Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

USB konektori

Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2016 u 07:56
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Po What HIFI-ju 55 funti je vrh koji je razumno platiti za USB kabel

Ako je to "razumni vrh"...
A bas je What H-Fi referenca...  Najbolje je kad iskljucivo marketinski casopis preporucuje "razumne vrhove"...Sorry na malom skretanju s teme.  
Slažem se s Edisonom.

Razumna cijena nečega ovisi o ponudi i potražnji, a ne o nečijoj procjeni.

U konkretnom slučaju razumne cijene USB kabela, ona ovisi ponajviše o kupovnoj moći kupca. Za nekog je mnogo 100 Kn, a za drugog 10.000 Kn ne predstavlja problem.
Onaj kojem je 100 Kn problem, zadovoljit će se kabelom koji si može priuštiti. Bit će sretan ako odabere recimo Belkina, koji je jeftin i relativno dobar.

Međutim, onaj koji ima više novca, izabrat će kabel koji najbolje svira, neovisno o cijeni. Ako netko primjerice ima Berkeley Audio Reference DAC i Berkeley Alpha USB interface, što je platio oko 14.000 EUR, onda mu 500 EUR za USB kabel koji će iz DAC-a izvući maksimum, zaista ne treba biti problem. Dapače, bilo bi glupo što je toliko uložio u tako skupi DAC, a onda ga guši USB kabelom.

Discaimer: to što netko ima više novca, ne znači da je bolji čovjek, ili bolji audiofil pa čak niti da je pametniji.

Editirao amigo - 03.veljača.2016 u 07:57
    Moj HiFi
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2016 u 09:16
Gledam na What HiFi kao na casopis koji je relevantan vecini ljubitelja dobrog zvuka i slike s boljim uredajima, pa ako oni kazu da je 55 funti za USB A/B kabel vec skupo, onda vjerujem da bi tako trebalo biti i meni, te u tom svjetlu i komentiram neisplativost izrade vlastitog DIY kabela.

Ljudi koji imaju DAC od 15000Eur vrlo vjerovatno nece raditi svoj kabel da bi ustedjeli koji novcic.
Ako si mogu i zele priustiti kabel koji kosta mnogo vise,i s kojim dobiju ili misle da dobiju cujno poboljsanje zvuka, njihovo je legitimno pravo da to urade te naravno da nemam nista protiv toga; no znam da meni kabel od 500 Eura u odnosu na onaj od 80 (ili 30) Eura nece donijeti nikakvu razliku.

S druge strane, onaj od 80 (ili 30) Eura je sigurno kvalitetnije izraden od onoga od 2 Eura (ima kvalitetniju konstrukciju,bolje upotrebljene materijale, nece se lomiti, nece prekidati signal, nece oksidirati) i tu vidim "dobitak" kojega se "isplati" platiti.

Dakle je meni jedino pitanje platiti 80 ili 30 Eura za kabel.

Kako ni 80 Eur nije strasno, za "dusevni mir" da je stavljena kvalitetna komponenta koja ce trajati i nece nicim predstavljati slabu kariku sistema u sadasnjosti i buducnosti, to bi bio vrh vrhova kojega bih platio, i bio sretan s njime godinama.

Right here, right now
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2016 u 10:24

... te u tom svjetlu i komentiram neisplativost izrade vlastitog DIY kabela.

Ljudi koji imaju DAC od 15000Eur vrlo vjerovatno nece raditi svoj kabel da bi ustedjeli koji novcic.
...

Slažem se sa većinom onoga što si naveo osim ovog dijela o samogradnji.
Istina je da dobar dio ljudi ima u glavi "uštedu" kada razmišlja o samogradnji, nebi čak niti rekao ušteda već prije nešto kao "best buy".
No ako mene pitaš samogradnja je nešto sasvim drugo od toga, po meni je samogradnja način da se dobije vrijednost koju u komercijalnim uradcima ne možeš dobiti.
Konkretno kod kabela bi to bilo: izrada kabela specifične dužine koja u potpunosti odgovara potrebi, znači da konkretni kabel nije niti prekratak niti predugačak, da ima konstrukciju, izolaciju, materijale, konektore ili bilo koji drugi "detalj" koji ga čini jedinstvenim u odnosu na bilo koji komercijalni uradak koji se da nabaviti na tržištu, nerijetko takav kabel i nije najjeftinije riješenje , ali je ako se dobro odradi definitivno je najbolje riješenje, e to je po meni bit samogradnje, ne primarno ušteda, već prilagodba + kvaliteta :)
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2016 u 10:26

S druge strane, onaj od 80 (ili 30) Eura je sigurno kvalitetnije izraden od onoga od 2 Eura (ima kvalitetniju konstrukciju,bolje upotrebljene materijale, nece se lomiti, nece prekidati signal, nece oksidirati) i tu vidim "dobitak" kojega se "isplati" platiti.

Dakle je meni jedino pitanje platiti 80 ili 30 Eura za kabel.

Kako ni 80 Eur nije strasno, za "dusevni mir" da je stavljena kvalitetna komponenta koja ce trajati i nece nicim predstavljati slabu kariku sistema u sadasnjosti i buducnosti, to bi bio vrh vrhova kojega bih platio, i bio sretan s njime godinama.

Pogledaj i ovaj, 20-tak funti je
    QED
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Sonus Faber Olympica I(Kimber 8TC)
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2016 u 17:33
I taj je dobar po mojoj optickoj i budzetskoj selekciji

Sebi rijesavam spomenutog Furutecha, makar sam pogazio vlastitu rijec od neki dan da ne dam vise od 200 kn za USB kabel i opet dao 300.

Opet dobro.Svidio mi se snake skin i kritike.
Right here, right now
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2016 u 17:54

Za početak hvala svima koji ste sudjelovali u raspravi, i koji ste mi se javili na PM, pokazali ste da ima nade za nas

eh, da, stiglo "čudo" doma

Prvi dojmovi su vrlo pozitivni, definitivno značajni pomak u kvaliteti zvuka naspram dosadašnjeg, makar ni do sada nije bilo loše, ova zvučna koju imam nimalo nije za odbaciti, ali ovo sad je totalno druga priča.
Nisu već duugo vremena moje grado SR80 "pucale" toliko detalja i finesa koliko sam ih se naslušao ova dva dana, jedva čekam da se čudo malo usvira.
U svakom slučaju čekaju me zanimljivi trenuci naredno razdoblje i jedva čekam suočiti se s njima
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2016 u 18:28
Super njuz, bas mi je drago!

Jesmo mi ljudi cudo, jedna skromna zica i kutijica da donesu toliko veselja!

Editirao Dubs - 08.veljača.2016 u 18:58
Right here, right now
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2016 u 19:26
da rekao moj frend, za kompjutere davno: "pun ku.ac žica, a radi" al ima u tome nešto
Sretni smo mi kojima treba tako malo da budemo veseli

Na stranu zeka, nije to tako loš upgrade sistema, ugurano podosta toga nelošeg u tako malu kutijicu.
Detaljnije,kad se malo ufuram postam tu neku mini recenzijicu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Audiosilente, Thorens, belt,...
Forum: High-End