Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 41>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 21:50
ima prijatel scm 40 pasivu i 100 aktivu, samo da zgotovin neki amp za koji dan pa cu probat ovih 40 potjerat sa lampama u sigle ended-u, sta samo po sebi moze dati samo los ishod, a mozda i ne..obrva,treba neki amp 50-100w a ja gren tamo s  7w lampi LOL
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 18:35
Prije nekih mjesec dana i ja udomih ATC SCM19v2. Nakon dosta druženja sa novim zvučnicima u svojem sistemu u raznim okolnostima, glasnoćama, pozicijom u prostoru i vrstama muzike ne mogu ništa posebno dodati osim potvrditi što je Gašo pisao. Fantastičan zvučnik, iznimno prirodan, pokazuje što je na samom mediju koji se sluša, ali to nema veze sa ikakvim pričama o zvučniku koji je "za studio, a nije za kućnu upotrebu". Neutralno je neutralno i za mene je to jedini pristup hi-fiu, a ovaj zvučnik to odlično utjelovljuje. Neposrednost muzike je možda najbolji opis koji mogu dati. Iako je sealed box, u mojoj sobi profitira kad ga se izvuče od stražnjeg zida i kad ima prostora oko sebe. Dobar stalak nužan.

Ono što mogu dodati u forumsku bazu iskustva je način na koji moje pojačalo snage i ovaj zvučnik funkcioniraju zajedno. Imam quad 909 i nisam mogao baš naći iskustva po netu ili među kolegama kako ovaj dvojac radi. Obično po netu vidim da ako se radi o pasivnim ATC-ima da se najčešće spominju ATC-ev P1/P2 ili brystoni (ponajviše 4bsst2, koliko vidim) kao nekakvi dobri matchevi. No, u mojih 18ak kvadrata quad 909 je i više nego dovoljno potentan, ali važnije od puke glasnoće - karakter zvuka je dobar - ništa nije lijeno, vrlo je  trodimenzionalno, tonalno kako treba biti po mojoj procjeni, dinamički odlično. Nije da ne bih volio probati kako recimo radi P1 i komparirati, ali više radi reference nego ičega drugoga. U svakom slučaju, "mali" quad je po meni svakako odlično pojačalo za pare koje košta - pogotovo u s/h. Nije mi jasno da u audio dreamu jedan trade in primjerak još uvijek čeka za 4500kn (ne reklamiram, samo komentar). 

Editirao popol_vuh - 16.ožujak.2020 u 18:36
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 18:42
Ćubi zato jer nitko nema pojma kakva su to pojačala. Isti oni kojima pamet lipti na sve tjelesne kavitacije. Meni bed jer sam prodao Quad 405. Točno sam ga trebo ostavit. Yebalo me 2000 kuna.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 19:00
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ćubi zato jer nitko nema pojma kakva su to pojačala. Isti oni kojima pamet lipti na sve tjelesne kavitacije. Meni bed jer sam prodao Quad 405. Točno sam ga trebo ostavit. Yebalo me 2000 kuna.

2000kn za taj amp je...ludo dobra cijena za kupca. Kad vidim što se inače kupuje za te pare. Ovaj moj quad je preživio promjene nekih ne baš 3, ali recimo 2,5 sistema. A ne radim side-gradeove, to sam uvijek smatrao pušionom. Ako radim upgrade, onda idem ozbiljan korak naprijed. I još uvijek zadovoljavajuće drži korak, čini se.

Editirao popol_vuh - 16.ožujak.2020 u 19:01
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 22:29
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Prije nekih mjesec dana i ja udomih ATC SCM19v2. Nakon dosta druženja sa novim zvučnicima u svojem sistemu u raznim okolnostima, glasnoćama, pozicijom u prostoru i vrstama muzike ne mogu ništa posebno dodati osim potvrditi što je Gašo pisao. Fantastičan zvučnik, iznimno prirodan, pokazuje što je na samom mediju koji se sluša, ali to nema veze sa ikakvim pričama o zvučniku koji je "za studio, a nije za kućnu upotrebu". Neutralno je neutralno i za mene je to jedini pristup hi-fiu, a ovaj zvučnik to odlično utjelovljuje. Neposrednost muzike je možda najbolji opis koji mogu dati. Iako je sealed box, u mojoj sobi profitira kad ga se izvuče od stražnjeg zida i kad ima prostora oko sebe. Dobar stalak nužan.

Ono što mogu dodati u forumsku bazu iskustva je način na koji moje pojačalo snage i ovaj zvučnik funkcioniraju zajedno. Imam quad 909 i nisam mogao baš naći iskustva po netu ili među kolegama kako ovaj dvojac radi. Obično po netu vidim da ako se radi o pasivnim ATC-ima da se najčešće spominju ATC-ev P1/P2 ili brystoni (ponajviše 4bsst2, koliko vidim) kao nekakvi dobri matchevi. No, u mojih 18ak kvadrata quad 909 je i više nego dovoljno potentan, ali važnije od puke glasnoće - karakter zvuka je dobar - ništa nije lijeno, vrlo je  trodimenzionalno, tonalno kako treba biti po mojoj procjeni, dinamički odlično. Nije da ne bih volio probati kako recimo radi P1 i komparirati, ali više radi reference nego ičega drugoga. U svakom slučaju, "mali" quad je po meni svakako odlično pojačalo za pare koje košta - pogotovo u s/h. Nije mi jasno da u audio dreamu jedan trade in primjerak još uvijek čeka za 4500kn (ne reklamiram, samo komentar). 
Bravo,slusao sam taj zvucnik par puta,stvarno vrhunski malac nema sta,transparentnost,dinamika i tonalna uravnotezenost top,bas mi drag da si ga udomio ,sto si imao prije,zaboravih!Bravo
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 22:34
Imao sam ga (909, jel) na slušanju prije dosta godina, s Aeriusima, no nije mi bio dovoljno dobar da bih ga udomio kao upgrade Audiolabu 8000P (UK). Taj ATC bi mu mogao polako razotkriti mane, pogotovo ako okruženje bude više na nivou ATC-a, a manje ampa.
Meni je zvučao pomalo timbralno ispran i sterilan, iako vrlo dinamičan, mišičav, uzbudljiv ... Ukratko, više za žesticu, manje za fino nijansiranje. Problem je što volim imati oboje, u nekom balansu.

ATC čuh kod Gaše, na krako. Čini se kao jako dobar zvučnik; vrlo neutralno, otvoreno ... bez zamjerke na prvu. Iskreno, ne bih se baš kladio na 909-tku na duže staze. Pogotovo na klasici proteza
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 22:39
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Imao sam ga (909, jel) na slušanju prije dosta godina, s Aeriusima, no nije mi bio dovoljno dobar da bih ga udomio kao upgrade Audiolabu 8000P (UK). Taj ATC bi mu mogao polako razotkriti mane, pogotovo ako okruženje bude više na nivou ATC-a, a manje ampa.
Meni je zvučao pomalo timbralno ispran i sterilan, iako vrlo dinamičan, mišičav, uzbudljiv ... Ukratko, više za žesticu, manje za fino nijansiranje. Problem je što volim imati oboje, u nekom balansu.

ATC čuh kod Gaše, na krako. Čini se kao jako dobar zvučnik; vrlo
neutralno, otvoreno ... bez zamjerke na prvu. Iskreno, ne bih se baš kladio
na 909-tku na duže staze. Pogotovo na klasici proteza

Davno imao taj amp neko vrijeme, mogu se samo složit s tobom.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 23:14
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

2000kn za taj amp je...ludo dobra cijena za kupca. Kad vidim što se inače kupuje za te pare. Ovaj moj quad je preživio promjene nekih ne baš 3, ali recimo 2,5 sistema. A ne radim side-gradeove, to sam uvijek smatrao pušionom. Ako radim upgrade, onda idem ozbiljan korak naprijed. I još uvijek zadovoljavajuće drži korak, čini se.

taj tvoj 'mali' amp ima solidnu moć u wattima, i to je uvijek dobro za imati. drago mi je da je sve tako lijepo sjelo, sad možeš guštati u miru u muzici smijeh

Editirao zed_alive - 16.ožujak.2020 u 23:14
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 23:43
Eh....Quad 909...teško da se s njim netko družio duže i raznovrsnije kao ja...mig
Moj dojam je, nakon godina druženja, da su sva ta Quad pojačala nekako dizajnirana da rade dobro s britanskim klasicima poput LS3/5a, Harbertom, Spendorima i slično. Za veliku večinu mainstream zvučničke produkcije (koja ima običaj padati u impedanciji) baš i nisu match bez obzira na nominalno veliku snagu (Quad 909 2 x 140W). Tako je 909 teško pokretao bilo kakav zahtjevniji floorstander. Mislim sviralo je to ali je uvijek nešto nedostajalo. Ni s elektrostatima se nije proslavio mada su iz iste kuće. Dakle čini mi se pojačalo idealno za kakav vrhunski standmount koji je pravih 8 Ohma i koji ne pada ispod 6 Ohma. To bi moglo klapati. Takvi su uglavnom retro britanski zvučnici. Jedan izuzetak ...
Jednom sam iz zafrkancije 909 spojio sa svojim Sound News Condor zvučnicima (koji su dizajnirani za cijevna pojačala) i umjesto očekivanog razočaranja ostao paf. Koji je to match bio...
Rezolucija, stage, uzbudljivost....naprasto s nijednim drugim zvučnicima nije tako dobro radio. Preamp je bio Quad QC-24. Zašto? Pretpostavljam da je benigni Condor teret plus relativno visoka A klasa (10 w ako se dobro sječam) kumovala tome. Za ne vjerovati....

Dakle ne slažem se s opaskama da je to pojačalo za nabijačinu. Ima on ton i mnogo rafiniranije zvuči od bilo kojeg standardnog Audiolab izlaza. Naravno puno ovisi o pretpojačalu. Ako je spojen na neadekvatno svašta se može dogoditi. Glavni paradoks Quad 909 je što za njega danas baš nema puno zvučnika jer uz nominalno veliku snagu ipak ne može puno toga potjerati. No ako se nađe zvučnik zadovoljstvo je višestruko...

Editirao soundnewsdino - 16.ožujak.2020 u 23:44
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 23:48
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Bravo,slusao sam taj zvucnik par puta,stvarno vrhunski malac nema sta,transparentnost,dinamika i tonalna uravnotezenost top,bas mi drag da si ga udomio ,sto si imao prije,zaboravih!Bravo

Thanks, Goran. Prije je bio quad 21L.

Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

ATC čuh kod Gaše, na krako. Čini se kao jako dobar zvučnik; vrlo neutralno, otvoreno ... bez zamjerke na prvu. Iskreno, ne bih se baš kladio na 909-tku na duže staze. Pogotovo na klasici proteza

Vrlo zanimljiv komentar, Sten. Slažem se da bi mu ATC mogao razotkriti mane, kao što i svemu ostalom razotkriva mane, vidjeti ćemo. Za sada ne bih rekao da nešto ne štima, baš naprotiv. Ali kako rekoh, volio bih probati recimo P1, pa da imam tu referencu.

Volio bih da malo još elaboriraš ovo što kažeš da ti je quad zvučao "timbralno isprano i sterilno"...znam da je teško u jeziku opisivati zvuk, ali nije mi potpuno jasno na što misliš, pogotovo zato što mi se ne čini takvim taj amp. Ono što je zanimljivo je da mi se ne čini niti "uzbudljivim", kako kažeš. Baš naprotiv, uvijek sam sumnjao da je malo "laid back" i jednako tako, uopće ga ne doživljavam kao amp za rokericu...i na starim zvučnicima i na novim i sa dva različita preampa i sa tri različita izvora - uvijek mi se činio malkice na "pipe & slippers" stranu, što bi englezi rekli.

Zanimljivo mi je da se i žuti mrav slaže sa Stenovim opisom.

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

taj tvoj 'mali' amp ima solidnu moć u wattima, i to je uvijek dobro za imati. drago mi je da je sve tako lijepo sjelo, sad možeš guštati u miru u muzici smijeh

Yup :). 140W na 8ohma i 250W na 4 ohma. U qrcu je na 2ohma, ali ATC prema onome što vidim ne pada ni blizu toga.

U svakom slučaju - kako kažeš, guštanje ne prestaje.  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 41>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 2,805 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente