Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2015 u 20:27
Originalno postano od strane člana: Toxy Toxy napisao:

Gašo ti si jedna zanimljiva biljka bez uvrede, s jedne strane kao promičeš da se sve može izmjerit i tehnički objasnit i da se iz tehničkih specifikacija uređaja da gotovo sve izčitati, a sada s druge strane kada se komentiraju neki grafovi ispada da je to sve voodo mambo jumbo...

Nadalje s obzirom da se zna koje si struke tj. čime se baviš tvoje oduševljenje ovim zvučnicima bi se moglo po profesionalnoj deformaciji već nazvati pristranim, mislim na monitoriranje i tako to tako da ti je taj zvuk već ušao pod kožu dok većina ljudi doma ipak sluša ajmo to reći hifi...

Po ovome stvarno ispada da su u pravu oni koji kažu otegli to doma i poslušaj pa ćeš znati, no nažalost mi živimo u apsurdistanu pa eto to nije svaki put zgodno jelte...

Još jednom naglašavam da postom nisam htio nekoga isprovocirati nego eto tako samo iznosim neke svoja razmišljanja...

Samo eto da još nadodam da se meni iskreno sviđa taj neki monitorski zvuk pa i s manjom količinom basa i zato sam namjerno spomenuo male Harbethe koji imaju takav zvuk samo ih eto deklariraju kao muzikalnim zvučnicima tj. kao nešto što bi više doma slušao, a ne u nekom studiu.  

Zvučnici su specifične biljke. Uobičajena mjerenja govore puno i ništa a pogotovo ako ih se ne zna pravilo objasniti.... što većina ne zna....

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2015 u 10:25
Vidim, ovdje su bila postavljena dva - tri pitanja.
Pokušat ću na neka odgovoriti s mojeg osobnog gledišta.

Prvo je bilo glede usporedbo najmanjeg SCM7 i večeg SCM19 zvučnika.
Kako sam 7-cu slušao samo na sajmu (ajde, malo duže), ne mogu je sasvim adekvatno usporediti sa SCM19 koji je ipak slušan više puta, u boljim uvjetima.
Okvirno bi se moglo kazati da 7-ica ima dosta toga, ali sve u manjem obimu od SCM19. Dakle, fundament, donji spektar i sl.; sve u manjem opsegu, poglavito bez Rel T9 suba. Ali sve ostalo, dinamika , detalji, timbar i sl. su na vrlo dobroj razini. Kako bi bilo u manjoj sobi, opet treba isprobati.

Kad smo već kod probavanja, tu se treba dodatno potruditi.
Kada sam prošle godine tražio preamp za svoj izlaz, nije mi bilo teško staviti svoj 40 kg. teški izlaz u auto i poći u Zg. Ponio sam sobom i sve kabele, samo izvor i zvučnike nisam nosio.
I tu smo kod jednog zastupnika spojili moj izlaz na traženi preamp i na Harbeth zvučnike (mislim da je to bio Super HL5 ili sl.).
I to je lijepo radilo. Dobro je "pjevao" taj Harbeth.
Neku usporedbu istoga sa SCM7 ne mogu baš napraviti, zbog vremenskog odmaka i sasvim drugog sustava.

Naravno, da su podosta u pravu oni kaji kažu "kažu otegli to doma i poslušaj pa ćeš znati " !

