Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Philips Golden Ears Challenge

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.veljača.2014 u 17:00
@pule

Kažes ti "nije teško". Razumljivo, ipak si ti "profić" ;)
U biti tek je "Golden ears" (zadnji) dio testa donekle zanimljiv.
Mnogima će (pa i meni) ovo biti zgodan uvid u tonski balans, koloracije, frekvencije, distorziju ......
Ovakvi bi treninzi iliti testovi (pa i rigorozniji) trebali biti obavezni za profesionalce, a pogotovo za ljude koji pišu recenzije po časopisima, komercijalnim web stranicama, blogovima, (da ne kažem forumima) itd....

@Vedran

Još jednom hvala za link.
Originalno postano od strane člana: Vedran Vedran napisao:

.....Na nekim vježbama, gdje se testira bass ekstenzija, morao sam upiknuti računalo u sustav, jer sluške nisu mogle "odsimulirati" 50 Hz.

Baš sam te htio priupitati, si siguran da ti slušalice ne sviraju 50Hz? Moram priznati da mi je to malo čudno.

Da me se krivo ne shvati, i tema krene u krivom smjeru.

NISAM POKRENUO TEMU SA CILJEM DA IKOGA DISKREDITIRAM.
NITKO NIJE OBAVEZAN ODRADITI TEST A POGOTOVO OBJAVITI REZULTAT DA BI STEKAO NEKI KREDIBILITET NA FORUMU.
SMARTAM DA BI TAKAV TRENING TREBAO BITI INTERESANTAN SVAKOME KOGA OZBILJNIJE ZANIMA HIFI ZAVRŠIO GA ILI NE, PA TKO VOLI NEK IZVOLI.

Na vrh
Mane View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.veljača.2014 u 22:02
Evo i ja skoro gotov, najviše vremena protratio na klikanje.
A što se sustava tiče pajz sad:
-onboard ljuta zvučna krtica
-kurzweil mini-monitor (mislim 2x5W)

Nešta mi šteka kad učitava, ja bi u krevet

Editirao Mane - 20.veljača.2014 u 22:04
Looks like a woman, can play the guitar though. Stevie Ray Vaughan
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 01:38
Originalno postano od strane člana: dupli dupli napisao:

Ovakvi bi treninzi iliti testovi (pa i rigorozniji) trebali biti obavezni za profesionalce, a pogotovo za ljude koji pišu recenzije po časopisima, komercijalnim web stranicama, blogovima, (da ne kažem forumima) itd....

Apsolutno! Svakome je to zgodna stvar za provjeriti koliko se stvari zapravo cuju usima ili ocima, novcanikom, cijenom, recenzijom itd. Tesko je povjerovati kako nekoga strasno muci kabel dok ovdje istovremeno ne moze osjetiti visestruko vecu freq. promjenu ili koloraciju od par dB.

Editirao pule - 21.veljača.2014 u 01:39
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 07:28

@Vedran

Još jednom hvala za link.
Originalno postano od strane člana: Vedran Vedran napisao:

.....Na nekim vježbama, gdje se testira bass ekstenzija, morao sam upiknuti računalo u sustav, jer sluške nisu mogle "odsimulirati" 50 Hz.

Baš sam te htio priupitati, si siguran da ti slušalice ne sviraju 50Hz? Moram priznati da mi je to malo čudno.

Hvala tebi što si otvorio link i našao ga zanimljivim
Imam neku low end Sennheiser šutru od slušalica + što sam to upiknuo u low end krlja notebook. Ne sjećam se više specki slušalica, vjerujem da bi trebale ići još dosta ispod 50Hz, ali to se jednostavno nije čulo. Tek kad sam upiknuo računalo u sustav uspio sam čuti jasniju razliku i završiti taj dio testa.
Na vrh
Mane View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 08:29
Ja sam sinoć zapeo na mp3 testu (bronze). Valjda sam bio umoran.
Nadam se da nisam došao do limita mog pomoćnog "sistema".
Ovo što je dupli rekao apsolutno stoji, i pobudilo je neku dodatnu skepsu glede recenzija itd.
No dobro, svak svoj poso'
To be continued...
Looks like a woman, can play the guitar though. Stevie Ray Vaughan
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 13:45

@pule

Yeap! To je jedan od glavnih razloga otvaranja teme. Malo preispitati što mi to stvarno čujemo.

@Vedran @Mane

Drago mi je da iskreno komentirate testiranje svojih ušiju i sistema na kojima se test provodi.

Vedrane, nemogućnost slušalica da reproduciraju 50Hz. To zaslužuje bacanje sluški u smeće ;)

Mane, nemogućnost detekcije mp3 formata na Kurzweil mini-monitorima! I to 256kbps, 192kbps.... Zar to nije zanimljivo.

Možda ćeš drugi puta kad te neko počne peglati sa superiornosti i nužnosti Hi-Res formata imati neku distancu i na drugi način razmisliti o tome. Dinamički raspon 24bita je 144db, i kaj sad, kaj to meni znači, raspon 16bita je 96db a najzahtjevnija vrhunski producirana klasična djela imaju dinamički raspon od pazi sad 60db!!! Većina POP produkcije manje od 20db!!! A iskreno bi volio vidjeti sistem koji u realnim uvjetima reproducira dinamiku veću od 100db!
44.1khz rezolucija na izlazu daje idealnu krivulju identičnu onoj na ulazu do frkvencije nešto iznad 20khz, što onda meni u reprodukciji predstavlja 192khz?
Ovo se sve odnosi na reprodukciju, a ne na produkciju glazbe.

ODO JA U OFFTOPIC!
O OVOME ĆEMO U DRUGOJ TEMI ;)

Probajte neke dijelove treninga odraditi na tzv. main sistemu u realnim uvjetima. To će vam tek biti zanimljivo.

Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 17:35

@Vedran
Vedrane, nemogućnost slušalica da reproduciraju 50Hz. To zaslužuje bacanje sluški u smeće ;)

:) Gotovo uopće ne rabim slušalice, posebice ne u hifi. Ove za ono za što su namijenjene su podnošljivo loše.
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 17:51
Yebate! Ak si na takvoj krami odradio test, ti onda stvarno imaš zlatno uvce
Upravo sam u nastavku teme htjeo reći da više manje svi imamo zlatna ušesa, puno je lakše odraditi test na slušalicama makar i žnj kvalitete nego na većini sistema. RAZLOG!? Procijenite sami :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 19:00
Čuj ti zlatno uho, kak ti rade Sound magic sluške, iz obe samrle teme?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2014 u 19:07
SoundMAGIC dao drugu kao zahvalu! I stvarno mi je zahvalan!!! Ono kaj sam čuo ČUDO!!! Čekam da mi ponovo stignu pa da napišem par neobaveznih ;) U svakom slučaju THNX za preporuku....čisto brzo rezolutno balansirano ....zbog ovakvih preporuka ovaj forum ima smisla...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,205 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Audiosilente, Thorens, belt,...
Forum: High-End