Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Potraga za zvucnickim

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 21:27
Jedna od stvari koju sam naucio na ovom forumu je da ne treba zurit,tako da se ide polako

Moguce da ce mi i neko srebro leci,ali znas i sam,tesko je dobit dobar kabel na probu,a bogami i naci ga.No ne zurim se,kao sto sam rekao,laganini
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 22:43
 Žurba je proporcionalna količini nezadovoljstva postojećim stanjem. Plus, koliko se strastveno zanimaš hifijem ili, blaže rečeno, koliko ti to znači u životu.
 Sreća, pa je vrijeme nanašanja svakojakih komponenti doma, gotovo svaki mjesec, već davno iza mene. 

No, kad sam bio nezadovoljan, nema šanse laganini. Daj odma nešto.   

Btw. kod Bože (Robertoshop, je li) skoro uvijek ima nešto zanimljivog za posuditi. Da nije njega, nikad ja ne bih sastavio ovakav sistem.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 23:30
Ni ja ovakav. J..o on sliku svoju.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 23:46
Najbedastije greške(koje ljudi doduš ne priznaju ni sebi), nastaju brzopletim i nepromišljenim potezima.

A i to nezadovoljstvo rezultatima je posljedica ko zna čega.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2015 u 00:17
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Btw. kabeli nisu ništa veći ekvilajzeri od bilo koje druge stvari u sistemu, zato što sve utječe na zvuk, i tom tvrdnjoj se uopće ne treba zamarati jer je besmislena.

Sten, ta tvrdnja nije uopće besmislena. Loši kabeli ponašaju se kao ekvilajzeri i ljudi njima ispravljaju nedostatke ili si prilagođavaju zvuk svojim guštima. Dapače, najčešće to rade kabelima jer je tako najlakše i najjeftinije. Koliko puta se to moglo pročitati kako borcu npr. fali basa ili nečeg drugog i onda traži savjet kojim kabelom to postići. A stvarno dobri kabeli zvuče jako slično u smislu neutralnosti odnosno neisticanja nijednog frekvencijskog područja (da ne kažem identično). Naravno to je samo jedan dio u cjelokupnoj ocjeni nekog kabela ili bilo koje komponente sustava. Peglanje nekih izbočina ili popunjavanje rupa kabelima ili čime već ne, nije baš ispravan put; blago rečeno. Ali i takav može dovesti do cilja pogotovo što Lesta to možda i ne smeta previše. Zadovoljstvo vlasnika na prvom mjestu!

I Lest, pomalo ali sigurno, to je dobro razmišljanje. Naravno, ako crv nije preaktivan!

Editirao jerga - 30.srpanj.2015 u 00:23
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2015 u 00:38
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

... Loši kabeli ponašaju se kao ekvilajzeri i ljudi njima ispravljaju nedostatke ili si prilagođavaju zvuk svojim guštima. Dapače, najčešće to rade kabelima jer je tako najlakše i najjeftinije...
 Sve si rekao.
I sam sam tako nešto napisao, pa obrisao, da si skratim post.

Loš kabel je kao i loše pojačalo - oboje će čujno utjecati na zvuk sistema. Pa je onda, kak ti, najjednostavnije to "popravljati" kabelima. Je, ako te hifi ne zanima baš previše.
Na vrh
aron View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aron Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2015 u 12:07
Ne postoji neutralan kabel kao ni neutralna komponenta, svaka vuče na neku stranu, manje ili više.
Bitno je sve to posložiti da svira dobro.
Nekom je dobro kad je što bliže neutrali, a nekom je dobro kad je po vlastitom guštu.
Oboje je dobro jer je najvažnije utišati crva , slušati mjuzu i bit zadovoljan.
Na vrh
cijevko View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cijevko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2018 u 22:33
Pozdrav,

da li je netko radio interkonekt od neotech UP-OCC ufrkane žice?
Recimo ovakve kakve je navedena za zučnički kabel samo ne 0,8 nego 0,5 ili možda još tanjom.

Znači ufrkat i polemit na konektore sa što manjom masom tipa neki starline.

Radio sam sebi od čistog tempo electric srebra 0,5 i 0,8 u teflonu pa pletenica i to radi po meni jako dobro, pa pošto ću naručivat sa audiophonicsa nešto uzeo bi možda i 3 metra 0,5 up occ žice za jedan par interkonekata za probu.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2018 u 23:31
Bok,

nisam to radio, al koja koincidencija da o istome razmišljamo isti dan (srebrni Neotech i Starline) proteza hm
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2018 u 23:35
Jedino sam razmišljao jel 0.52 ili 0.65 dijametar uzet hm
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,561 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike