Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 484950
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 3 sati 35 minuta prije u 13:37
Što se tiče ovih 19ica dobro je to Frigan ocjenio. 

Svi hvale, ajmo malo kudit, ispasti će da je zvučnik idealan, a malo koji je haha

Kao jedina zamjerka meni se čini (opet prema onom na što sam ja navikao, polazimo svi od sebe, a od koga ćemo ). Zvuk je fokusiran kod tih 19ca u "bubble" koji ne ide baš previše izvan gabarita kutija, pogotovo na manjim glasnoćama. Kad se odvrne je već bolje. Također dubina i separacija bi uzročno posljedično mogla biti isto malo bolja. 

Dinamika, brzina, bas i timbar, lakoća svirke na većim glasnoćama su izvrsni tu nema pogovora, pogotovo kad se uzme u obzir da se radi o malolitražnoj kutiji.

Iskreno dobro je to no navikao sam na više disperzije, zraka i još bolju separaciju.
Gašek, onaj Thiel koji si imao prije je bio po meni bolji baš u segmentu separacije i stejdžinga, no soba je soba i nije tam mogao dati svoje, ATC je tu bolji, povezaniji itd. 

Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 59 minuta prije u 14:13
Thiel je sasvim druga nakana od zvučnika, loudness zvučnik ugrubo, dosadio mi, a isto sam čuo i kod tebe i kod Deve.

Ovaj može složiti puno bolju predstavu u srednjima i osjecaj neceg organskog, intimniji kad treba, divljiji isto kad treba, ne vuče timbralni rep kao Thiel, koji puca na wow.

ATC rezolucija je puno manje umjetna, puno više vezana uz crnilo iz kojeg izlazi zapisana rezolucija.

Editirao Gašo - 2 sati 58 minuta prije u 14:14
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 44 minuta prije u 14:28
Veći CS6 nije loudness, a ima i veću rezoluciju od oba navedena. 
CS2.4 bi se djelomično složio, ima malo efekt rupe u sredini, no to se da srediti, te ako posložiš sustav oko njega može biti isto dugoročni totem uživanja kao kod druga Djeve. :D 

Bolje to sad radi kod njega nego onda na prvu kad si čuo, bolje nego i kod mene jer čovjek ima i još veću sobu.

Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 40 minuta prije u 15:32
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

po mom iskustvu tu ulete detalji koji zaokruže priču. kablovinje, sitni tweakovi kao bolje podloške za zvučnik ili blue tack ispod nogica, kako se polože kablovi da jedan drugome ne bi radili smetnje i slično. i onda ti od flat zvuka dobiješ uzbudljivi zvuk. s time da sam ja dobio da mi se bas čini čak vrlo blago nabrijanim. makar je teško reć jer riječ je o produkcijama čiju neutralu ne znaš. a što se tiče srednjih, refleksija i zidova, pokazalo mi se da su bočni zidovi tu opasno zlo i da nagib u odnosu na savršenu vertikalu (horizontalu) može čujno i bitno smanjiti probleme u visokima. o čemu se tu radi, ti bi znao bolje od mene. neke polarne karakteristike su u pitanju, vjerujem. i nije to samo do slušne pozicije, efekt se čuje s bilo koje pozicije

ja slušam puno akustike, to je tipično minimalistički, nenametljivo producirano, s intencijom prirodnog zvuka ispred produkcijskih efekata. da slušam primarno rock i jače produkcije vjerojatno bih volio loudness efekt zvučnika ili makar pojačane baseve, no ovako ta muzika fakat cijeni da se postigne što bliže flatu

Po mom iskustvu, tu krpaš dominantan problem na neadekvatan način. Odnosno, dobio si nekakvo poboljšanje, ali i sam znaš da to nije ni sjena od pravog poboljšanja tj rješenja.
Tebi je prva refleksija sa bočnih zidova ako se ne varam pod kutem većim od 45 stupnjeva, tako da je njihov utjecaj prilično minorna stavka. Glavninu posla obavlja to kako si usmjerio zvučnik naspram tebe i interakcija toga sa stražnjim zidom, a onda sve drugo.
Ja sam imao sličnu zakrpu za problem koji sam napravio sa malim 3" fullrangeom u lošoj kutiji...difrakcija kabineta je bila koma i u direktnom zvuku je oko 3kHz bila široka i debela rupa, koja praktički popije sav život iz zvučnika. A pošto su bili na stolu i ja sam sjedio pol metra od njih logično rješenje je bilo da ih naciljam ravno naprijed jer ako ih slušam pod kutem od čak 45 stupnjeva tamo su glupavo flat, a indirektni zvuk mogu u značajnijoj mjeri iako naravno ne potpuno, zanemarit.
Naravno, to se pokazalo kao prilična pogreška, tj tradeoff, zato jer sam sad imao dobar balans, ali s obzirom na jako velik kut koji sam imao u odnosnu na zvučnike i njihovu polarnu mapu i interakciju, bez obzira na kvazi-nearfield, stage mi se totalno rasuo i razvodnio. Car audio. haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 484950
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 13,020 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Akustyk RD12
Forum: High-End
ATC-Acoustic Transducer Comp...
Forum: Računala i audio
Komp audio
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)