Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

REL Acoustics

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
aron View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aron Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2015 u 23:28
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Krajnje je vrijeme da se uputiš jer ovako neuk, a s takvom potrebom eksponiranja, ispadaš neozbiljan. Evo ti natuknica: nije uopće stvar u "faljenju" basa, barem ne primarno. A sad prioni ćitabi ili se ne javljaj.

Poanta baš je u faljenju basa i jer svakom dobrom florstenderu netreba subac.
Ja sam imao tri subca, istina nižeg ranga ali nikad nisu radili savršeno i uvjek je bilo nekog rihtanja oko njih.
Preporodio se kad sam nabavio zadovoljavajuće florstendere.
Priče o dubini i širini zvučne slike su za naivne.

P.S.Malo si mi se nešto naozbiljio i prodaješ spiku a inače si glavni zajebant.
Relaxiraj se, ne umireš, nije tako ozbiljna situacija kao ti se čini. Možeš ti to bolje.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2015 u 23:31
A ja mislio da estrema ima bajs, lijepo ti je barica davno govorio da kupis samostojechi. ;)))

Salu nastranu, u neprevelikim akusticki donekle dobrim sobama dobar floorstander ce dati upotrebljivih 30ak Hz, u vecima ce mozda i pofaliti fundamenta.

Iskreno ako ga ne fali subjektivno, i ako nemas sobu poput sportske dvorane gdje se i veci zvucnici pogube cemu... realno samo orgulje i sintetski bajsi idu ispod 30Hz, a traziti od subca da popunjava tanji gornji bas je po meni nonsens. Bio vidio sa jeftinijim subcima doduse.

Jednom.je mislim Jurica u klub u slobostini donio svoj Rel, lijepo se to dalo ustimati uz dvosistemce, no ta prostorija je imala 40 m2, i masa zvucnika bi tu profitirala sa subcem.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2015 u 23:39
Originalno postano od strane člana: aron aron napisao:

Poanta baš je u faljenju basa i jer svakom dobrom florstenderu netreba subac.
Ja sam imao tri subca, istina nižeg ranga ali nikad nisu radili savršeno i uvjek je bilo nekog rihtanja oko njih.
Preporodio se kad sam nabavio zadovoljavajuće florstendere.
Priče o dubini i širini zvučne slike su za naivne.

P.S.Malo si mi se nešto naozbiljio i prodaješ spiku a inače si glavni zajebant.
Relaxiraj se, ne umireš, nije tako ozbiljna situacija kao ti se čini. Možeš ti to bolje.
Poanta je u tomu da si imao 3 suba niže klase i tu priča završava. A ako je vojska ljudi širom svijeta naivna, onda sam naivan i ja jer zasad osobnog iskustva nemam. Barem ne što se tiče ultimativne sub artiljerije. Upravo sam zato ozbiljan jer bih želio naučiti nešto novoga, a bojim se da nemam od koga. Barem ne ovdje. Nadam se (utopijski?) samo zasad. Ide dobra slušaona, što nikad nisam imao, i otvara se nova perspektiva, a obećanje REL-a zvuči krajnje privlačno. Ako je tomu tako, onda tih 20-ak cigli koliko bi nov G2 trebao koštati kod nas, za mene vrijedi svake lipe.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
jogi View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jogi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 00:23
Evo na "Audioaficionado" forumu, likovi imaju REL G-1 subove s SF Aidama koji nije baš mali zvučnik. Ima jedan s tri na svakoj strani pored zvučnika, naslagani jedan na drugoga.
Pa ti vidi. To mora da dobro gudi. Treba probati.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 08:47
Ako prodaš Extreme i dodaš EUR 3000, koliko košta taj sub, imaš ozbiljan novac za koji u SH možeš kupiti sjajne zvučnike, koji neće biti bolji samo u basu, nego ukupno.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 09:07
Ljudi svašta rade, naročito kad su puni love. Spajaju nizove (toweri) REL-ova s obje strane i to na moćne i sumanuto skupe full range floorstandere pa svršavaju kako je to dobro. Tvrde da niti jedan zvučnik, bez obzira na gabarite, neće imati štete od vrhunskog suba već samo koristi. Za moj skromni život i ono sobice, sasvim će dostajati samo jedan G2. I nije uopće stvar u tomu da Extrema ne može ritati. Itekako može, naročito s jako dobrim pojačalom. Jer to je floorstander u ruhu standmounta. No da se sad ovo ne pretvori opet u psalme o svetoj majti Extremi: to je apsolutno sjajan zvučnik u svakom pogledu i nije sjajan zato jer je moj nego je moj zato jer je sjajan. Toliko o tomu.
Ono što mene rajca (a siguran sam i svakog drugog ozbiljnog audiofila) otprilike je sažeto niže, iz pera čovjeka koji zna znanje i koji nije pao s kruške, a čijih sam se recenzija davno načitao. S tim da sam poboldao osnovnu misao. Dakle, koga zanima i tko se uputi, ubrzo će shvatiti zašto ljudi iz REL-a svoje premium proizvode nazivaju sub bas sistemima umjesto subvuferima.

As a result of this bass control and reinforcement, midrange and treble sounds appear free form the physical constraints of the loudspeakers, as if the speakers became more like point sources. There is a spot on the dials where the sound 'snaps' into focus; this is clear, obvious and immediately understood by the listener. The G2 is not about adding bass, it’s about controlling it. You might need to read this line of couple of times for it to make sense, but the G2 doesn’t make its presence felt more forcefully than other subs, and as a result, is very highly recommended!

– Alan Sircom, HiFi+
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 09:16
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Ako prodaš Extreme i dodaš EUR 3000, koliko košta taj sub, imaš ozbiljan novac za koji u SH možeš kupiti sjajne zvučnike, koji neće biti bolji samo u basu, nego ukupno.
Za taj novac sigurno ne mogu. Možda za neki drugi kojeg nemam i nikad neću imati. Barem si ti ozbiljan čovac pa se nemoj upuštati u slobodne procjene na neviđeno i nečuveno. A ja bih se najradije prestao natezati oko toga prije nego sam počeo. Zbilja mi to nije tema. Tim prije jer mi se savim realnim čini da će moji zvučnici iz sobe tek kad ja iz nje odem zauvijek, ne prije.
P.S.
Sedma godina ide otkako ga imam, a ja još nisam uspio čuti taj zvučnik kako dolikuje i mogu ti reći da se ježim od pomisli što će se izdogađati sljedećeg svibnja kad uselim u tretiranu slušaonu. Mislim da ću kapitalizirati sve ove muke, mentalne, tjelesne i financijske i to s kamatom. Što se sustava tiče, on je u cijelosti zadan, složen je kako ja mislim da treba biti i zaista po tom pitanju više nemam što reći.

Editirao Apparatus - 14.travanj.2015 u 09:36
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 09:39
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Za taj novac sigurno ne mogu. Možda za neki drugi kojeg nemam i nikad neću imati. Barem si ti ozbiljan čovac pa se nemoj upuštati u slobodne procjene na neviđeno i nečuveno. A ja bih se najradije prestao natezati oko toga prije nego sam počeo. Zbilja mi to nije tema. Tim prije jer mi se savim realnim čini da će moji zvučnici iz sobe tek kad ja iz nje odem zauvijek, ne prije.
OK, ovo je hobi u kojem svatko sebi ispunjava želje. Ti imaš pravo trošiti svoje pare kako ti želiš.

Ali kad pitaš za mišljenje, onda svatko treba odgovoriti onako kako misli. Ja te ne provociram, nego iznosim ono što zaista mislim.

Nisam ja protiv takvog suba. Ali on bi mnogo bolje legao meni, koji popunjavam zvukom više od 200 m3 volumena.

Smatram da takav sub može biti nadogradnja tek ako već imaš velike trosistemce, a i dalje ti treba još fundamenta.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 09:54
Ništa ja nisam shvatio kao provokaciju. Apsolutno ne. Ti smatraš jedno, ja smatram drugo. Možda ovo na kraju ipak ispadne vrijedna tema. Kako god bilo, kanim stati na loptu (nikako na lopatu) i moram prvo čuti kako će to sve fercerati u novome prostoru. Mislim da će tih oko 28 tretiranih kvadrata biti idealno za moje zvučnike. Ako pak krenem u investiciju, subac se prvo kapari, nosi se doma na barem tjedan dana i onda će sve biti jasno ko dan. Iako sam znatno bliže tomu da ću na koncu htjeti imati REL-a, nikad se ne zna.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 10:14
Samo trenutak, preko 200 kubika? To bi bilo preko 80 kvadrata? I to puniš onim lampa Ayonom i keramikom? I što, realističnom glasnoćom? Jesam li ja nešto krivo shvatio?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio