Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Meridian 808 Sig. Reference

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 12:10
kako objektivni sustav mjerenja što je bolje ne postoji, svodi se isključivo na što je nekome bolje

osim, jasno, ako ne radimo 'objektivizaciju' uvođenjem kategorije 'referentna ušesa'

Editirao zed_alive - 12.svibanj.2014 u 12:11
Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 12:27
Kada staviš vrhunski player u sustav i on ti ne radi dobro, onda barem znaš da ti je ostatak sustava u banani.
Meridian 808 slušao, i definitivno jedan od najboljih playera ikada napravljenih.
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 12:37
Originalno postano od strane člana: Denza Denza napisao:

Friende, opet si neke cudne drote spajao?:)))

Govorim za 506.20, ne za 808.

Paralelno s tim Meridianom, frend je posjedovao Denon DCD-2000AE i Sony CDP-701ES. Sad mu je ostao samo Sony (tretiran kod Gaše :D ).
Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 12:47
Ja sam pobrkao 506 i 508. 508 je već ozbiljan player.

Editirao White Face - 12.svibanj.2014 u 12:56
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
Bio_ View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Bio_ Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 13:46
Originalno postano od strane člana: Flikoman Flikoman napisao:

Ako ti išta znači, imao sam 506.20 doma i mene nije nimalo oduševio. Prijatelja koji mi ga posudio također.

Iskreno rečeno, Grundig 8400MKII je svirao dosta bolje od njega.

Meni recimo 506.20 zvuči bolje od Audio aero prime, ali kako sve ovisi o ostatku sustava prostoru i ušesima teško da svima pašu isti uređaji...kod referentnih bi priča trebala biti drugačija, odnosno uređaj mora u svakom dobrom sustavu biti vrhunski(ili barem jako blizu tome).
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 13:54
Ja sam davno imao G06 i 07, G07 sam prodao poznanikovom frendu koji je pomalo DIYer, rastavio ga  je i to kaj je unutra ne opravdava cijenu.
No zvukovno je radio bolje od rotela, lošije od Gryphona. A i u eksploaticiji je bio u redu, sve čitao i to jako brzo(tada sam još imao nešto prženih CD-oava)
No ovaj 808 je čudovište, pa nije valjda složen kao 06 ili 07?
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
Bio_ View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Bio_ Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 14:22
Originalno postano od strane člana: tumbak tumbak napisao:

Ja sam davno imao G06 i 07, G07 sam prodao poznanikovom frendu koji je pomalo DIYer, rastavio ga  je i to kaj je unutra ne opravdava cijenu. No zvukovno je radio bolje od rotela, lošije od Gryphona. A i u eksploaticiji je bio u redu, sve čitao i to jako brzo(tada sam još imao nešto prženih CD-oava)No ovaj 808 je čudovište, pa nije valjda složen kao 06 ili 07?

Zbroj dijelova gotovo nikada ne opravdava cijenu te uzimajuči u obzir samo dijelove ne možemo znati kako uređaj zvuči.
U neku ruku 808-ci je baza G08...tako da gledajuči po dijelovima ni 808 ne opravdava svoju cijenu no odlično zvuči te po tom po meni najbitnijem faktoru svakako opravdava cijenu...posebno u SH.
Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 14:51
Originalno postano od strane člana: White Face White Face napisao:

Kada staviš vrhunski player u sustav i on ti ne radi dobro, onda barem znaš da ti je ostatak sustava u banani.
Meridian 808 slušao, i definitivno jedan od najboljih playera ikada napravljenih.

Slazem se. Slicno je i sa svim ostalim komponentama sustava.
Zato sam i napisao "U svaki dobro izbalansiranom sustav bi se trebao lijepo uklopiti".

PS: PS: Nedavno sam opet cuo pricu o nekim "cudima" i nevjerojatnim kabelima od jednog dragog covijeka.
Pomislih, nema dobro izbalansiran sustav.
Ali ne mozes to samo tako reci nekome...
Tako da... Brzo sam se izvukao iz te price, jer... za godinu/dvije se i onako nitko nece sjecati tih "proizvoda".
Ovdje je def. kontekst drugaciji.

Editirao Denza - 12.svibanj.2014 u 14:59
Disconnected from the collective
Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 14:55
...

Editirao Denza - 12.svibanj.2014 u 14:56
Disconnected from the collective
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2014 u 15:46
Originalno postano od strane člana: Bio_ Bio_ napisao:

[QUOTE=tumbak] Ja sam davno imao G06 i 07, G07 sam prodao poznanikovom frendu koji je pomalo DIYer, rastavio ga  je i to kaj je unutra ne opravdava cijenu. No zvukovno je radio bolje od rotela, lošije od Gryphona. A i u eksploaticiji je bio u redu, sve čitao i to jako brzo(tada sam još imao nešto prženih CD-oava)No ovaj 808 je čudovište, pa nije valjda složen kao 06 ili 07?

Zbroj dijelova gotovo nikada ne opravdava cijenu te uzimajuči u obzir samo dijelove ne možemo znati kako uređaj zvuči.

prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike