, i javi se ak dolaziš u Zg.

Editirao dupli - 17.ožujak.2014 u 15:55
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2014 u 16:44
Originalno postano od strane člana: dupli dupli napisao:

Samo radi informacije, moj CIJELI sistem skupa sa akustičkim tretmanom košta tu negdje

toliko ti košta sustav u SH ili nove komponente?
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2014 u 16:52
Više manje je sve DIY, tak da je teško u tim kategorijama.
m2Tech sam kupio novi, dijelove sam nabavljao više manje sam. Puno je tu tuđe dobre volje, vremena i znanja koje nije vrednovano kroz $$$ već kroz ....tak da......
Nekim ljudima sam jako zahvalan, i imaju kod mene veeelike kredite.
Ali nadam se da još uvijek vrijedi ona: "Dobro se dobrim vraća".
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2014 u 18:20
Alexa, skuvala san ti paštašutu! I nemoj postat dosadan kao Dupli.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno
Forum: Audio komponente