Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Borba za glazbu!

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2014 u 15:57
    Drugovi i drugarice, audiofili i glazbofili, borci za jednakost......

Čisto da podsjetim! Razlog otvaranja teme je između ostalog i prikupljanje što većeg broja prigovora na prijedlog Nacrta Odluke o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole.

Usprkos kroničnom nedostatku vremena uspio sam izdvojiti desetak minuta, nakucati par riječi i poslati mail naležnima.

Stoga ukoliko se slažete sa time da se izjednače sportski i umjetnički napori i uspjesi odvojite tih nekoliko minuta i pošaljite prigovor.

Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2014 u 19:00
     U boj u boj!
     Eto, uputih i ja jednu "opaku" strelicu u smjeru Ministarstva obrazovanja itd. e ne bi li naša borba za glazbu osnažila svoj poklič. Moram priznati da je i do mene stigao taj dopis još krajem veljače, no takvi kakvi jesmo radije ćemo diskutirati i zastraniti u ironiji i vicu nego poduzeti mali, svjesni smo, često i uzaludni korak i reći svoje mišljenje tamo gdje je to potrebno. Mi, sa dužim pamćenjem imamo iza sebe bogatu povijest reformi školstva koje se ciklički izmjenjuju u nepravilnim razmacima. Svaka nova ili nešto starija vladajuća garnitura želi ostaviti trag svog vizionarskog nadahnuća u osmišljavanju i kreaciji novog čovjeka za nadolazeće vrijeme novih izazova. Tako mi izgleda i ovaj najnoviji pokušaj. (za ilustraciju i lakše razumijevanje pogledati evoluciju LP ploče u rubrici: vic). Otud i moj, priznajem rezignirani, pogled na ovu najnoviju inicijativu gospode koja zarađuju svoju plaću u Ministarstvu.
     Slanje primjedbi roditelja i ostalih zainteresiranih? Pucanj u prazno?! Ipak, Dupli, zahvaljujući ponajviše tvom entuzijazmu strelica je odapeta, a da li će pogoditi metu mislim da svi već pomalo naslućujemo.
A sad, vratimo se svojim promišljanjima o blagotvornom utjecaju glazbe na svekoliki ustroj odgoja i obrazovanja aktualnog naraštaja koji briše prašinu i dere hlače u našim edukacijskim inkubatorima diljem svekolike i lijepe nam naše.
     Pjesma nas je održala, njojzi hvala, kako bi rekao pjesnik!
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2014 u 21:03
    Open ear care!
Već sam se zabrinuo da se ne javljaš u temu, odličan post ;)

Zaboravih napomenuti, ROK JE DANAS DO PONOĆI!
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2014 u 21:28
Mislio sam im nesto napisati u vezi predlozenog "Nacrta", a i one formule za izracun uspjesnosti sportasa o kojoj sam pisao u temi, ali avaj... ja nemam MS Word. A tamo lijepo pise "Primjedbe koje ne budu dostavljene na priloženome obrascu, neće se razmatrati." A prilozeni obrazac je u doticnom Word processoru. Tako da mi neandrtalci koji nemamo Word ne mozemo sudjelovati u javnoj raspravi. Valjda je logicno da ne mozes o obrazovanju mimo obrasca...  

Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2014 u 22:22

Edison moram priznati da je i mene nasmijala i rastužila ona formula. Dobro primjećeno, za takve bravure netko prima debelu plaću.

Apropo Worda, mogu si misliti koliko je prigovora poslano sa legalne aplikacije, nemaju ovi debili trunke svijesti kako se u ovoj sprdačini od države živi :)

Ja sam recimo obrazac ispunio u Open Office aplikaciji koju koristim u firmi, imaš download za svaki OS, i đabica je. U uredu se ne zayebavam sa ilegalnim softwareom, a imam samo jednu MS Office licencu.

Još stigneš downloadat, i poslati ISPRAVNO ispunjen obrazac ;)
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2014 u 23:42
Izgleda se na kraju ništa neće posebno bodovati (osim uspjeha na natjecanjima).
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.svibanj.2014 u 11:00
Pošteno :)

Koliko god mi ovaj ministar išao na živce, sa ovime se u potpunosti slažem:

"Pa nisu valjda djecu upisivali u glazbene i plesne škole radi dodatnih bodova, nego valjda da razviju nekakve druge njihove vještine, kompetencije i vrijednosti."
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.svibanj.2014 u 16:24
Ajde i od njega nekaj pametno.
Prošle godine smo malog upisivali u srednju i to je bilo zbilja zanimljivo iskustvo.
Pošto je ranije rođen ima lošiju finu motoriku (što bi rekli nikada neće lijepo pisati ni crtati, a ni tjelesni mu nije napet).
Tako da zbog novog načina bodovanja nisu mu priznali županijska natjecanja, nego mu je likovni i tjelesni srušio prosjek da ne bude 5,0 pa su ga lagano muzičari i sportaši sustigli.
Nije da se nije upisao u matematičku gimnaziju, ali je bilo nepošteno bodovanje što su nam i oni priznali, ali nisu znali u njegovom slučaju kako da to isprave.
Ko je imao astmu ili donio papire sa diagnozom dobio je dodatne bodove.
Nije se bilo lako snaći u svemu tome jer je nastupila majka svih bitaka za dodatne bodove.
Ove godine će valjda biti poštenije i jednostavnije.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.svibanj.2014 u 18:16
Ivi, što to znači 5.0? Pa pola države ima taj prosjek. Meni su sin i kćer upisali MIOC (matematičku gimnaziju), mala je već druga godina FESBA (dakle studira računalno programiranje) i prosjek joj je 5.0. I što onda? Nitko je živ ništa ne pita, nitko joj ništa ne nudi. Pa se pitam zašto ova država ima "besplatno" studiranje i zašto daje stipendije (između ostalog, mala ima stipendiju kao izvrstan student). Mislim, Hrvatska odgaja kadrove koji će neminovno otići vani.
Oni vani em daju posao s plaćom, em ih zanima što radite kao student i prate vaš razvoj. Hrvatske firme to ne zanima.
S druge strane mali je imao dodatne bodove jer je na državnom prvenstvu u judu osvojio treće mjesto. Ali dodatni bodovi mu nisu trebali jer je imao dovoljno regularnih.
Cijela priča oko dodatnih bodova je precijenjena jer su škole dužne primiti sve one koji pređu ili imaju zadani prag.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.svibanj.2014 u 20:54
Ma nije baš tako, u Zg. je velika navala na MIOC, naime ovdje je MIOC samo jedan i to onaj na Jordanovcu. Ta škola je oduvijek slovila za najbolju i tu nema upisivanja s redovnim bodovima, tu 5.0 nije dovoljno za upis. Ta škola upisuje samo one koji imaju i dodatne bodove, navala je takva da je njihov prag uvijek bio preko 5.0 i to za 3-4 boda. Oni primaju samo cca 230 učenika godišnje, što se možda na prvu čini puno, ali uzevši u obzir da u tu školu dolaze iz cijele Hrvatske, vjeruj mi nikada 5.0 nije bilo dovoljno za upis u nju. Osim, naravno programa koji se plaća, tu mjesta ima.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,174 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Kriogenizacija lampi i ostal...