Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Borba za glazbu!

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 14:25
Originalno postano od strane člana: dupli dupli napisao:

Jango care, ti ono nemaš sluha, nisi igrao ni jedan sport za školu, a za dvojku iz matematike si morao masirati noge debeloj učiteljici u vrijeme velikog odmora! Točno?

Točno. Isto tako gledao sam jadničke koji su morali znati crtati kao ja. Ah da, naravno da sam i za to da se ukine likovni odgoj. To je zapravo možda najveći zločin nad djecom od svih.
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 14:26
Ovo sam danas dobio na svoj mail:

MOLIM VAS, PROČITAJTE TEKST U PRILOGU kao reakciju nas likovnjaka vezano za prijedlog novog Pravilnika o radu u školi a posebice za LIKOVNU KULTURU. Borimo se za satnicu jer nam planiraju ukinuti estetsko uređenje, učeničku zadrugu, razredništvo, voditeljstvo smjene i još puno toga o čemu se mogli čitati u novinama ovih dana.

NAPIŠITE NEŠTO ZA JAVNU RASPRAVU NA MZOŠ-U! Slobodno proslijedite tekst svima kojih se to tiče i ne tiče…učiteljima, roditeljima, su- stručnjacima…Pozovite ih na raspravu!

U prilogu vam je nacrt novog Pravilnika i obrazac za javnu raspravu uz koji možete priložiti pismo/kritiku…

Sretno nam svima u borbi za opstanak…

Pozdrav,

(izbrisao sam ime)

učiteljica likovne kulture
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 14:34
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Jel primjenjivo: Ako u novčaniku ima 1... a na prvoj stanici izađe 2...

objasni please

Ma kako ne vrijedi. To ti bolje objašnjava posebni 'shopping teorem'. "Koliko god stavljao u novčanik, nakon svakog shoppinga je prazan."

Ali, to je već za izborne predmete više matematike (drži se na drugom katu shopping centara).
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 14:35
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Originalno postano od strane člana: dupli dupli napisao:

Jango care, ti ono nemaš sluha, nisi igrao ni jedan sport za školu, a za dvojku iz matematike si morao masirati noge debeloj učiteljici u vrijeme velikog odmora! Točno?
Točno. Isto tako gledao sam jadničke koji su morali znati crtati kao ja. Ah da, naravno da sam i za to da se ukine likovni odgoj. To je zapravo možda najveći zločin nad djecom od svih.
Iz mog skromnog iskustva, likovni uopće nije bio problem, problem su bili nekompetentni nastavnici likovnog koji nisu imali smisao za lijepo ...

Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 14:58
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Iz mog skromnog iskustva, likovni uopće nije bio problem, problem su bili nekompetentni nastavnici likovnog koji nisu imali smisao za lijepo ...

To je točno, ali isto tako uopće tražiti "smisao za lijepo" odvodi to u takvo stanje. Djecu samo treba bodriti da se izražavaju na vizualni način, kojim god sredstvima i stilovima, i ništa se ne smije kritizirati.

Ipak, kad vidim da zaista neki ljudi nisu od likovnog izražavanja, već nekog drugog, to bi trebalo onda napustiti jer nastavak toga je za to dijete samo patnja.
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 15:01

Ja bih ukinuo glazbeni odgoj u osnovnim školama koji se bazira na prisiljavanju djece da imaju sluh. To bi trebao biti izborni predmet. Povijest glazbe apsolutno podržavam.Da ne bude da imam nešto isključivo protiv toga, ukinuo bih tjelesni odgoj, kao i matematiku, bar u ovom obliku gdje se djecu prisiljava da budu rođena sa mozgom za matematiku. Također bih to stavio kao izborni predmet.

Ah da, naravno da sam i za to da se ukine likovni odgoj. To je zapravo možda najveći zločin nad djecom od svih.

Janga za ministra!!
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 15:13

To je točno, ali isto tako uopće tražiti "smisao za lijepo" odvodi to u takvo stanje. Djecu samo treba bodriti da se izražavaju na vizualni način, kojim god sredstvima i stilovima, i ništa se ne smije kritizirati. Ipak, kad vidim da zaista neki ljudi nisu od likovnog izražavanja, već nekog drugog, to bi trebalo onda napustiti jer nastavak toga je za to dijete samo patnja.

Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 15:28
   Jango Montessori, Waldorf? Na to si mislio? Nije baš da ima nekih opcija.

Ionak je nerealan broj djece sa 5.0 prosjekom, apsolutno je nemoguće da su svi ti klinci kako i sam kažeš genijalci za crtanje, pjevanje, matematiku, jezike....sve Katica do Katice.

Znači kriteriji ocjena su jaaako upitni.

E sad u takvoj situaciji klinac koji ima 5.0 (što i nije neka ekskluziva) i koji uz školu igra recimo košarku na nekom nivou (ja sam aktivno igrao košarku jer sam ju volio) ima prednost pri upisu u srednju školu pred istim klincem koji vježba neki instrument i pati se na solfeggiu u muzičkoj školi (sijećaš se ;)
Ne vidim razliku u trudu uloženom u jedan ili drugi oblik slobodnih aktivnosti.

Btw ovo je audiofilski/glazbeni forum, a tema rasprave je ukidanje vrednovanja glazbenog školovanja u odnosu na sport.
Otići ćemo u OFFTOPIC samo tako.

Ako ćemo realno, da se mene pita (a ne pita se) ja bi im i jednima i drugima i trećima ukinuo dodatne bodove i ponovo uveo prijemni ispit jer u ovoj syebanoj državi ništa nije standardizirano, pa ni kriterij ocjenjivanja!
A ko voli trčkarat za loptom ili svirati frulu neka to radi zbog sebe i iz ljubavi, barem u osnovnoškolskoj dobi. Ljudi pričamo o djeci od 6 go 14 godina!

Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2014 u 15:32

To je točno, ali isto tako uopće tražiti "smisao za lijepo" odvodi to u takvo stanje. Djecu samo treba bodriti da se izražavaju na vizualni način, kojim god sredstvima i stilovima, i ništa se ne smije kritizirati. Ipak, kad vidim da zaista neki ljudi nisu od likovnog izražavanja, već nekog drugog, to bi trebalo onda napustiti jer nastavak toga je za to dijete samo patnja.

Ili, kako bi rekao popularni američki mislilac Homer Simpson:

Pokušao si i nisi uspio. Poruka je jasna, više ne pokušavaj.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2014 u 08:18
Kako ne bi otišli u toliki offtopic, onda ću se zadržati samo na misli da zaista nije u redu da se glazbena kultura u smislu inzistiranja na svladavanju glazbenih vještina nameće djeci u školama jer je to zaista stvar pojedinačnih afiniteta. Ono što je pak gotovo nužno, bar tako mislim, je glazbena edukacija u smislu glazbene povijesti. Djeca na satu glazbenog trebaju slušati glazbu iz cijele povijesti, i na taj način se razvija glazbena kultura. Glazbeno *kultiviranje* u smislu glazbenih vještina može biti nekakav izborni predmet gdje se šalju djeca koja imaju afinitet prema tome (što će se svakako vidjeti već u vrlo ranoj fazi) - baš kao što to treba postojati za matematičke, likovne, sportske i bilo koje druge afinitete. Osnovno obrazovanje mora biti primjenjivo na sve, a ne "optimizirano" za neke pojedince, gdje drugi pojedinci doživljavaju frustracije.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,183 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Kriogenizacija lampi i ostal...
Forum: Audio komponente