Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DCS Vivaldi - Robertoshop

Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2015 u 21:36
Originalno postano od strane člana: alenvprekršku alenvprekršku napisao:

Tješi se ti ali distributeri crkavaju i u EU.
Ni slučajno nije kriza jedini razlog tome.
Jedino se još telefoni prodaju.

Ma naravno...
U svakoj branši ima onih koji propadnu ili prije odustanu. Naravno ni EU distributeri nisu bili imuni na krizu pa se i njima promet smanjio no još je uvijek dovoljno dobar da se ne bogate ali još uvijek lagodno žive. To se odnosi i na one koji su se specijalizirali za distribuciju high-end opreme.
Distribucija high-end opreme u Hrvatskoj je postala čisti mazohizam jer način na koji se prodaje i cijene po kojima ide nemaju veze sa zdravim poslom i potpuno je besmislena..

Na vrh
alenvprekršku View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alenvprekršku Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2015 u 22:06
Volio bi da si u pravu ali nove generacije, nikada neče preuzeti ovaj naš koncept slušanja glazbe. HiFi je zastarjeo i prepreden sa pseudo-religijskim svojstvima.
Na vrh
cdanijel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cdanijel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2015 u 22:17
Momci, otvorim temu o distribuciji? Mislim, svakako je interesantna (i vjerojatno neki imamo potpuno krivu predodžbu o tom poslu) pa možda ne bi bilo loše da probamo dobiti info i iz prve ruke; soundnewsdino je još k tome i proizvođač...
Ne bih htio da se ubije tema o dcsu (a koja zaslužuje postojati).
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2015 u 23:15
Originalno postano od strane člana: cdanijel cdanijel napisao:

Momci, otvorim temu o distribuciji? Mislim, svakako je interesantna (i vjerojatno neki imamo potpuno krivu predodžbu o tom poslu) pa možda ne bi bilo loše da probamo dobiti info i iz prve ruke; soundnewsdino je još k tome i proizvođač...
Ne bih htio da se ubije tema o dcsu (a koja zaslužuje postojati).

Mislim da nismo previše skrenuli. Raspravljalo se, između ostaloga, o cijeni Vivaldija pa mi se razgovor o prodaji i distribuciji čini logičan nastavak teme..
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2015 u 23:36

Volio bi da si u pravu ali nove generacije, nikada neče preuzeti ovaj naš koncept slušanja glazbe. HiFi je zastarjeo i prepreden sa pseudo-religijskim svojstvima.

Složio bih se samo djelomično. Hi-end segment audia nije usmjeren niti ovisi o audiofilima. Prodaja extremno skupih proizvoda ima drugačiju logiku i to ne samo u hifiju. Ukoliko iza proizvoda stoji tržišno i marketinški dobro pozicionirana firma njihovi uradci mogu postati predmet prestiža i statusni simbol. Statusni simboli uvijek puno (previše) koštaju. Šeici, ruski oligarsi, kineski novovalni kapitalisti i zapadni burzovni igrači kupuju high-end jer se žele razlikovati i žele imati ono što običan puk ne može. Ne zamaraju se oni prezentacijama i slušanjem. Oni jednostavno kupuju.
U takvim zemljama high-end je hobi bogatih ljudi. U tom smislu mi se čini da se prezentatori Vivaldija, a prije KEF Mouna, Spectrala, Avalona i sličnih divota obraćaju potpuno krivoj publici jer među njima izgleda nema kupca koji bi platio traženu cijenu nekog od pokazanih uređaja.

Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2015 u 02:40
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Složio bih se samo djelomično. Hi-end segment audia nije usmjeren niti ovisi o audiofilima. Prodaja extremno skupih proizvoda ima drugačiju logiku i to ne samo u hifiju. Ukoliko iza proizvoda stoji tržišno i marketinški dobro pozicionirana firma njihovi uradci mogu postati predmet prestiža i statusni simbol. Statusni simboli uvijek puno (previše) koštaju. Šeici, ruski oligarsi, kineski novovalni kapitalisti i zapadni burzovni igrači kupuju high-end jer se žele razlikovati i žele imati ono što običan puk ne može. Ne zamaraju se oni prezentacijama i slušanjem. Oni jednostavno kupuju.
U takvim zemljama high-end je hobi bogatih ljudi. U tom smislu mi se čini da se prezentatori Vivaldija, a prije KEF Mouna, Spectrala, Avalona i sličnih divota obraćaju potpuno krivoj publici jer među njima izgleda nema kupca koji bi platio traženu cijenu nekog od pokazanih uređaja.

Bit cijele priče. Pogotovo u slučaju Vivaldija.
Samo se meni čini da previše proizvođača cilja na taj isti segment kupaca.

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2015 u 07:43
Mislim da će DCS Vivaldi brzo pronaći kupca.
Mnogo teže vlasnike pronalaze uređaji srednjeg cjenovnog razreda, koji bi trebali biti najprodavaniji.
Razlog leži u tome što se u cijelom svijetu, a naročito u zemljama poput Hrvatske, provodi ubrzano socijalno raslojavanje. Sve je više sirotinje i sve je više vrlo bogatih ljudi.

No obzirom da nisam bio na prezentaciji, volio bih pročitati više o zvuku Vivaldija i ostatka setupa. Bio sam na prethodnoj prezentaciji, kad je umjesto Vivaldija, izvor bio Kuzma XL gramofon. Ako je netko slušao oba setupa, bilo bi lijepo da to što opširnije elaborira.
    Moj HiFi
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2015 u 08:22
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Mislim da će DCS Vivaldi brzo pronaći kupca.
Mnogo teže vlasnike pronalaze uređaji srednjeg cjenovnog razreda, koji bi trebali biti najprodavaniji.
Razlog leži u tome što se u cijelom svijetu, a naročito u zemljama poput Hrvatske, provodi ubrzano socijalno raslojavanje. Sve je više sirotinje i sve je više vrlo bogatih ljudi.

Ovo ne stoji...
U poslu sam već 15 godina i mogu reći da je prije početka krize(2009. godina) bilo mnogo više kupaca high end opreme što bi značilo da je bilo i više bogatih ljudi. Kamo sreće da Vivaldi brzo nađe kupca i osobno bih htio upoznati čovjeka koji je platio recimo 80.000 eura za njega. To ja zovem prodajom. Bojim se jedino da će cijena (i uvjeti) po kojoj će Vivaldi eventualno biti prodan više biti rasprodaja a ne prodaja..

Editirao soundnewsdino - 09.veljača.2015 u 08:25
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2015 u 08:51
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ovo ne stoji...
U poslu sam već 15 godina i mogu reći da je prije početka krize(2009. godina) bilo mnogo više kupaca high end opreme što bi značilo da je bilo i više bogatih ljudi. Kamo sreće da Vivaldi brzo nađe kupca i osobno bih htio upoznati čovjeka koji je platio recimo 80.000 eura za njega. To ja zovem prodajom. Bojim se jedino da će cijena (i uvjeti) po kojoj će Vivaldi eventualno biti prodan više biti rasprodaja a ne prodaja..

U krizi se javljaju i drugi faktori, dobrim dijelom psihološke prirode. Jednostavno se manje troši. Ali još se manje troši u segmentu srednje klase, koje u HR gotovo više i nema.

Mislim da ima još nešto. Ljudi imaju priliku poslušati mnogo toga i postali su izbirljivi. Ima i sve više high end brandova. Treba ići od branda do branda pa vidjeti koliko je tko pao, a koliko je tko porastao.

I dalje mislim da će Vivaldi pronaći vlasnika za iznos koji će biti bliži preporučenoj cijeni, nego ovoj tvojoj procjeni. Osim toga, hajde da mi ovdje ne krojimo cijenu, nije fair prema dobavljaču.
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
RME ADI-2 DAC