Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DCS Vivaldi - Robertoshop

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 10:23
Originalno postano od strane člana: Mr_Scorpio Mr_Scorpio napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Cim je uzorkovanje gusce (16, 24, 32 ...bit) dobijemo i cjelovitiji zapis originalnog zvuka.

Mislim da si ovdje nešto pomiješao jer rezolucija u bitovima predstavlja finoću kvantizacije siganala u nekom trenutku, dok veća frekvencija uzorkovanja od osnovne 44.1kHz (96, 192, 384kHz) smanjuje razmak između dvije vrijednosti signala.

Lapsus, tvoje cifre su tocne, text ostaje
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 10:23
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Da, tu mi na pamet pada i pitanje.

Koliko npr. (kod vrhinskih DAC-ova npr.) ima smisla, postavkom upsamplati neku snimku od 16/44 na npr. 24/192 ili čak 24/384 i sl ?

Što se dobije u nekom segmentu gazbene prezentacije, a što se može
izgubiti ?

Za pocetak, nema smisla digitalizirati .....
Jednostavan primjer, u klubu je svojedobno bila prezentirana glazba i sa magnetofona.
Nemoj me krivo shvatiti, napredak (jel bas napredak je za diskusiju) nosi svoje pozitivne i negativne strane.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 10:37
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

...

Koliko god bila gusta rezolucija sjeckanja da bi se dobio digitalni signal i pokusaji popunjavanja upsamplerima i drugim algoritmima u DAC-ovima, ipak se u konacnici takav zvuk ne moze mjeriti sa zvukom iz analognog izvora kao sto je dobra gramofonska integracija, ili magnotofon s master trakama.

Ovu mantru slušam otkako sam se počeo baviti hifijem, dakle jedno 20 godina. I u tih 20 godina sam čuo ponešto gramofona koji su dobro svirali. I isto tako dobrih CD playera.
I ne mogu se sjetiti niti jednog sustava s gramofonom koji me nešto posebno impresionirao, a kamoli da se radi o nedostignutom nivou reprodukcije.

Plus, često, ali vrlo često, kad gramofon negdje/kod nekog nije dobro svirao (ili je svirao dobro, ali ništa posebno), gotovo uvijek je krivnja bila "da evo sad baš nešto nije do kraja dobro podešeno - inače svira anbelivebl".

Btw. jednom prilikom je ilimzn lijepo ovdje objasnio, teorijski, zašto CD nije, i ne mora biti zvučno inferiorniji gramofonu. Meni nije potrebno teorijsko objašnjenje za potvrdu onoga što čujem, ali može zgodno doći kao napomena.
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 11:13
Originalno postano od strane člana: Solo Solo napisao:

Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

... Jednom s nekim ogromnim Wilsonima, lani negdje u kasno proljeće ...

Baš na proljeće sam s Devom i Flikom slušao kod Bože Wilsone Alexie - Spectral pre-izlaz i čini mi se Bada dac (no 2?).
Tada nam je svoj trojici bolje legao značajno jeftiniji Tannoy Kingdom - novi Gamut monoblokovi i mislim Krell cdp.

Da, to je bilo baš dobro, Tannoy Kingdom 12... glavni sistem je bio Wilson Alexia i Spectral...
Mene se je najviše od svega dojmila prirodnost i lakoća naspram jezovite rezolucije i detaljnosti, a Amigo piše o vjernosti, pa oba su sustava reproducirala veoma vjerno... tak da u jednadžu ipak moramo uvrstiti i još neke stvari poput subjektivne ugode, odabira snimke, žanra glazbe itd...

Editirao Devo - 04.veljača.2015 u 11:23
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 11:41
 A mene se pak najviše dojmila rezolucija i dinamika. Nikakve jeze nije bilo u rezoluciji. Čuo si sve, na jedan nenaporan način, a dinamika je bila primjerena za te novce (strašno impresivno; nekakva klasika, zbor, orkestar ... tiho-glasno ...).

I sve ostalo bez zamjerke, barem u tih nekih sat vremena slušanja.
Sistem je zapravo bio toliko dobar (ili možda bolje - dojmljiv) da ga nisam htio duže slušati (a to se vrlo, vrlo rijetko dogodi), jer bi onda povratak na vlastiti sistem bio, barem u početku, pomalo frustrirajući.
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 11:43
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: Solo Solo napisao:

Moj je zapravo komentar išao u smjeru da se takav novonastali dograđeni signal time opet udaljuje od originalnog zapisa na čijoj vjernoj reprodukciji mi inzistiramo.
Pitanje je da li se taj MP3 udaljuje, ili približava originalnom zapisu. ...

Amigo nisi skužio na što sam se referirao.
Znači Mp3 i ako se doda nešto na upsamplingu i zazvuči bolje nije kod audiofila predmet spora jel Mp3 je zapis koji, jel, ne kotira.
Moje pitanje je kad je već original zapis npr 16/44 koji je već zapis s cd-a koji slušamo, ocjenjujemo i kada bi se ovakvim pristupom taj zapis nadogradio tijekom upsamplinga a sve je to danas neki software, algoritam, neki kompjuter i zapravo ne znamo što se sve tu događa a zazvuči nam eto bolje takav 16/44 preko Dcs Vivaldija nego npr preko Bade.
Mislim, toliko se mučimo s kablovima, lampama, pa neki i štekerima a ovdje
ti uvale neki algoritam na mala vrata. Eto nove glavobolje
Ima dečki na forumu koji bi ovakvu mogućnost/nemogućnost bolje od mene znali prokomentirati.
Timbral listening
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 11:48

Ovu mantru slušam otkako sam se počeo baviti hifijem, dakle jedno 20 godina. I u tih 20 godina sam čuo ponešto gramofona koji su dobro svirali. I isto tako dobrih CD playera.
I ne mogu se sjetiti niti jednog sustava s gramofonom koji me nešto posebno impresionirao, a kamoli da se radi o nedostignutom nivou reprodukcije.

Plus, često, ali vrlo često, kad gramofon negdje/kod nekog nije dobro svirao (ili je svirao dobro, ali ništa posebno), gotovo uvijek je krivnja bila "da evo sad baš nešto nije do kraja dobro podešeno - inače svira anbelivebl".

Btw. jednom prilikom je ilimzn lijepo ovdje objasnio, teorijski, zašto CD nije, i ne mora biti zvučno inferiorniji gramofonu. Meni nije potrebno teorijsko objašnjenje za potvrdu onoga što čujem, ali može zgodno doći kao napomena.

Sten, nije mantra. Ja nikad nista ne mantram. Napisao sam ono sto sam cuo, znaci moje vlastito slusno iskustvo. Imam CD-player, imam gramofon, oboje spadaju u neku srednju klasu. Prijatelj ima 5-6 vrhunskih playera i isto toliko vrhunskih gramofona s vrhunskim zvucnicama. Neke njegove zvucnice kostaju vise nego li cijeli moj sistem. Ima i vise od 5-6 magnetofona, prakticno od svakog vrhunskog proizvodjaca magnetofona ima bar jedan model. I svi su dobro podeseni i odrzavani. Ima covjek i nekoliko master traka. Dakle, koliko je gramofon bolji od CD-a, toliko je jos bolji magnetofon s master trakom od gramofona. To sam vec jednom i napisao na forumu.

Drugi prijatelj ima Accuphase CD-player, ne znam koji tocno model, to nikad ne pamtim, ali je iz gornjeg dijela ponude. Ima i relativno jeftini Technics SL-1210 s nekoliko zvucnica. Otkad je nabavio gramofon, CD uglavnom ne slusa. Eto, iz prakse...

CD ne mora u teoriji zvucati inferiorno gramofonu. Ali nam onda, u teoriji, ne trebaju ni vece digitalne rezolucije od Red Book standarda, ne?   

Editirao Edison - 04.veljača.2015 u 11:57
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 12:07
 Meni ne trebaju
 Znam da si potpuno zadovoljavajući sistem mogu sastaviti s RedBook CD playerom i tu cijela priča oko front enda za mene prestaje.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 12:32
Vidim ja, da teme hitno treba dignuti na višu rezu   !!

To, kaj imaš dobre IC, te ne spašava.....
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2015 u 12:35

Meni ne trebaju
 Znam da si potpuno zadovoljavajući sistem mogu sastaviti s RedBook CD playerom i tu cijela priča oko front enda za mene prestaje.

Nemrem verovati
A ispod slicice ti pise "NIKAD ZADOVOLJAN"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,563 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA