Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Potraga za zvucnickim

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2015 u 23:11
Kvalitetno srebro nebi smelo prskati u visokima, ali to i zavisi od konstrukcije. Ako nečeš žuriti, možda uletim u idučih 15 dana na vikend odmor pa ti donesem TMR i Magnana, toliko da probaš nešto ˝nekomercialno˝. Magnan je otvoren prozračan bez prskanja, TMR topliji i povezaniji, mog primarnog MIT-a ne bi nosio, da se na granici ne uplaše da je oružje Što se interkonekta tiče nema ga preko Electraglide-a. Inače imam još u skladištu dva MIT-a, pa Audioquesta Lapis x3, pa legendarnog Cardas Hexlink Golden 5 ( prednik Golden Crossa ), pa utra redak retro TaraLabs Temporal Continuum, Audioplan-a ... i jedan skroz nepoznat ali radi mnogo slično Electraglide-u    Pa oko poželiš, mogu i kojeg od tih doneti.
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 00:00
Vidio sam na audio-kontaktu da prodajes Lapisa,skoro sam te zvrcnuo,ali ne..

Zadovoljan sam s Pantherom,necu mjenjat ak mi je ok.

No sto se tice zvucnickih,nosi brate
Ak dopalis do Umaga,obavezno ponesi.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 00:01
Nema zurbe,sad i je i onako prevruce za ozbiljna slusanja.Na jesen ce se krenut ozbilnjije.
Trenutno trazim i proucavam.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 09:51
Ja bih u nekom planu predvidio i zamjenu tog Panthera. Bez zezancije.
A "pravi" srebrni kabeli ne zvuče oštro ni agresivno već naprotiv: mekano, profinjeno i uhu ugodno.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 12:17
Fakat, proglasiti srebrninu oštrom, oksimoron je kao i duboko brdo. Isto tako je činjenica da svaka šuša frče, gnječi i muči kojekakvo srebro, od raznih proizvođača do diavajera, s velikim upitnikom imaju li uopće pojma što čine. I onda srebro ne valja. Dobar kabel mora biti maksimalno protočan, propustan i neutralan. Iako u tomu srebro možda mrvicu prednjači, daleko da nema i takvog bakenog drota. To me podsjeća na onu nedavnu šprehu o subovima. Čovjek prišteka nedovoljno dobar sub i onda subci ne valjaju. Baš bi me zanimalo tko će ustvrditi da REL ne valja. Ili n.pr. vrhunski modeli srebrnih AQ drotova. Ako ti to zvuči oštro, možeš odmah optužiti ostatak sistema jer ti je taj drot propustio sve pa i ono manje lijepo.
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 17:49
U potpunosti se slažem sa Apparatusom, dok mu je zadnja rečenica brutalno istinita.
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 19:59
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Fakat, proglasiti srebrninu oštrom, oksimoron je kao i duboko brdo. Isto tako je činjenica da svaka šuša frče, gnječi i muči kojekakvo srebro, od raznih proizvođača do diavajera, s velikim upitnikom imaju li uopće pojma što čine. I onda srebro ne valja. Dobar kabel mora biti maksimalno protočan, propustan i neutralan. Iako u tomu srebro možda mrvicu prednjači, daleko da nema i takvog bakenog drota. To me podsjeća na onu nedavnu šprehu o subovima. Čovjek prišteka nedovoljno dobar sub i onda subci ne valjaju. Baš bi me zanimalo tko će ustvrditi da REL ne valja. Ili n.pr. vrhunski modeli srebrnih AQ drotova. Ako ti to zvuči oštro, možeš odmah optužiti ostatak sistema jer ti je taj drot propustio sve pa i ono manje lijepo.

Naveo sam sto sam slusao od srebra,nije mnogo no ipak sam dobio neki dojam.Moguce da iznosi sve detalje,dobre i lose,snimke kao takve,no meni to ne pase.Slozio sam sistem po mom gustu,dugo mi je trebalo a bogami i nofca,te sad zelim uzivat u tome.Trazim kabel koji ce mi dati nesto vise propusnosti u visokima,pa makar to bio kako neki kazu ekvalajzer od kabla,nije me briga
- Blake -
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 20:14
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Ja bih u nekom planu predvidio i zamjenu tog Panthera. Bez zezancije.
A "pravi" srebrni kabeli ne zvuče oštro ni agresivno već naprotiv: mekano, profinjeno i uhu ugodno.

Ne vidim razloga da mjenjam Panthera ako mi se pokazao odlican i po gustu.

Sto se tice srebra ponovno..neke snimke su bile odlicne,a druge ostre.Znam da je kabel propustao ono sto treba,te da tako treba biti,no meni to ne pase na zalost.Nisam utukao godine i novce za nesto sto bi morala biti "neutralnost" ili "vjerna reprodukcija" ako meni to ne lezi uhu.

Sto ima veze ako sebi ugladim sistem kako zelim?I dalje sam audiofil jer vol8m uzivat u muzici.
- Blake -
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 20:20
Na kraju krajeva...sto kabeli nisu ekvalajzeri..

Inace bi koji god kabel spojimo moralo biti u redu.

Zasto pojedini kabel pase u pojedinom setupu?

WTF!
- Blake -
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 21:13
 Lest ...
 samo polako, slušaj svojim ušima i kupuj za sebe. U pravu si, nema smisla nešto mijenjati ako ti se sviđa kako radi.

Možda ćeš jednog dana naići na srebro koje ti se sviđa, možda nećeš. Srebro samo po sebi nije jamac dobrog kabela. Čak bih se mogao kladiti da to što si slušao nisu bili baš neki uspjeli primjerci.

Ja sam, eto, završio na srebrnini, i vjeurjem da bilo koji kabel da stavimo u tvoj sistem da ne bi bilo "krvi" iz ušiji. Kao što nije bilo ni kod mog frenda, ni kod Olifa, ni kod Bože ... gdje god da sam ih čuo.

Btw. kabeli nisu ništa veći ekvilajzeri od bilo koje druge stvari u sistemu, zato što sve utječe na zvuk, i tom tvrdnjoj se uopće ne treba zamarati jer je besmislena.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pomoć - zvučnici preporuka
Forum: Audio komponente