Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Gryphon

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.veljača.2015 u 11:07
inače gryphone treba uparivati, sam sam se uvjerio, onda će loše snimke zvučati još bolje (odnosno scorpio svira loše ko esoteric dobre, da tolika je razlika!!!), a dobre će zvučati nevjerojatno.
Interesantno je da kada sam stari gryphon adagio zamijenio esotericom sa-50 razlika nije bila tolika, iako je riječ o skoku sa 24/96 na 32/192, čak i esoteric ima iste AKD čipove (jedino ih je duplo manje), očigledno ima nešto u isključivo redbook vrtilicama??
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.veljača.2015 u 11:39
Originalno postano od strane člana: tumbak tumbak napisao:

denisg poslikat ću ti daljinski od callista

Jel ovakav?

Možda mi zato nije svirao baš nešto posebno
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.veljača.2015 u 11:58
je takav je i moj, ali nije zgreban
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.veljača.2015 u 15:19

inače gryphone treba uparivati, sam sam se uvjerio, onda će loše snimke zvučati još bolje (odnosno scorpio svira loše ko esoteric dobre, da tolika je razlika!!!), a dobre će zvučati nevjerojatno. Interesantno je da kada sam stari gryphon adagio zamijenio esotericom sa-50 razlika nije bila tolika, iako je riječ o skoku sa 24/96 na 32/192, čak i esoteric ima iste AKD čipove (jedino ih je duplo manje), očigledno ima nešto u isključivo redbook vrtilicama??

Nema ti skoka sa 24 bita na 32bita. Prostor iznad se koristi iskljucivo za dinamicku rezervu kod mixanja, ako slucajno nesto ode u clip itd. Opet, tesko ces naci i toliko pravih nativnih 192 khz snimaka. U obradi se doduse cesto sve skupa dize na visu frekvenciju ali i spusta na kraju nazad. Uglavnom zbog toga sto pluginovi za obradu bolje i gladje funkcioniraju iznad 44.1.

Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.ožujak.2015 u 14:50
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

inače gryphone treba uparivati, sam sam se uvjerio, onda će loše snimke zvučati još bolje (odnosno scorpio svira loše ko esoteric dobre, da tolika je razlika!!!), a dobre će zvučati nevjerojatno. Interesantno je da kada sam stari gryphon adagio zamijenio esotericom sa-50 razlika nije bila tolika, iako je riječ o skoku sa 24/96 na 32/192, čak i esoteric ima iste AKD čipove (jedino ih je duplo manje), očigledno ima nešto u isključivo redbook vrtilicama??

Nema ti skoka sa 24 bita na 32bita. Prostor iznad se koristi iskljucivo za dinamicku rezervu kod mixanja, ako slucajno nesto ode u clip itd. Opet, tesko ces naci i toliko pravih nativnih 192 khz snimaka. U obradi se doduse cesto sve skupa dize na visu frekvenciju ali i spusta na kraju nazad. Uglavnom zbog toga sto pluginovi za obradu bolje i gladje funkcioniraju iznad 44.1.

nisam mislio na to nego na posebno napajanje za svaki skup akd čipova i na to da ih ima duplo za svaki kanal. Ovdje je riječ o skoku sa 32 bita na 32 bita
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.ožujak.2015 u 23:19
Prije mnogo godina sam imao tri Gryphona iz njihove nize Tabu serije. Izlazna pojacala Tabu 2100 i Tabu 3100 su bili u svari nesto malo jaci od Electrocompaniet AW120, inace 120 watnog pojacala. Strujne rezerve su bile dobre, a zvucna slika malo na toplijoj tamnijoj strani i sa dobro potentnim basom. Vokali odlicni i sve u svemu dobra pojacala. Mali Gryphon AT je imao izrazito lijep i topal klang u koji sam se bio zaljubio, ali je na neki nacin bilo nejako. Iako je na papiru pisalo da je 2x80 wati u 8 ohma, djelovalo mi je nejako. Na kraju da zakljucim, Gryphon je jako dobra oprema, ali nazalost sa nesto bolesnom cijenom.
Zed
Na vrh
denisg View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denisg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2015 u 18:47
Moze li kakav komentar/recenzija/usporedba, jer nije ni esoteric za baciti, dapače, nekad davno imao sam Teac VRDS 10SE, izradjen kao tenk solidnog zvuka, šteta onda su DAC-ovi bili u povojima i vrlo skupi, sigurno da bi se dalo spariti sa nekim dobrim DAC-om, danas ih za promjenu ima u svakoj samoposluzi.
Još ako si slučajno slušao Brystona pa da ga ubaciš u usporedbu, bilo bi super.

Originalno postano od strane člana: Vlado Jr. Vlado Jr. napisao:

Pa znaš Damire da ima... al ti ljudi uživaju u svojoj opremi, a ne pišu o njoj na forumima ;)

Hehe, a u recenzijama?? To se ne računa?
Ja sam pred dva tjedna zamijenio Esoteric sa Scorpiom, pa kada budeš prodavao Atilu javi!

Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2015 u 14:42
Esoteric je napravljen doslovce kao tenk, mislim da je ovaj moj duplo teži od scorpia, ima vrhunske nogice, USB ulaz i čuda od opcija, ali sve to malo vrijedi jer ga scorpio tuče u kvaliteti reprodukcije više nego što je razlika u cijeni (mislim da je odnos nekih 38000 naprema 58000 kn otprilike). Vjerojatno je tolika razlika zbog količine AKM čipova u scorpiu, koji je u 'dual differential' spoju dakle ima ih duplo više nego sa-50! A i scorpio nema nikakvih izlaza osim XLR, ni filtera, no zato za svaki 'dual differential' spoj ima posebno napajanje.
SA-50 inači radi odlično, malo je tamniji player, opuštenijg zvuka. Scorpio je na tragu Wadia,
dinamički sjajno, vrlo živo i prisutno iznosi glazbu,s hrpom mikrodetalja uz fantastičan bas koji je prirodno nastavljen na divnu sredinu. uglavnom scorpio radi fantastično
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2015 u 15:07
zaboravio sam reći da SA-50 nije VRDS nego VOSPali kada se pogleda rastavljeni to je običan CD, Scorpio ima
http://www.streamunlimited.com/products/optical-storage/pb_jpl-2580.pdf
ako uspije link, ili barem nešto što tako izgleda, a već sam dodir potvrđuje da je taj najbitniji dio kod gryphona napravljen kao tenk, dok je VOSP loše rješenje.
Naravno da je VRDS druga priča ali taj ima duplo veću cijenu od scorpia!
Na vrh
denisg View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denisg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2015 u 15:10
Hvala na komentarima, nakon pročitanog mogu samo zaključiti Scorpio i Atilla kao stvoreni jedan za drugog.

što se tiče izlaza, ulaza, priključaka i ostalih rupa na CD playeru, samo XLR na Scorpiu nije problem ionako slušam samo Cd-ove.

Esoteric je napravljen doslovce kao tenk, mislim da je ovaj moj duplo teži od scorpia, ima vrhunske nogice, USB ulaz i čuda od opcija, ali sve to malo vrijedi jer ga scorpio tuče u kvaliteti reprodukcije više nego što je razlika u cijeni (mislim da je odnos nekih 38000 naprema 58000 kn otprilike). Vjerojatno je tolika razlika zbog količine AKM čipova u scorpiu, koji je u 'dual differential' spoju dakle ima ih duplo više nego sa-50! A i scorpio nema nikakvih izlaza osim XLR, ni filtera, no zato za svaki 'dual differential' spoj ima posebno napajanje.
SA-50 inači radi odlično, malo je tamniji player, opuštenijg zvuka. Scorpio je na tragu Wadia,
dinamički sjajno, vrlo živo i prisutno iznosi glazbu,s hrpom mikrodetalja uz fantastičan bas koji je prirodno nastavljen na divnu sredinu. uglavnom scorpio radi fantastično
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,547 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End