Razvidno je da se nema uvijek te mogučnosti.
Ali ako postoji ozbiljan interes, onda bi trebalo svakako (dogovorno) poslušati željene zvučnike kod zastupnika. Tamo su  dobri uvjeti za to.
Na vrh
nharamb1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nharamb1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2015 u 13:27
Nadovezat ću se sad na olif-ov post, jer sam jučer slušao SCM7 i sub Rel T9, pa je to u memoriji potpuno friško. Soba je oko 12-15 m2, gore je drvo, trećina stropa je kosina,pod je parket i tepih, tu su police sa CD-ima, kauč, fotelje, stol za kompjuter...uglavnom rekao bih OK okruženje za evaluaciju zvuka. Pojačalo je 50W NAD, muzika je puštana preko kartice(ne znam koja) sa kompa, zvučnički kablovi su mislim Kimber.Zvuk bez sub-a ima sve karakteristike koje je olif naveo, ja ću dodati samo artikulirano, sa puno zraka i vokali koji me uvijek oduševe - pušteni u svoj visini, čisti, jasni i puni. To je sasvim dovoljno, zapavo bih rekao odlično za ovakve sobe za moj pojam. Puštanjem u promet Rel-a, stvari se u svim segmentima još poboljšavaju.U donjim frekvencijma naročito, to je sad duboko i čvrsto, bas nota ima početak, traje i završava ali i vokali recimo dodatno dobivaju i u sredini i u prisutnosti, imate osjećaj da je glas tu nadohvat ruke, pred vama je tijelo koje pjeva. Pozornica je veća, slika pliva pred vama...to je krasan osjećaj. Eto ukratko, uz napomenu da ima još prostora za napredak u vidu boljih kabela svih vrsta i namjena, filtracije, podložaka i stalaka za zvučnike. Moram napomenuti da su ATC-i, bili postavljeni na nekad dobre samostojeće zvučnike čak poznate firme, pa smo se malo šalili, ali bio bih sretan da sam ih nekad imao...

Pozdrav;
hardy
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 09:42
pala mi je buba u uho za STC 19.. ako to tako dobro dela a dobio sam detaljni feedback i otvorio oci, mislim da ce to postat long term plan , ove ili druge godine, nije bitno . za znat kako mi pojacala dobro delaju, gledan to kao mjerni alat a i normalno bit ce upogonjeni lampama haha
samo moran zmislit kako zvucnike zacementirat da mi nebi deca razbila tu investiciju u roku 15js minuta, tipa kacavida u membranu i tako to
WAF je prosao samo bi ih ugradila u regal, cim dalje od djece a ja bi ispred regala u prostoru!
WAF je zabranio sirenje U prostor! LOL
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 10:13
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

WAF je prosao samo bi ih ugradila u regal, cim dalje od djece a ja bi ispred regala u prostoru!
WAF je zabranio sirenje U prostor! LOL

Bepo... na lošem si putu!
zlatni_zub
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 10:17
mislis SCM19v2?

Sa djecom nemam islustva, ali znam da ti zvučnici mogu u regal ali onda niškoristi.

Trebaju cvrste i jako teške slake za naj rezultat, ako izuzmemo prostor.

Ja ih držim na 45kg/kom teskim stalcima i tu su jednio pokazali potencijal.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 11:05
ove 19ske iz koprivnice...a pretpostavljam sve to da haha to je sad problem ja bi hi napred stavio ali trci se po sobi cijeli dan levo desno i razbija, šara flomasterima,  tako da bi lose prosli, ali mene interesira pa bi ja ulozio bez obzira!! zato bi hi trebalo nekako zacementirat, da ako se neko zabije u njih, da ne bude stete za zvucnik haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 11:08
Pa, s takvim teškim stalcima i priljepljeni zvučnici kitom, nemaš beda, deca mogu samo sebi napravit štetu ak se zalete haha huh a ima i grille...

Ja sam ih slušao a la bookshelf neko vrijeme radi nezgodne slušaonice, ali naručio sam konačno teške stalke...
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 11:24
Postoji nešto što se zove ograda pod naponom.
Nakon nekog vremena kučne zvjerke se nebuju približavale
haha
Zajebajem, NHF
ne

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2019 u 11:38
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Postoji nešto što se zove ograda pod naponom.
Nakon nekog vremena kučne zvjerke se nebuju približavale
i nastimat napon na par kV , da baca iskru vec na pol metra haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,217 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam