Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 15:03
To što se iz specifikacija izvlače slijepi zaključci i kaj vecina proizvođača napumpava specifikacije, to nema veze s realnom situacijom.

Jos kad uključiš da zatvorena kutija pada duplo blaže od bas reflexa..
U klasicnoj sobi tih pisanih 54Hz zvuči dublje i definiranije od 40Hz iz bas reflexa.

A sad kako je kome po volji.

Na kraju nije ni svaki zvuk za svakoga, nekome ce bolje biti nešto što pumpa i zvuči jako kolorirano.

Editirao Gašo - 12.ožujak.2015 u 15:06
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 15:17
Gašo ti si jedna zanimljiva biljka bez uvrede, s jedne strane kao promičeš da se sve može izmjerit i tehnički objasnit i da se iz tehničkih specifikacija uređaja da gotovo sve izčitati, a sada s druge strane kada se komentiraju neki grafovi ispada da je to sve voodo mambo jumbo...

Nadalje s obzirom da se zna koje si struke tj. čime se baviš tvoje oduševljenje ovim zvučnicima bi se moglo po profesionalnoj deformaciji već nazvati pristranim, mislim na monitoriranje i tako to tako da ti je taj zvuk već ušao pod kožu dok većina ljudi doma ipak sluša ajmo to reći hifi...

Po ovome stvarno ispada da su u pravu oni koji kažu otegli to doma i poslušaj pa ćeš znati, no nažalost mi živimo u apsurdistanu pa eto to nije svaki put zgodno jelte...

Još jednom naglašavam da postom nisam htio nekoga isprovocirati nego eto tako samo iznosim neke svoja razmišljanja...

Samo eto da još nadodam da se meni iskreno sviđa taj neki monitorski zvuk pa i s manjom količinom basa i zato sam namjerno spomenuo male Harbethe koji imaju takav zvuk samo ih eto deklariraju kao muzikalnim zvučnicima tj. kao nešto što bi više doma slušao, a ne u nekom studiu.  

Editirao Toxy - 12.ožujak.2015 u 15:21
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 17:33
Mislim da nisi dobro ili s razmjevanjem procitao ono što zastupam u postovima na koje misliš, tako da...

Osim toga mislim da ne mogu biti pristran na ništa osim na živost i prirodnost reprodukcije.
U usporedbi s ovim podosta hifi zvucnika zvuci mrtvo i sterilno

Kao da kažeš da je netko polariziran na gramafone jer je dj.

Nekima nikad nece izaci iz glave te gluposti oko monitorskog, ovakogili onakvog zvuka.
Izvrstan zvučnik je to i ništa drugo.

I nemojte nagađati po necemu što se načuli.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 17:43
Nisu se komentirali grafovi nego 54Hz.

Ne znam kome je to podatak koji govori o "malo" basa, pogotvo ako govororimo o mjerenju u gluhoj komori (dani podatak) ili pdzivu u sobi.

Također, koliko proizvođača ne nabrijava te podatke, vrlo malo, opet to ništa ne govori o kakvoči basa.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 18:34
Slušao sam te zvučnike pogonjene Electrocompaniet pojačalom.
Zvučnici rade jako dobro, s tim da se nešto bolje snalaze s rock i sličnom glazbom. I klasiku sviraju vrlo dobro, ali im do high enda nedostaje malo preciznosti i finoće.
    Moj HiFi
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 19:20
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ne znam bi li se više mogao prešaltati na mali zvučnik. Dosad čuh samo dva koja bi došla u obzir, a jeftiniji od njih je novi oko 50k kuna.Samo glasno razmišljam.

S obzirom da sam kod Gaše čuo gomilu zvučnika i uređaja zadnjih godina, mislim da je napravio dobar izbor. U njegovoj slušaoni ipak bolje i linearnije rade manji zvučnici, pogotovo pri glasnijem slušanju.
Doduše čuo sam ATC samo nakratko i neusvirane, ali se nazirao golem potencijal, visokotonac se čini posebna zvjerka, izuzetno mekan i fin no prepun detalja.

Pošto se kao novi vlasnik družim sa pominjanim drugom Tiletom nekih tjedan i više, mogu ukratko reći da se radi o fenomenalnoj kutiji, visoke no nenametljive rezolucije.

Tendencija lakog nestajanja u prostoru je imperativ i
u stanju je isporučiti fenomenalan, gotovo visceralan bas, koji umnogome podsjeća na druge zvučnike američke škole koje sam imao prilike čuti (Wilson, Rockport, Kharma).

U manjoj sobi, lako dođe do bumijanja pri većim glasnoćama, no kod mene u 30ak kvadrata, nema nikakvih problema. Ukratko guštam ko svinjče ;))

No kako i Sten veli uvijek je sve divno i krasno prvih mjesec dana, nemojmo se zavaravati.

Hmm , nisam mogao a da ne prokomentiram , Thiel bi i meni dobro sjeo , zvučnik ko stvoren za Bareka

EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 21:53
Da, taman za tvojih 12 kvadrata, da konačno dobiješ morsku bolest od prekomjernog basa.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2015 u 23:34
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Zvučnici rade jako dobro, s tim da se nešto bolje snalaze s rock i sličnom glazbom. I klasiku sviraju vrlo dobro, ali im do high enda nedostaje malo preciznosti i finoće.

E, da !
Upravo o tome htjedoh nešto napisati i ovo došlo ko naručeno !
Šteta što nisi bio u naknadnom posjetu slušaoni u Koprivnici.

Prvo je tamo bio spojen ATC SCM11 (uz Rel T9 sub)
I vidi vraga; meni je to bolje zvučalo nego ono prijašnje zajedničko slušanje SCM19 !
Zašto ?

Jer je umjesto Elekktrocompanieta bio spojeno pojačalo Kuće; ATC SIA2 150
o kojem sam nešto ukratko napisao na prethodnoj stranici !
Večina parametara  (dinamika, detalji, pozornica...) su bili čujno poboljšani pa i povećana preciznost i "finoća".

Kada smo kasnije spojili i nazivno pojačalo teme; ATC SCM19, ti parametri su večinom, još malo dobili na kvaliteti, naravno uz veći fundament i "tijelo" ukupnog zvuka.
Pa i bez suba je to bilo vrlo dobro, a u manjoj sobi bi mnogi s tom kombinacijom mogli živjeti.....

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.ožujak.2015 u 07:14
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

E, da !Upravo o tome htjedoh nešto napisati i ovo došlo ko naručeno !Šteta što nisi bio u naknadnom posjetu slušaoni u Koprivnici.Prvo je tamo bio spojen ATC SCM11 (uz Rel T9 sub)I vidi vraga; meni je to bolje zvučalo nego ono prijašnje zajedničko slušanje SCM19 !Zašto ?Jer je umjesto Elekktrocompanieta bio spojeno pojačalo Kuće; ATC SIA2 150o kojem sam nešto ukratko napisao na prethodnoj stranici !Večina parametara  (dinamika, detalji, pozornica...) su bili čujno poboljšani pa i povećana preciznost i "finoća".Kada smo kasnije spojili i nazivno pojačalo teme; ATC SCM19, ti parametri su večinom, još malo dobili na kvaliteti, naravno uz veći fundament i "tijelo" ukupnog zvuka.Pa i bez suba je to bilo vrlo dobro, a u manjoj sobi bi mnogi s tom kombinacijom mogli živjeti.....
Vjerujem ti, to je uvijek moguće. Zato sam naglasio da sam zvučnike slušao s Electrocompanietom.
Čini se da sam ih i na nekom sajmu također slušao s Electrocompanietom. Vjerojatno bi momci iz Inteka ubuduće zvučnike trebali drukčije setupirati.

Moj HiFi
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2015 u 19:59
Originalno postano od strane člana: Toxy Toxy napisao:

A dobro može netko napisati neku usporedbu ovog najmanjeg i najvećeg zvučnika tj. 7-ice i 19-ice jer je razlika u cijeni duplo. OK, 19-ica jelte ima taj neki supač driver, ali ostalo.
I kako bi usporedili zvuk tih zvučnika s recimo malim Harbethom jer su isto monitori i kompresije.

Evo meni je recimo i ovaj zvučnik zanimljiv,  a baš se ne spominje koji je išao sličnim konstrukcijskim premisama kao ovaj ATC i uz to je još trosistemac.

Soundnewsdino javi se... jel to kaj fercera ili ne...

Kompletna Wharfedale JADE serija je na lageru i može se poslušati...
valjda fercera...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...