Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Fiat Doblo HiFi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 14:45
    Update...

Malo sam si dao truda, pa dodatno istražio i promislio opcije koje mi se nude.

Naravno da se stvar dodatno komplicira, odnosno da će prvotni budget biti probijen. Dobio sam info da je dobavljiv relativno jeftin i elegantan 2din adapter za HU (do prije tjedan dana ga za Doblo 2015 nije bilo).

Krenuo sam malo istraživati 2din HU i došao do ovog modela Kenwood DDX5015BT za cca 3.5kKn. Uz WiFi dongle (cca 600kn) besprijekorno šljaka ScreenMiroring, audio sekcija je vrhunska, i dobro izgleda. Za takav uređaj kod Pioneera bi trebao izvojiti cca 2kKn više, a nisam siguran da ScreenMiroring baš radi s Androidom. Razmišljao sam i o Amigovoj sugestiji za Alpine, skupa je, i nekako mi se čini da kod slaganja HiFia u autu poistoji toliko parametara i opcija poslagivanja zvuka prema želji da je eventualna razlika u *zvuku kuće* zanemariva (ukoliko uređaj nije totalno smeće, a Kenwood to nije). Prema nekim mladićima koji se time bave, stvar je ukusa. Eto jedan carHiFi ljubitelj mi kaže da njemu Pioneer ima prirodniji/topliji zvuk, a da je zadnjim serijama Kenwood iskočio zvukom kvalitetom i fičerima što sam istražujući modele cijene i opcije i sam zaključio.

Za prednje zvučnike bi išao na Audison AV K6 zvučnike uz adapter. Cijena mi je plafon. Imao sam ih u ruci, izrada je vrhunska, a s obzirom da ih spajam na Audisonovo pojačalo nadam se i dobrom zvuku. Tjerao bi ih u 2way modu.

Za zadnje zvučnike bi odlučio kad stigne auto, ovisno o prostoru i smislenosti ugradnje. Vjerovatno 13 ili 16 cm koaksijala uz adapter, ili ako nije problem montaže već spominjani 5x7 Focal. Nek i deca slušaju, a ne samo da im Sub preslaguje unutarnje organe.

Sub i zadnje bi tjerao Focal Solid4 u 3way modu.

Sutra idem do KR Electronic-a na ragovor što/kako i koliko, pa ću vidjeti.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 14:58
KR Electronic? Ili KR Audio? To bi ti bilo super za taj Fijat kredenc. Mjesta ima, ako niš drugoga.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 15:04
Mi ga zovemo kokosinjac, ne znam zakaj....
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 15:22
    Ma to je za papke, zapravo sam mislio na neš ovakvo - GM100 krmad...

...al mi je malo skupo pa ću si piknut Kenvuda.

Gledao sam i Krell Hed Junit s auto pojačalom, al je navodno nepouzdano, izgleda čobanski (si videl novi Krell?) isto mi je skupo, a i reko ak nije cevka u A klasi onda bolje D klasa.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 16:34
Slusal sam D-klasu. Vrlo iznenadujuce dobro 
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 17:10
Sto ce ti zadnji zvucnici ako imas sub?

Bez suba se inace stavljaju od iza trosistemske jedinice za bas,ali ako imas sub nema ti smisla bacat pare na straznje.

Prednji,visokotonci sa subom i pojacalom i to je to,za rasni car-hifi ne treba ti vise.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 17:13
U mijesto da uzmes i zadnje zvucnike,ulozi vise novca u prednje jedinice i uzmi nesto kvalitetnije iz Focalove ponude.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 17:21
Ja planiram sredit Twinga uskoro,doduse imam solidnu mjuzu sada,ali zelim ici na prednje/pojacalo/sub.
Sad mi prednje jedinice ( Rainbow )i zadnje (Helix) tjera HU od Pioneera.

Planiram dampirat vrata i skockat kak treba mjuzu.

Uskoro uzimam Toyotu Avensis Wagon,ali u njoj mi se ne isplati zezat se s audiom zbog cijele kontrolne ploce itd..tako da ce Twingo biti audio centrala
- Blake -
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 17:33
Ljudi isusovi, kad će si više netko kupit Bemve ko normalni Rvat?
Dupli, vidio Krell i bolje da propadnu nego da se ovak blamiraju. Idioti.
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2015 u 17:47
Najlakse Rvatu kupit BMW..treba to poslije hranit i odrzavat
- Blake -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike